Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 10.Sınıf Seçmeli Coğrafya yıllık plan 2013-14  (Okunma Sayısı 9242 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
abdllhdnzl
Uzman Üye

Performans: 59
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 19 Eylül 2013, 20:18:08 »

Bu konuda kafa karışıklığı devam ediyor. Mehmet Ali Ercan ve Tugay NAYKI İsimli arkadaşların hazırladığı planlardan yola çıkarak bende seçmeli coğrafya için yıllık plan hazırlamaya çalıştım. Eksikliker olabilir. Planda sadece seçmeli derslerde işleyeceğimiz kazanımlar yeralmaktadır. Plan elimizde bulunsun. Dersleri 4 saatlik sistem gibi işleriz. sınavları ayrı ayrı yaparız. Seçmeli coğrafya dan 2 yazılı 1 dersiçi 1 ders dışı performans notu, Zorunlu coğr. 2 sınav 1 ders içi 1 ders dışı performans notu veririz olur biter.soruları kazanımlara göre seçeriz. Dersin birinden geçip diğerinden kalan, veya birinden 80-90 alıp diğerinden 40-50 alan öğrenci olursa onlarda derdini Marko Paşaya anlatsın.

http://yadi.sk/d/Un-yyDA39ZzC4

SANMA ŞAHIM HERKESİ SEN SADIKANE YAR OLUR
HERKESİ SEN DOST MU SANDIN BELKİ OL AĞYAR OLUR
SADIKANE BELKİ OL ALEMDE BİR SERDAR OLUR
YAR OLUR AĞYAR OLUR SERDAR OLUR DİLDAR OLUR
***YAVUZ SULTAN SELİM***
                                                              Abdullah DENİZLİ
                                                            Coğrafya Öğretmeni
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2013, 20:23:51 »

En güzeli en doğrusu budur hocam... Smiley

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
oguzhansaratli
VIP Üye

Performans: 54
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2013, 19:29:33 »

Ellerin dert görmesin zümrem...görüşmek üzere...

Dur yolcu!Bilmeden gelip bastığın
Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.
Eğil de kulak ver bu sessiz yığın
Bir vatan kalbinin attığı yerdir.
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2013, 12:42:44 »

Hocam emeğiniz için teşekkürler tam zamanında yetiştiniz.
guledarbo
Sürekli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2013, 13:54:32 »

Nasıl ya arkadaşlar. Yapmayın. Aynı hafta ; örnek 16-20 Eylülde 2 Saat zorunluda kayaçları 2 saat seçmelide levhaları arkarkaya işleyip öbür hafta yine aynı şekilde nasıl devam edersiniz. Ortada çok büyük hatalar varken bizim de böyle uygulamalarla onlardan farkımız kalmıyor bence . Biraz bekleyin mutlaka bir şekilde çözüm üretilecektir/üretilmelidir. Çünkü bu şekliyle uygulanması dersimizin konu muhtevasına ve işleyişine çok çok aykırıdır.
 Gerçi bir çok kişi çözüm üretmek adına iyi niyetleri  ile bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ama bunlar bence tamamen yanlış. Ha o zaman ne mi yapacağız bence bekleyeceğiz.Beklerken de sık sık Orta Öğretim Müd. arayarak konuyu sıcak tutup doğru çözümler bulmalarını sağlayacağız.Çünkü oradakilerin uygulamada karşılaşılan sorunlardan haberleri olduğunu zannetmiyorum. Bu konularda en büyük sıkıntıyı biz uygulayanlar çekiyoruz. Sık sık arayın arayın. Çünkü önceki bir çok yanlış uygulamadan bu şekilde dönüldü.
costa_55
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2013, 14:02:25 »

Ve noktayı koydum ben artık bu konuya TTK.ders çizelgesindeki açıklama ve bu yılki ders kitabı sayfa 9 daki uyarıyı okursanız iki farklı ders olarak kabul edeceğiz anlaşılan.Hadi hayırlı olsun.(NOKTA)
cakir
Uzman Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2013, 15:00:56 »

Her zaman emeğini bizlerle paylaşan arkaşlara sonsuz teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.
vural1967
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2013, 21:20:39 »

ben ders kitabında seçmeli derte verilecek sayfaları ayırdım zımbalayıp iki ayrı ders kitabı yaptım zorunlu ve seçmeli şeklinde ayrı ayrı ders olarak işliyorum.değerlendirmeyide ayrı ayrı yapacağım durum bunu gösteriyor.yönetmelikteki durumda bu.. tek sıkıntı ayrı seçmeli ders kitabı yoktu onuda ben yaptım oldu bitti arkadaşlar alın size çözüm...Smiley))
Aytekin
Uzman Üye

Performans: 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 27 Eylül 2013, 22:13:02 »

Emeğinize sağlık sayın hocam. Maalesef talim terbiyedekiler nedense ders işlenişine bakmıyorlar aslında ne bakanlık ne il ne de ilçe milli eğitim müdürlüklerinin de sayısal anlamda mezun olan öğrenci dışında nitelikmiş, ders işlenişinin düzeniymiş, öğrencinin kaliteli yetişmesiymiş gibi bir dertleri yok zümre toplantısındaki konuşmalarında da bunu açıkça ortaya koydular ...
Öğrenci sınıf geçsin de benim başım ağrımasın siz uğraşın hesabı anlayacağınız olan yine biz öğretmenlere, parası olmadığı için özel okula gidemeyen öğrencilere ve de ülkemize olacak maalesef yazık diyorum ne diyeyim bilemiyorum ...  Sad
gördüğüm bildiğim ne kadar bakan geldi geçti ise eğitimi içinden çıkılmaz eğitim öğretim dışında her şeye dönüştürdüler e o zaman ben de ne kendi hakkımı ne de emek harcayarak bir yerlere gelmeye çalışan öğrencilerimin hakkını helal etmiyorum o kadar ... Saygılar...

Aytekin

Yaşadığı Coğrafyayı Tanıyamayanlar
Başka Coğrafyaların Tutsağı Olmaktan Kurtulamazlar..
vural1967
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2013, 07:40:22 »

değerli arkadaşlar 10.sınıf seçmeli ve zorunlu ders planlarında birşey dikkatimi çekti.C.10.3 kazanımı kitaplarda hangi konuları kapsıyor bu onuda bir problem var galiba.türkiyenin yer şekilleri ile ilgili mesela hazırlanmış yıllık planlarda dağlar ovalar platolar vb.zorunluda yer alıyor burada da bu şelide bir plan yayınlanmış.ancak bendeki mebin kitabında seçmeli dersin konuları kitapta işaretli ve seçmeli coğrafya konusunda yer alıyor.bence bu şekiilde daha doğru olur ne dersiniz.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic