Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: önlük mü aman Allahım!!!!  (Okunma Sayısı 3621 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TUĞŞAT
Üye
**

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 28 Kasım 2008, 18:14:17 »

iyi geceler.......Bir sorum olacaktı öğretmenler kurulu önlük giyme konusunda karar alabilir mi? alırsa bunun yaptırımı nedir.
tkarali
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 28 Kasım 2008, 18:22:04 »

Alamaz hocam. 15 yıldır önlük kullanıyorum. Öğretmen tebeşir ve tozla boğuşuyor.Başka işleri kalmadı galiba. Öğrencinin başarısı  nasıl arttırılır?
Sorunlarına nasıl çözüm üretilir? O konularla ilgilenmeyenlerin işleri. Sadece görselliğe önem veriyorlar. Yani içi boş bir teneke misali. Benim okulumda en az 15 öğretmen önlükgiyiyor.
dondurmacı
Moderator

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2008, 18:32:23 »

iyi geceler.......Bir sorum olacaktı öğretmenler kurulu önlük giyme konusunda karar alabilir mi? alırsa bunun yaptırımı nedir.

farzedin ki bu karar alındı

ve

siz bu karara uymadınız.  Ne yapacaklar ? Kılık kıyafet yönetmeliği hükümleri mi uygulanacak ?

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 28 Kasım 2008, 19:07:06 »

illerde valiliklerin memurların kıyafetleriyle ilgili karar alma hakkının olduğu iddia ediliyor.bizde de bir ara moda idi.bende pek sevmem.eğer mucburi tutulursa önlük vermek zorundalar.çünkü özel üniforma giyen tüm memurlara kıyafetini devlet verir.postacının ebe- hemşirenin, subayın, polisin vs....

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #4 : 28 Kasım 2008, 19:47:22 »

Hocam nerede meydana gelmiş acaba?

marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 28 Kasım 2008, 19:53:11 »

Hocam öğretmenler kurulu böyle bir karar alamaz almaya çalışırsa da gerekçeleri ile karşı çıkılır ve kılık kıyafet yönetmelğine göre ceza falan verilemez.Yani uyma zorunluluğu yoktur.
    Önlük bişi değil bu gün okulda hummalı bir çalışma gördüm.Galıba yaka veya boyun kimlik kartı mecburi olacak.Milli eğitim bir format göndermiş ve ona göre fotoğraf talep ettiler.Asıl sorun bu bence.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2008, 20:17:24 »

Sayın hocam geçen yıl Orhaneli de düz lisede çalışıyordum. Orada valilikten gelen bir yazı ile Fevzi paşa i.ö.o da pilot uygulamaya gidildi ve önlük giyme ve yaka kartı takma zorunluluğu getirildi. NOT:ciddiyetle uygulandı
İkinci dönem yaka kartı uygulamasına ilçedeki tüm okullar geçti.
Benim bildiğim kadarıyla en kısa zamanda tüm okularda yaka kartı uygulamasına geçilecek ama önlük uygulaması konusunda bir bilgiye sahip değilim.
TUĞŞAT
Üye
**

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2008, 07:12:02 »

İstanbul ilinde meydana üsküdar ilçesinde meydana  gelen bir olay...... Anlaşılmaz olan şu bugün makro bazda kılık-Kıyafet yönetmeliği tartışılıp demokrasi ve özgürlük adına nutuklar atılırken mikro bazda böyle bir uygulama biraz ürkütücü........ Hem de yeni nesil bize emanetken!!!!!!!!!!!!!!!
MLM
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2008, 09:23:14 »

arkadaşlar öğretmenlik, adalet görevlileri( hakim, avukat), hekimler,din görevlileri, akademisyenler...bu meslek gruplarının ortak özelliğidir hem yaptığınız işi vicdani tatmini ilke alarak yaparsınız hem de misyonunuzu temsizl eden bir önlük giyersiniz....resmi bir formanın hizmet verilen kitle üzerindeki etkisinin de farkınddayım...ama   bu güne kadar hiç önlük giymedim...giymeyi de istemiyorum...bizi öğrencilerin kılık kıayefeti ile uğraştırıp asıl misyonumuzu gölgeleyen sistem şimdi de bizim kılık kıyafetimizle uğraşıp asıl misyonunu mu gizlemeğe çalşıyor...bence daha önemli olan ve ciddiyetle uygulanması gereken hususlar var...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic