Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 10. Sınıf Seçmeli- Zorunlu Coğrafya Ders planları  (Okunma Sayısı 13527 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 05 Ekim 2010, 21:53:44 »

Sayın Mehmet Ali Ercan Bey'in planlarından tüm kazanımların içerisinde bulunduğu 10 . sınıflarda 4 saat derse giren seçmeli ve zorunlu coğrafya okutan öğretmen arkadaşlarımızın işine yarayacak bir plan yaptım.
E okula seçmeli ve zorunlu Coğrafya ayrı ayrı girildiğinde sorunu hal eder diye düşünüyorum.
Tabiki böyle bir planı zümre kararı ile oluşturduğumuzu da eklemek isterim.
Seçmeli Coğrafya link  http://hotfile.com/dl/74488456/8dd06e5/arsoy_semeli.xlsx.html
Zorunlu Coğrafya link http://hotfile.com/dl/74488666/e2b5d06/arsoy_zorunlu.xlsx.html
ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2010, 20:33:01 »

sayın hocam merak ediyorum kazanımları hangi resmi dayanağa göre ayırarak iki plan yaptınız? oysaki resmi yazı şöyledir
''Coğrafya
14.07.2005 tarih ve 198 sayılı Kurul kararı ile kabul edilen Coğrafya Dersi Öğretim Programında 10, 11 ve 12. sınıf programları haftada dört saat derse göre düzenlenmiştir. Ayrıca iki saatlik seçmeli ve zorunlu coğrafya dersi öğretim programına ait kazanımlar da öğretim programında yayınlanmıştır.
10. sınıfta sadece 2 saat zorunlu coğrafya dersinde 14.07.2005 tarihinde yayınlanan Coğrafya Dersi Öğretim Programında belirlenen kazanımlar verilecektir. Aynı sınıfta haftada 2 saat zorunlu 2 saat seçmeli olmak üzere 4 saat alınması durumunda 14.07.2005 tarihinde yayınlanan Coğrafya Dersi Öğretim Programında belirlenen kazanımların tamamı verilecektir.''
uludoruk
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2010, 07:38:04 »

Örnek 10. sınıf planları kazanım tekrarı yok...zorunlu coğrafya 25 kazanım seçmeli coğrafya 11 kazanım toplam 36 kazanım.. 2005 programına uygun... Seçmeli coğrafya kazanımları 2 saatlik zorunluda verilmeyen, geriye kalan 11 kazanımdan oluşmaktadır. Okul idaresi iki ayrı plan istediği için bunu yaptım.. yoruma açıktır...
tamerkaya
Deneyimli Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2013, 15:42:25 »

şimdi bizden de iki ayrı plan istiyorlar... dört saatlik tek ders gibi düşünsek problem olmayacak sanırım ama iki ayrı plan istenince kazanımları bölmek gerekecek...
a.sayin
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2013, 16:24:41 »

Sayın Mehmet Ali Ercan Bey'in planlarından tüm kazanımların içerisinde bulunduğu 10 . sınıflarda 4 saat derse giren seçmeli ve zorunlu coğrafya okutan öğretmen arkadaşlarımızın işine yarayacak bir plan yaptım.
E okula seçmeli ve zorunlu Coğrafya ayrı ayrı girildiğinde sorunu hal eder diye düşünüyorum.
Seçmeli Coğrafya link  http://hotfile.com/dl/74488456/8dd06e5/arsoy_semeli.xlsx.html
Zorunlu Coğrafya link http://hotfile.com/dl/74488666/e2b5d06/arsoy_zorunlu.xlsx.html
cakir
Uzman Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 21 Eylül 2013, 16:53:36 »

a.sayın açılmayan planlardan birşey anlaşılmadı galiba
barbarossa
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 21 Eylül 2013, 21:29:08 »

http://s3.dosya.tc/server11/WRP3YX/Co_rafya102013_20142Saat.xlsx.html -turizm lisesi 10 coğrafya,biraz düzenleme istiyor
Aytekin
Uzman Üye

Performans: 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 24 Eylül 2013, 18:20:23 »

Arkadaşlar bu konuda gerçekten ne yapacağız bilgisi olanlar lütfen paylaşsınlar ya da coğrafya programı ve kazanımlar ile ilgili kaynağı olan arkadaşlar paylaşır ya da link verirlerse ona göre planlarımızı hazırlayıp biz paylaşalım rica ediyorum ... Saygılar...
Not linklerdeki planlara ulaşılmıyor maalesef silinmiş diyor.... Sad

Aytekin

Yaşadığı Coğrafyayı Tanıyamayanlar
Başka Coğrafyaların Tutsağı Olmaktan Kurtulamazlar..
vural1967
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2013, 20:15:45 »

arkadaşlar zaten yıllardır bu ders seçmeli dersten ayrılacaktı zaten bunu orta öğretim kurumları yönetmeliğinde ayırdılar. tek sorun kitap tek ama zaten meb kitabında seçmelinin sayfaları ayrılmış. zaten kazanımlarıda farklı aslında yanlışı geçen senelerde yapıyorduk.öğrenci zorunludan geçince mesela seçmelidende geçmiş oluyordu....vs...
bu yıldan itibaren öğretim programında ayrılmış olan kazanımlar doğrultusunda ki bu programı talim terbiyeden indirip baka bilirsiniz, farklı bir yıllık plan yapılacak 2 saat zorunlu 2sat seçmeli şeklinde ayrı ayrı yapılacak dersler yazılıları yılllık 2+2 şeklinde ayrı ayrı yapılacak notlarıda ayrı ayrı yazılacak.
ha kitap tek derseniz kazanımlara göre sayfaları yırtıp zımbalayarak ayrı kitapta yapabiliriz aklımdan da geçmedi değil .....özetle olay budur ....
faydalı olabildiysem ne mutlu.
foz19788791
Deneyimli Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAPTIĞIN İYİLİKLER ÖLÇÜSÜNDE HAYATINIZ GÜZELLEŞİR.

« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2013, 21:14:55 »

abdurrahman albostan (ogm_program@meb.gov.tr)Kişilere ekle30.09.2013
Kimden: abdurrahman albostan (ogm_program@meb.gov.tr)
Gönderme tarihi: 30 Eylül 2013 Pazartesi 09:07:51

SAYIN İLGİLİ

18. KARARDA 10. SINIFLAR PLAN VE NOTLARI AYRI AYRI OLACAK

BİLGİLERİNİZE

To: ogm_program@meb.gov.tr
Subject: Seçmeli coğrafya ve coğrafya derslerinin planlaması nasıl yapılacak?
Hayırlı günler. Ben, Isparta Şarkikaraağaç tan Asım ve Sıddıka Selçuk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Coğrafya öğretmeni Ferit ÖZ. 10. sınıfların seçmeli coğrafya ve coğrafya diye 2 şer saatlik derslerimizi farklı iki ders olarak mı yoksa geçen sene yapılan bir duyuru ile 2+2=4 saatlik tek bir plan ve buna göre yazılı,proje ödevi ve ders planlaması mı yapılacağı konusunda sıkıntıdayım.  Bu kunu ile ilgigi 7.9.2013 teki yönetmeliği incelediğimde ilgi bir durum bulamayınca size danışmak istedim. planlarımıda raporlu olduğum için henüz yapamadım. sizlerin vereceği bilgi doğrultusunda doğrusunu yapmayı umuyorum .Şimdiden ilginiz için teşekkürler. 

YAPTIĞIN İYİLİKLER ÖLÇÜSÜNDE HAYATIN GÜZELLEŞİR.
foz19788791
Deneyimli Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAPTIĞIN İYİLİKLER ÖLÇÜSÜNDE HAYATINIZ GÜZELLEŞİR.

« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2013, 21:17:59 »

kafa karışıklığı son bulsun diye bakanlığa attığım soru ve cevabı yukardadır. artık planları ona göre yaparız. zümrede ortak yapalım demekte bizi kurtarmaz diye düşünüyorum. siz ne dersiniz.

YAPTIĞIN İYİLİKLER ÖLÇÜSÜNDE HAYATIN GÜZELLEŞİR.
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2013, 21:19:18 »

abdurrahman albostan (ogm_program@meb.gov.tr)Kişilere ekle30.09.2013
Kimden: abdurrahman albostan (ogm_program@meb.gov.tr)
Gönderme tarihi: 30 Eylül 2013 Pazartesi 09:07:51

SAYIN İLGİLİ

18. KARARDA 10. SINIFLAR PLAN VE NOTLARI AYRI AYRI OLACAK

BİLGİLERİNİZE

To: ogm_program@meb.gov.tr
Subject: Seçmeli coğrafya ve coğrafya derslerinin planlaması nasıl yapılacak?
Hayırlı günler. Ben, Isparta Şarkikaraağaç tan Asım ve Sıddıka Selçuk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Coğrafya öğretmeni Ferit ÖZ. 10. sınıfların seçmeli coğrafya ve coğrafya diye 2 şer saatlik derslerimizi farklı iki ders olarak mı yoksa geçen sene yapılan bir duyuru ile 2+2=4 saatlik tek bir plan ve buna göre yazılı,proje ödevi ve ders planlaması mı yapılacağı konusunda sıkıntıdayım.  Bu kunu ile ilgigi 7.9.2013 teki yönetmeliği incelediğimde ilgi bir durum bulamayınca size danışmak istedim. planlarımıda raporlu olduğum için henüz yapamadım. sizlerin vereceği bilgi doğrultusunda doğrusunu yapmayı umuyorum .Şimdiden ilginiz için teşekkürler.  

Belli ki bizler için yönetmelik mevzuat yalan olacak... 4 sınav yapıp 4 saat ders işeyeceğiz...

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
efehan06
Sürekli Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 14 Ekim 2013, 10:17:23 »

Seçmeli Coğrafya link  http://hotfile.com/dl/74488456/8dd06e5/arsoy_semeli.xlsx.html

Linkler ölü...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic