Anket
Soru: MEB Coğrafya 9 ve Coğrafya 10. sınıf kitaplarını yazan komisyon üyeleri Coğrafya 11 ve Coğrafya 12. sınıf kitaplarını da yazsın mı?
Evet Yazsın - 158 (29.4%)
Hayır Yazmasın - 379 (70.6%)
Toplam oy: 0

Sayfa: [1] 2 3 ... 6   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MEB Coğrafya 9-10'u Yazanlar Coğrafya 11-12 'yi de Yazsın mı?  (Okunma Sayısı 22118 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« : 17 Aralık 2006, 14:06:55 »

MEB Coğrafya 9 ve Coğrafya 10 kitap komisyonunda yer alan komisyon üyeleri Coğrafya 11 ve Coğrafya 12. sınıf kitaplarını da yazsınlar mı? Yoksa bu kitaplar için yeni bir komisyon mu oluşturulsun?

dincert
Uzman Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2006, 14:18:27 »

Bence kimin komisyonda yer alacağının önemi kadar komisyona yeterli çalışma imkanı, kaynak tarama, değerlendirme gibi daha bir çok olmassa olmazın tanınması olacaktır. Biz yaptık oldu mantığının sonuçlarını hepimiz yaşıyoruz.
gürbüz
Genel Moderator

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türkiye sevdalısı

« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2006, 16:05:32 »

aman allah korusun

kitap yazılacaksa mümkünse proflar yazsın

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir
özlem
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2006, 16:37:52 »

lise 1 ve ikinci sınıf kitaplarıda gözden geçirilmeli. komisyondakiler hem akademik kadrolardan hemde dersi sınıfta okutan bizlerden seçilmeli diye düşünüyorum. fotoğtaflarda mümkün olduğunca özgün olmalı

MEHMET AKİF ERSOY SOSYAL BİLİMLER LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ BUCA /ZMİR
Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2006, 18:42:14 »

aman allah korusun

Gürbüz bey, proflar yazdığında problemler çözülecek mi? Bence proflar geri planda danışman  konumunda olmalı...
11. ve 12. sınıf kitaplarını daha önce yayınlanmış eseri olan ve en az 10 yıllık öğretmenlik tecrübesi olanlar  yazmalıdır diye düşünüyorum..

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #5 : 17 Aralık 2006, 20:31:22 »

aman allah korusun

aman allah korusun

Gürbüz bey, proflar yazdığında problemler çözülecek mi? Bence proflar geri planda danışman  konumunda olmalı...
11. ve 12. sınıf kitaplarını daha önce yayınlanmış eseri olan ve en az 10 yıllık öğretmenlik tecrübesi olanlar  yazmalıdır diye düşünüyorum..
Hocam profların yazdığı kitaplarla büyüdük biz.. Onlarda hiç hata yokmuydu?
Sorunu sadece prof*öğretmen düzeyine indirirseniz bugünkü kitaplardan farklı birşey konmaz önümüze.. ben yukarıdaki ankete evet bu komisyonlar yazsın tercihini yaptım. Çünkü en azından bu komisyon neyi nasıl yapacağını biliyor.. Yerine gelecek başka bir komisyon yada başka bir kurumun yeni müfredatın mantığını algılaması bir yıla daha mal olur.. Şu olabilir ama, bu komisyonlara programcılardan ciddi bir destek-takviye yapılırsa çok daha iyi bir ürün çıkar..Ayrıca kitapların mantığının çok ta kötü olmadığını düşünüyorum açıkçası.. kaynakları daha doğru bulunursa, zamanla ilgili sorunlar ortadan kalkarsa yani şartlar daha iyi hale getirilirse daha iyi bir kitap yazılabilir.. Şunu unutmamak gerekiyor ki bu kitapların editörü de doç.düzeyinde bir akademisyen. Sorunu kişilere indirgersek yine hata yaparız.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
ferat54
Moderator

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2006, 11:09:46 »

bazı eksikler olmasına rağmen komisyon üyelerinin 11 ve 12 . sınıf kitaplarınıda yazmalarını isterim

nirengi
Sürekli Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

Maltepe Anadolu İmam Hatip Lisesi

« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2006, 12:54:02 »

kitapları hazırlayan arkadaşların imkansızlıklarını, karşılaştıkları engelleri düşünüyorumda. ülkemizde işin içine devlet girince kimin hazırladığı da o kadar önemli değil. hep beraber  de hazırlasak istediğimizi yapamayacağımızı unutmayalım. herkese iyi çalışmalar.

Ruhumu eritip de kalıpta dondurmuşlar
Onu İstanbul diye toprağa kondurmuşlar.
dilekgüler
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 18 Aralık 2006, 15:46:27 »

ben 11.sınıf öğrencisiyim bize eski müfredat uygulanıyor .kardeşim 9.sınıfa gidiyor kitabı bir inceledim etkinlikler var tamam,fakat fazla resim koymuşlar.resiminde de görülerek hafızada kalır ama bu kadar da olmaz ki.bence komisyon hazırlamasın.

Sadece Coğrafya..
irem
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 18 Aralık 2006, 16:46:20 »

bence kitaplarımız böle çok ii prof yazarsa anlaşılmaz bi hale gelir
bbektas
Uzman Üye

Performans: 29
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 18 Aralık 2006, 16:48:08 »

BU komisyonun ya da bir başkasının olması bence farketmez.Kitaplar yazılır tabii ki yazanlar bizler gibi öğretmenler.Biz de yazsak aynı hataları yapabiliriz belki .Bence kitaplar yazıldıktan sonra iyi bir inceleme yapılması daha önemli hepimiz sınavlarımızda bile gözden kaçırdığımız bir daha bakınca bunu neden görmedim dediğimiz olayları yaşamışızdır. o nedenle iyi bir incelemeden sonra kitabın sunulması gerekir.Mevcut komisyon yazabilir.

dunyadan
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 18 Aralık 2006, 23:57:32 »

bence yazmasın.zaten kitaplarda doğru düzgün bilgi bile yok.resimlerin kalitesi iğrenç ötesi.hiç sevmedim ben bu kitapları.bu kitapları öğrencilere verdiler, bari her sınıf için yanlarında yardımcı kitap da verseydiler belki o zaman biraz daha iyi olurdu.kitaplardaki etkinlikler falan güzel.fakat konular biraz daha ayrıntılı olarak ele alınmalıydı diye düşünüyorum.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2006, 04:32:00 »

9. ve 10. sınıf kitaplarında bazı sıkıntılar olsa da 11 ve 12. sınıf kitaplarını aynı komisyonun, önceki sıkıntıları da göz önünde bulundurarak, hazırlamasını daha doğru buluyorum.  zaman kaybı konusunda özellikle albedo hocama katılıyorum. Ayrıca herkes hata yapıyor.  insan yaptığı hatayı o an farkedemeyebilir. bence bunun için hazırlanan kitaplar basıma geçmeden birkaç örneğinin komisyon dışındaki  coğrafya öğretmenlerine dağıtılarak öğretmenlerin görüşleri  alınabilir.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

abdllhdnzl
Uzman Üye

Performans: 59
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 19 Aralık 2006, 09:02:15 »

Cografya kitaplarında bence iki ayrı kitap olmalı.1.si Konuların kısa özetlerinin bulunduğu kitap olmalı.2.si Etkinlikler kitabı olmalı.1.kitap temiz kullanımı sağlanmalı ve yıl sonunda geri toplanmalı, etkinlik kitabı ise öğrencilerin üzerinde çalışma yapacağı şekilde olmalı ve geri toplanmamalı.Böylece daha ekonomik olur.Kitap bir komisyon tarafından oluşturulmalı ve komisyonda mutlaka bu dersi uygulayan öğretmenlere de yer verilmeli.En azından yılsonunda bir anket uygulanmalı ve bu anketteki sonuçlar mutlaka dikkate alınmalı.

SANMA ŞAHIM HERKESİ SEN SADIKANE YAR OLUR
HERKESİ SEN DOST MU SANDIN BELKİ OL AĞYAR OLUR
SADIKANE BELKİ OL ALEMDE BİR SERDAR OLUR
YAR OLUR AĞYAR OLUR SERDAR OLUR DİLDAR OLUR
***YAVUZ SULTAN SELİM***
                                                              Abdullah DENİZLİ
                                                            Coğrafya Öğretmeni
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #14 : 19 Aralık 2006, 18:26:58 »

piyasadaki kitapların her birinden birer parça alarak kitap yazmak olmaz kendi emeklerini ortaya koymalılar.
Sayfa: [1] 2 3 ... 6   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic