Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: KAF İle San Andreas Fayının Karşılaştırması -Harita-  (Okunma Sayısı 3386 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ugur19
Moderator

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 28 Ekim 2008, 09:31:06 »

Arkadaşlar aşağıda KAF İLE San Andreas Fayının Karşılaştırma Haritasına ulaşabilirsiniz.Harita ABD Jeoloji Merkezi çalışanlarından Serkan BOZKURT ve Ross STEIN tarafından hazırlanmıştır.

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
oray yilmaz
Yeni üye
*

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2008, 11:24:13 »

sanfrancisco depremide yaklaşıyor bu arada. şu an en az bir 4 lük bulut oralarda geziniyor.  ancak henüz yorum için erken. bulutu izlemeye devam ediyorum. sonucunda sizede yazacağım.  depremin olacağı koordinatıda buradan turkiyeden yazacağım.

acizane boyle fay hatlarına çok takılmayın.  tek faydası  bu hatlarda olabilecek depremlerin buyuklük ve alınacak önlemlerle ilgili sonuçları alabilirsiniz. ancak ne zaman hangi kısmında deprem olacağını bulutlarla birlikte izlediğinizde bulabilirsiniz. neresinde ne zaman? bu soruya amerika cvp arıyor. turkiyedekine turk bilim adamları.  bizdeki süre 2007 den başladı.......... 2030 a kadar. ama ne zaman neredesinde. kuzey guney, marmaradan önce geri doguya dönecekmi, oradan işaret gelecekmi, yoksa marmarayı atlayıp çanakkaleyemi geçecek (murefte - saroz) hepsi bilinmez. ancak bunu bana yardımcı olunursa herkes bilebilecek. yoksa ben ve bu konuda yetiştirdiğim çalışma arkadaşlarımız bilecek.

o zamanda biz sanırım yeşillerden yardım isteyip köpruyu falan keseriz  eylem düşüncesindeyiz.  ama sn hocalar bizi dinleme zahmetinde bulunurda incelerlerse  o zzaman çıkar onlar aslanlar gibi depremin gununu saatini verirler. bilimsel olarak. biz ancak eylemle. onlar bilimsel olarak. bizde bilmsel olsun istiyoruz.

saygı sevgi.
sinemülkü
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2008, 20:42:00 »

ELİNE SAĞLIK SAYIN HOCAM, ÇOK GÜZEL OLMUŞ
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic