Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 11. sınıf ea sınıflarında coğrafya dersi acil???  (Okunma Sayısı 6313 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sevdabayrak
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 23 Eylül 2011, 19:08:29 »

Arkadaşlar okulumda 11. sınıf eşit ağırlık bölümlerinde (hoş alan kalmadı artık ama) coğrafya dersi konmadı.her okul böylemi acil bilgi istiyorum sizlerden çalıştığınız okullar ne durumda???
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2011, 19:14:59 »

bizim okulda var. açıldı ama öğrenci seçmeli hocam. 12. sınıflar eşit agırlık Smiley kimya seçtiler coğrafya yerine buradan yakın:)
sevdabayrak
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2011, 19:25:54 »

hımm anladım hocam çok teşekkürler bizim idare kendi seçip verdiği için böyle sorun oldu tabi öğrenciler hep istemişler bana da sürekli soruyorlar neden yok diye cevap veremedim ne yapim.çok teşekkürler 12. sınıf eşit ağırlıklarınız da şaşmış demek ki hocam:)
Badem303
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2011, 19:41:07 »

Hocam sistem öyle değişiyor ki ben takip edemiyorum. Dediler ki bize lazım kimya. bende bismillah dedimm.. Cheesy yani olurmu öyle şey demeye cesaretim yok açıkcası.çünkü sistemin gerisinde kalıyorum... Bizim ki bir şey mi millet emek verip kitap yazıyor kitap basılıyor hoooop talim terbiye mufreadtttan ekleme çıkarma yapıyoror kitabınız satılmadan demode oluyor. bu devirde kitaba yatırım yapılmaz gibime geliyor..
Badem303
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2011, 19:42:15 »

idare dersi olmayan hocaya ders çıkarmaya çalışır. birde sinegin yağını.
sevdabayrak
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2011, 19:47:37 »

haklısın hocam:(Sad mesajım kısaymış bunları da ekliyim uzasın Smiley
cooper
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

BARIIIŞŞŞŞ!

« Yanıtla #6 : 26 Eylül 2011, 22:19:59 »

BİZİM OKULUMUZDA DA HEM 4 SAATLİK HEM 2 SAATLİK COĞRAFYA DERSİ MEVCUT.SAYGILARIMLA...

''Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir..."
Nietzsche
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2011, 20:18:31 »

Bu yılki12.sınıflarda TM.SINIFLARINDA 2 saat,Coğrafya zorunludur.alan bölüm dersiir.
duru0278
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2011, 09:34:27 »

hocam merhaba, bursada öğretmen lisesinde çalışıyorum.bildiğim kadarıyla ortak ders olan coğrafya sadece 9 ve 10.sınıfta mevcut.diğer sınıflarda öğrencilerin ve idarenin kararına bağlı.bizim okulda seçildiği için bu yıl sorun yok.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2011, 09:53:53 »

12 sos sınıflarında 4 saat, 12 tm sınıflarında ise 2 saat zorunludur ve buna ek olarak seçmeli cografya seçilemez.

11. sınıflarda fen ağırlıklı dersler seçilmemişse, o sınıfta 2 veya 4 saat coğrafya seçilmelidir.

LYS 'de 11.sınıfın konularından çıkan soruları İDARECİLER mi yapacak ? Derhal müfettiş isteyin bence...

Dünyayı güzellik kurtaracak...
yak19
Sürekli Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2011, 16:00:16 »

Maalesef ayni durum bizim okulda da var. 11.siniflarin hicbirinde sectirilmedi.
sevdabayrak
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2011, 17:03:03 »

herkese cevaplarından ötürü teşekkür ederim aynen lys ve yegs de bu öğrenciler 11.sınıf coğrafya görmemiş olacaklar seneye de 12.sınıf kitabını görecekler 11. sınıfı görmeden 12. sınıf kitabını nasıl görecekler ben de bilmiyorum....
tefra
Uzman Üye

Performans: 75
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2011, 17:15:54 »

herkese cevaplarından ötürü teşekkür ederim aynen lys ve yegs de bu öğrenciler 11.sınıf coğrafya görmemiş olacaklar seneye de 12.sınıf kitabını görecekler 11. sınıfı görmeden 12. sınıf kitabını nasıl görecekler ben de bilmiyorum....
Sayın Hocam, LYS-3 ( Ed-Coğ ) Sınavındaki 24 Coğrafya sorusunun en az 13 tanesi 11.sınıf kazanımlarından çıkmakta. Bu durumu gözetmeyen bir idarenin, "akademik başarı" gibi bir kaygısı yok demektir...
yak19
Sürekli Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 30 Eylül 2011, 21:02:04 »

Bu sene 11.siniflar cografya gormedigi icin gelecek sene 12.sinifta bunlara 11.sinif mufredati uygulanir herhalde.... Arkadaslar simdiden bu sorunun cevabini bulmaya calisalim. Cunku artik meb yeni bilmeceler  yayinlayabilir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic