Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MEB Coğrafya Kitapları Hakkında Başlık Açılmaması  (Okunma Sayısı 5885 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« : 27 Haziran 2007, 10:30:19 »

Değerli Meslektaşlarım.

Bakanlığımızın ders kitapları ve bunları hazırlayacak olan şahısların seçimiyle ilgili olarak en ufak bir şaibeye yer verecek bir ortamı oluşturmayacağına olan inancımızdan dolayı bu tarihten sonra bu forumda ne MEB coğrafya kitapları ne de bunları yazan şahıslarla ilgili en ufak bir açıklama, bilgilendirme veya kitap içerikleri ile ilgili bir forum açılmayacaktır.

Açılan konuların herhangi bir uyarıya ihtiyaç duyulmadan silineceğinden dolayı meskeltaşlarımızın bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceklerini umuyoruz.

Burada yapılan bu türlü çalışmaların ilgili birimleri yanlış yönlendirmemesi için böyle bir karar alınmıştır.

Bu konudaki duyarlılığınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2007, 11:19:13 »

Sami hocam bir uyarımı alındı yoksa ? sitemizde bu tür eleştirilerin yapılması demokrasi gereği değilmidir,daha doğruya ve güzele ulaşmak için değilmidir,gördüğümüz yanlışlık karşısında sessizmi kalalım hocam neden böyle bir şeye gerek duyuldu,geçen sene yaptığımız düzeltmeler ve eleştiriler yapıcı değilmiydi,bu nedenle bir düzenleme yoluna gidilmedimi,fakat bunu yanında bir karar alındığı için ona uymak zorunluluğu vardır..slmlr

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
tkarali
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2007, 12:15:29 »

Burası Türkiye. Eleştiriye tahammül edilemez.Ufukta değişen birşey yok.Mesaj alınmıştır. Teşekkür ederim.
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2007, 15:38:44 »

Alınan karara tabiki uyacağız. Fakat daha iyi ve güzeli bulma adına yapılan eleştiriler birilerini rahatsızmı etti acaba?
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2007, 16:23:01 »

Sağlık olsun.. Huh?

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2007, 16:45:45 »

eleştirmek, hakarete varmadıkça insanlığı ileriye götüren şey değil midir?

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2007, 17:29:53 »

İlginç bir karar ama Sami hocamın hatırına yasağa uyalım bakalım!...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2007, 18:40:09 »

Özür dilerim ama bu karara  katılmıyorum. ( Saminin höşgörüsüne sığınarak bu cümleyi sarfettim.Umarım yanlış anlamaz.)

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
aligulersoy
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 27 Haziran 2007, 20:58:42 »

Sami Beye ve tüm arkadaşlara iyi tatiller! Sevgili hocam böyle bir karar almanızın gerekçelerini (net bir şekilde) bizlere açıklayabilirseniz daha sağlıklı olur kanaatindeyim. Takdir edersiniz ki bu paylaşım platformu geniş bir çevreye hitap ediyor. Etki gücü yüksek sayılabilecek bir sitede hakaret etmeden, bilimsel gerekçelerle eleştiri yapmak (üstelik ders kitapları konusunda) gereklidir ve de zorunludur. Sevgili hocam kurmuş olduğunuz siteden değişik platformlarda zaman zaman söz etmekte, özellikle müfredat programları, ders kitapları ile ilgili öğretmen görüşlerini okumaları için akademisyenlere, öğretmenlere vs. tavsiyelerde bulunmaktayız. Herkese hoş ve serin günler dilerim!
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 28 Haziran 2007, 00:59:02 »

Eleştirilmeyi hazmedemeyenler hiç bir zaman bir adım ileriye gidemezler. Evet psikolojik olarak kötü bir eleştiri olmak hoş olmayabilir. Ama önemli olan bu durumu iyi şekilde yorumlayıp değerlendirmek ve daha iyiye gerçekleştirmeye çalışmaktır. Daha iyi sonuçlar geldikce zaten eleştirinin ne kadar iyi olduğunu da anlaşılmış olur...
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #10 : 28 Haziran 2007, 15:30:35 »

Dün burada tarafımızdan yazılmış bir yazı vardı. Ancak Sami KÖROĞLUnun açıklması gelmeden yazılmıştı. Sami bey yorumunu yapana kadar metin tarafımdan buradan kaldırılmıştır.

Doğu ATEŞ

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #11 : 28 Haziran 2007, 17:35:29 »

Doğu hocam Sami hocamın hangi açıklamasından sonra yazdıklarınızı sildiniz,ben bir açıklama göremedim ve merak ettim doğrusu hocam. Açıklamayı bir mahzuru yoksa öğrenmek istiyorum..SELAMLAR

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« Yanıtla #12 : 28 Haziran 2007, 18:27:43 »

Buradan şu sonuçta çıkıyor demekki cografya.biz sitesi Bakanlık ve kitap komisyonları tafaından da takip ediliyor..İşte bu Cografya.biz'in ayak sesleri!!!

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #13 : 28 Haziran 2007, 18:50:34 »

Buradan şu sonuçta çıkıyor demekki cografya.biz sitesi Bakanlık ve kitap komisyonları tafaından da takip ediliyor..İşte bu Cografya.biz'in ayak sesleri!!!

Hiç şüpheniz olmasın. Dosylar dolusu döküman aldılar buradan. Kimbilir nasıl kullandılar, kimler sahiplendi?

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #14 : 28 Haziran 2007, 21:39:04 »

Değerli Meslektaşlarıma,

Öncelikle coğrafya adına her türlü paylaşımı gerçekleştiren, hiçbir şekilde bu düşüncesinden vazgeçmeyen değerli meslektaşlarıma saygılarımı sunuyorum.

Bizler burada hiçbir tesir altında kalmadan, bir yerlere veya birilerine yaranma düşüncesi içerisinde olmadan düşüncelerimizi çok rıhat ve net bir şekilde ifade ettik, bunları paylaştık.

Zaman zaman sıkıntılar yaşamadık değil ama amacımızı unutmadan  bunları atlatmasını bildik.

Öncelikle şunu çok  rahat bir şekilde ifade etmek isterim ki böyle bir karar almamda birilerinin şahsımla ilgili ifadeleriyle uzaktan yakından ilgisi yok.

Hiç hak etmediğim halde yaşadığım bazı olaylardan sonra meslektaşlarıma karşı olan sorumluluklarım olmamış olsaydı inanın çoktan böyle bir ortamın tabiri caiz ise kapısına kilidi vururdum. 3 yıllık bir emeğim olmasına rağmen.

Coğrafya Biz hiçbir zaman hiç kimsenin tekeline girmemiştir. Öyle olmaması için elimden geleni yaptığımı meslektaşlarım çok iyi bilirler. Coğrafya Biz şucuların veya bucuların değil coğrafyacıların olmuştur, onların sayesinde bugüne gelmiş ve öyle olmaya da devam edecektir. Bunun böyle olmadığını hissettiğim andan itibaren zaten böyle bir ortamdan bahsetmeyeceğiz.

Şimdi ne oldu da M. Sami KÖROĞLU böyle bir kısıtlamaya gitti?

Böyle bir tutum sergilememin temelinde ne şahsımla ilgili kullanılan ifadeler, ne tehditler ne de başka bir şey. Kendisine bıçak çeken birisine "Demirden korksaydık trene binmezdik" diyen adam gibi...

Yanlış giden bir şeyleri ifade etmenin ne gibi sakıncaları olabilir acaba? Bu konuda bazı endişeleri olanlar bundan çekinirler. Eleştiriler ve öneriler onun kıymetini bilenler için yapılır.

Eleştirmeyeceksiniz, olması gerekenleri söylemeyeceksiniz ki insanları nankörlüğe teşvik etmeyesiniz.

Şimdiye kadar yapılan çalışmaların kalitesi ölçüsünde bundan sonraki çalışmaların da aynı kalitede olacağına olan inancımızdan dolayı bunlarla ilgili herhangi bir söz sarf etme ihtiyacı duymayacağız.

Ben bu konudaki inisiyatifimi kullanıyorum. Eleştirilecek yanları mutlaka vardır. Saygı duyarım.

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic