Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Şehir Coğrafyası Kitabı Temini  (Okunma Sayısı 4590 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Göksel DOĞANAY
VIP Üye

Performans: 1027
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 30 Kasım 2008, 15:42:51 »

Arkadaşlar şehir coğrafyası ile ilgili akademik düzeye kitaba ihtiyacım var. Elinde böyle bir kaynak olan var mı?
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2008, 16:18:19 »

Hocam biraz baktım şunları buldum.Zannedersem eski yayınlar.Belki işinize yararl

şehir coğrafyası:S.GÜNEY Şu adreste kitap tanıtımı var.1984 basımı.
http://www.nadirkitap.com/sehir-cografyasi-i-cilt-kitap8007.html

şehirleşme ve meseleleri:EYÜP İSPİR

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Göksel DOĞANAY
VIP Üye

Performans: 1027
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2008, 16:26:05 »

Köksal Hocam teşekkürler ilgin için. sanırım ülkemizde şehirleşme ile ilgili sadece Süha GÜNEY'in Şehir COğrafyası kitabı var. ünivrsitede de bu kitapı görmüştük.
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2008, 21:34:55 »

sayın hocam ben yerleşme üzerine çalışmamda, şehir coğrafyası konulu pek yeni tarihli eser bulamamıştım ama yinede bir kaç kaynakça vereyim işinize yaraması temennisiyle.

AKÇURA, Tuğrul, (1971), Türkiye’de Şehirleşme ve Bazı Şehir Örnekleri, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yayınları, İstanbul
AKYOL, Mine (2007), Sakarya’da 17 Ağustos 1999 Depremi Sonrasında Kurulan Yeni Yerleşim Alanları, Basılmamış Yüksek Lisans Tezi Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
ÇALIŞKAN, Vedat,(1994), Bursa’da Kentsel Gelişim ve Gecekondulaşma, Basılmamış Yüksek Lisans Tezi, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
DENKER, Bedriye Tolun, (1977), Yerleşme Coğrafyası Kır Yerleşmeleri, İstanbul Üniversitesi Coğrafya Enstitüsü, İstanbul
GÖNEY, Süha (1978), Şehir Coğrafyası, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yayınları, İstanbul
GÜRİZ, Adnan, (1971), Kır Yerleşmelerinde Mülkiyet, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yayınları, İstanbul
TUNÇDİLEK, Necdet (1984), Türkiye Köylerinin Yapısal Özelliklerine Toplu Bir Bakış, İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Coğrafya Enstitüsü Bülteni, Sayı: 1
TANOĞLU, Ali (1969), Nüfus ve Yerleşme, İstanbul Üniversitesi Coğrafya Enstitüsü Yayınları No: 45, İstanbul
SERGÜN, Ümit, (1986), Kocaeli Yarımadası’nda Kırsal Yerleşme,  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yayınları No:3370, İstanbul
kayata206
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2010, 21:45:09 »

Balıkesir Üniversitesi Coğrafyacılarından sayın Doç. Dr. Alpaslan Aliağaoğlu' nun  bu yıl basılmış olan şehir coğrafyası kitabı var, işinize yarayacaktır.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic