Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: TRT Belgeselleri hakkında  (Okunma Sayısı 10175 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köygöçüren
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« : 01 Aralık 2007, 18:46:21 »

Arkadaşlar bazen izleme imkanı bulduğum yerli yapım,ülkemizi tanıtan belgeseller var.
-Doğanın sanatı
-çepeçevre
-Anadolu süs taşları
-zamanın tanığı
-iki küçük karagöl    ve daha hatırlayamadığım, özellikle Karadeniz yaylalarını ,torosları tanıtan pek çok belgesel var.
Bunları hep öğrencilerime izletmek istedim ama henüz temin etme imkanım olmadı.TRT market diye bir bölüm var fakat benim saydığım belgeseller satılanlar arasında yok.
Bir ara trt'ye e-mail attım ama sağolsunlar dönüp sen kimsin diyen olmadı.Demem o ki,bu belgeseller bizim derste yapamayacağımız yurt sevgisi vermek ve Anadolumuzu tanıtmak açısından çok faydalı birer kaynak olabilir.Bu belgeseller hakkında görüşlerinizi ve temin etme konusunda fikirlerinizi bekliyorum.

fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2007, 21:10:35 »

Köygöçüren hocam bu konuda size katılıyorum özellikle TRT 2 de oldukça ilgi çekici belgeseller var ben de bunlardan temin etmek istedim fakat Ankara'ya gitmek nasip olmadı Aslında TRT'nin bu belgesellerin örneklerini isteyen okullara göndermesi lazım

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
Köygöçüren
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2007, 22:10:54 »

Hocam dediğiniz gibi bunlar arşivlerinde durup duruyor.Öğrencilerin bunları tv de izlediklerini zannetmiyorum.Hangi evde  prime time da trt 2-3 izlenir ki.Bunlar elimizde olsa en azından ayda bir iki belgesel izletsek, gezi kolu vb. kulüplerde kullansak çok faydalı olacağını düşünüyorum.
Bazen ,sadece Türkiye manzaraları olan müzikli sunular izletiyorum,inanın öğrencilerin çoğu hayranlıkla izliyor.
Biz kuru kuruya Türkiye bitkilerini anlatıyoruz,doğanın sanatı gibi sadece bitki türlerini tanıtan belgeseller boş boş bekliyor.

salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2007, 22:52:44 »

Ben milli eğitim bakanı olsaydım bu tip çalışmaları bütün okullara satınaldırır ,böylece trt yede yardımcı olurdum.Bu konuyu arkadaşlarla tartıştık ve araştırdık. sonuç ...... burası  Türkiye.bürokrasi.....
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2007, 23:01:18 »

Acaba TRT ye başvursak bize yardımcı olurlar mı?

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
Köygöçüren
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2007, 09:02:34 »

Acaba TRT ye başvursak bize yardımcı olurlar mı?
fuzuli hocam ben bir iki yıl önce iletişim adreslerine e- mail göndermiştim ama ilgilenen olmadı.Bence en kolayı bu kurumda çalışan bir tanıdığı olan arkadaşlarımızın veya Ankara' da olup ta yolu düşenlerin bir şekilde öğrenmesi galiba.

Kürşat ERGİN
Deneyimli Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2008, 18:49:58 »

geçenlerde enerji santralleri konulu bir belgesel izledim.
mükemmeldi.barajlar,termik santralleri tanıtıyordu. TRT ye mail yazdım ama bizi ne yapsın adamlar
en kıyak yerde en kıyak maaşla çalışan kişiler sıradan öğretmeni kaale bile almıyorlar
aydınkarataslar
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2008, 19:10:39 »

TRT belgesellerini parayla satıyor,Çoruh Artık Durgun Akacak,Anadolu Yaban Koyunu belgesellerini ve tarihle ilgili bazı belgeselleri okulumuza almak için istekte bulunduk.Ama televizyonda yayınlanan pek çok belgesel söyleğiniz gibi TRT Market'te yok.
serenato
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 12 Şubat 2008, 21:35:04 »

Bende bu konuda müzdarip olanlardanım bir biçimde milli eğitime ve trt ye baskı oluştursak toplu mailler atsak.Yada site aracılığıyla bunu yapsak bence faydalı olur sonuç alırız.Cemal Gülasın programları bile tek başına yeterli...

"Herkes düşlerinin büyüklüğü kadar özgürdür"
ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2008, 21:41:44 »

Arkadaşlar bu arada Derin Kökler isimli 5 dakikalık programı da tavsiye ederim.

Bir de yeni haber www.trt.net.tr adresinde podcast isimli yeni bir bölüm açıldı.Bu alanda radyo ve televizyon programlarını bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.Gerçi şu anda çok zengin değil inşallah içeriği artırılır.İşte indirebileceğiniz görüntülerden bazıları:

23 Nisan 2006
23 Nisan Çocuk Şenliği Görüntüleri (2006)

Derin Kökler
Anadolu’nun dört bir yanından derlenen, kaybolmaya yüz tutmuş, sınırlı bölgesel gelenekler, 5'er dakikalık bölümler halinde anlatılmaktadır.

Haber Anadolu
Haber Anadolu, ilginç olaylar, şaşırtıcı öyküler ve renkli görüntüler sunuyor. Anadolu'daki haberleri, sporu eğlenceyi ama en önemlisi kültürü ekranlara taşıyor. Anadolu'nun sesini, sizin sesinizi yansıtıyor

Karşılıksız Sevgi
Yalnızca evimizde bizlerle yaşayan hayvanları değil, sokakta, barınakta ve koruma altında ki hayvanlarında yaşamlarını ele alıp karşılıksız sevginin ne demek olduğunu anlatan bir yapım...

Kırmızı Hat
Dünya'nın heryerinde, geçmişten geleceğe taşınan eski ve yeni tüm Kırmızı Hat'lar...

Şahitlikler

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
mustafa_kemal_66
Yeni Üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 23 Ekim 2008, 21:14:21 »

TRT belgesellerinin meraklısı arkadaşlar benle iritbata geçsinler. benim bilgisayarımda tv kartı var, TRT den baya çektiğim belgeseller mevcut ilgilenenler mesaj atsınlar takas edelim paylaşalım.
sanat
Yeni Üye
*

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 27 Ekim 2008, 09:53:43 »

merhaba .evet ben de TRTbelgeselleri konsunda bayağı bir tarama yapmama rağmen ulaşamadım özellikle kırmızı hat proğramıyla yayınlanan belgesellere ulaşmak istesemde olmadı. takas edelim demişsiniz ama bizde sizin kadar belgesel olmasa gerek.yine de olanlardan ilğinizi çeken olursa gönderebilirim.
Baaki
VIP Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 27 Ekim 2008, 15:38:24 »

Değerli arkadaşlarım, CNNTürk de yeni bir belgesel yayınlayacağını duyurdu. "EARTH; The Power Of The Planet" adlı bu belgeseli kaçırmamanızı dilerim.
yaykanat
VIP Üye

Performans: 120
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 27 Ekim 2008, 19:46:21 »

"Derin Kökler" isminde bir belgesel program vardı. Kaybolmaya yüz tutmuş bazı kültürel değerlerimizi ekrana getiriyordu. Onun bazı bölümleri indirilebilir halde aşağıdaki adreste var:

http://www.e-sosyal.biz/index.php/kueltuer/27-tuerk-kueltuerue/44-derin-koeklerimiz

foz19788791
Deneyimli Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAPTIĞIN İYİLİKLER ÖLÇÜSÜNDE HAYATINIZ GÜZELLEŞİR.

« Yanıtla #14 : 27 Ekim 2008, 19:52:40 »

arkadaşlar bende trt nin belgesellerinin beyeni ile izliyorum ve derslerimde kullansam çok iyi olur dediğim belgesel veya görüntüleri bulmak için youtuba bakıyordum malum oda kapanınca işler kesat para ile almak istedim mesaj attım kimsin necisin diyen yok satışlarında da vhs videosu var yani cd yoktu artı bir cd 8-10 ytl pahalı geldi  beklemedeyim anlıcanız

YAPTIĞIN İYİLİKLER ÖLÇÜSÜNDE HAYATIN GÜZELLEŞİR.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic