Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ben bu sorulara itiraz ederim arkadaş !!!  (Okunma Sayısı 8877 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
formator37
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 10 Mart 2012, 21:25:09 »

Arkadaşlar, 10.03.2012 tarihinde yapılan sınavda sorulan sorulara itirazı olanlar yazsınlar lütfen...
patagonya
Uzman Üye

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Mart 2012, 10:04:50 »

anadolu lisesi sınavından bahsediyorsunuz sanırım.drenaj sorusu ilk aklıma gelen itiraz edilesi soru.

İyi olmak kolaydır,zor olan adil olmak.
                                                 Victor HUGO
formator37
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Mart 2012, 13:11:43 »

Evet ilk akla gelen soru drenaj sorusu. Hiç net değil, körü körüne yapılan bir soru oldu.
ayıldız
Yeni üye
*

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 11 Mart 2012, 13:21:25 »

bencede drenaj sorusu iptal edilmeli... benim kitapçıkta hiç belli degildi.. paralel e de benziyordu. dantritik drenajada. bende  bu dandik sorunun cevabı dantritik tir dedim.
formator37
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Mart 2012, 13:25:09 »

Sadece o da değil sayın hocam. İzohips sorusunda sağ üstteki tepenin içindeki üçgen boyalı idi. Diğerleri boştu. Haliyyle bu en yüksek tepe demek, ancak izohipsler sayıldığında en yüksek tepe ortadaki çıkıyor.
ayıldız
Yeni üye
*

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 11 Mart 2012, 13:34:32 »

o soruda bence sıkıntı yoktu hocam en  yüksek tepe ortadakiydi.. bazı arkadaşlar boyun yoktu demiş ama orada boyun vardı
yusufcetin
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 13 Mart 2012, 11:53:27 »

Ben bu soruların tamamına itiraz ediyorum. Bu soruları lisede biraz başarılı bir sözel bölüm öğrencisine verin eğer 35'ten az net yaparsa ben bu meslekten istifa ederim. Böyle sorular olacağını bilseydim kesinlikle girmezdim bu sınava. Yapılan bir sınavın ayırtediciliği olmalıdır biraz. 50 soruda saysanız elle tutulur 5 soru var geri kalan  coğrafyadan hiç anlamayan bir kişinin hazırlayabileceği oldukça basit seviyesiz sorular. Burada artık devreye girecek olan nedir? EK 2... Hayırlı olsun......
coğrafyam01
Deneyimli Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 13 Mart 2012, 12:50:01 »

ben de drenaj sorusunu birbirine paralel akarsular gördüğüm için yanlış yaptım oysa o konuya özel çalışmıştım.
maalesef yanlış yaptık .oysa 80 tl verdik daha kaliteli ve renkli olabilirdi.verdiğim parayı helal etmiyorum selamlar
ruza
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 13 Mart 2012, 15:46:49 »

sorular son derece basit, ayırt ediciliği son derece düşük bir sınavdı. Bu sorular mı belirleyecek bir öğretmeni? O zaman sadece hizmet puanı yüksek olanları, yüksek lisans yapmış olanları, teşekkür takdiri olanları atasınlar. Geçen sınav en yüksek puanı ben aldım. Ancak diğer ekler nedeniyle atanamadım. Puanım hiçbir işe yaramadı. Şİmdide 85 alıyorum ancak hiç ama hiçbir işe yaramayacağına adım gibi eminim. Bir umut girdik işte sınava
talip_mercan
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 13 Mart 2012, 16:47:55 »

Coğrafya son soru Cevabı SEKİ olan lise 9 kitabında aşındırma şekilleri içinde yer alıyor.Bu çelişkili duruma ne dersiniz arkadaşlar.
KAR-Dİ
Yeni üye
*

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 13 Mart 2012, 17:29:25 »

BM göre ülkelerin kalkınırken kaçınmaları gereken büyüme şekilleri aşağıdakilerden hangisidir?   Sorusunun yanıtı  neden D şıkkıdır.Bu soruyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum.Saygılarımla..                                     
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 13 Mart 2012, 17:36:40 »

İşsiz büyüme--- (İsdihdam oluşturmayan içi boş büyüme, tüketime dayalıdır.)
Geleceksiz büyüme----(Belli amacı olmayan, hedefleri olmayan büyüme, gözü bağlı caddede gezmek gibi)
Köksüz büyüme---- Üretime dayalı olmayan, tüketimle kabaran rakamlardan ibaret, gayrimenkul balonuna dayanan büyüme tipi. (Ülkemizdeki gibi)
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 13 Mart 2012, 17:44:58 »

Diğer secenek ise hızlı büyümeydi galiba. Hızlı büyüme bunların dışında olabiliyor.(Yani katma değer üreterek, ihracat yaparak, isdihdam sağlama yoluyla)
Cogo61
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 13 Mart 2012, 17:52:45 »

Amanos dağlarında kayın ormanlarının görülmesi neden iklim değişikliği
 olsunki,eğer öyle olsa Torosların diğer kesimlerinde de görülmeleri gerekmez mi?Yorumlarınızı bekliyorum
laktoz
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 13 Mart 2012, 18:13:02 »

Asıl yanlış soru süksesyon sorusu.Orada resmen klimaks var
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic