Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Harita Genel Komutanlığı Haritaları  (Okunma Sayısı 5669 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
memzin
Uzman Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 10 Ekim 2010, 19:52:04 »

Bu yıl yerdeğiştirme ile geldiğim okulda derslik sistemi mevcut.Bu nedenle sınıfımı donatmaya çalışıyorum.Coğrafya sınıfı denilince ilk akla gelen haritalar.Bende almışken iyisi olsun istiyorum.Bu nedenle birer tane Türkiye ve dünya fiziki haritasını kabartma almayı düşünüyorum.Bu konuda ne dersiniz kullanışlı olurmu.Dört yıl önce Gürbüz yayınlarından aldıklarım çabuk yıpranmıştı.Benim merak ettiğim Harita Genel Komutanlığının kabartma haritasını kullanan yada gören var mı? Malzeme kalitesi nasıldır.Bir de bu haritanın büyük ebatlıları(1/1 000 000 TÜRKİYE FİZİKİ  172x90) 3 parçadan oluşuyormuş.Bu durumda nasıl kullanacaz.Her biri ayrı ayrımı asılacak yoksa bir zemin üzerinde üçü bir araya getirilip öyle mi asılacak.elinde bu haritadan mevcut olan yada gören arkadaşlar açıklama yaparsa memnun olurum.Haritaların tümü öğretmenlere %50 indirimli satılıyor.
geography12
VIP Üye

Performans: 66
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2010, 20:15:20 »

Sayın Memzin hocam bahsettiğiniz harita coğrafya sınıfımızda mevcut. 3 parça halinde. Benden önce çalışan hocamız tarafından alınmış. Fakat parçaların birleştirlidiği yerde bozukluklar mevcut. Bu bozulmanın nedeni tam olarak bilmiyorum.
    Ayrıca kıtalara ait kabartma haritalar var. Arkın kitabevi/ İstanbul yazıyor. Kıta haritaları daha güzel renkler daha belirgin çünkü... umarım faydalı olmuşumdur..

Sen ey yardım sevenim, ruhumu derde saldın
Yalnızlığım ağlarken gülenim, nerde kaldın

Bilmezsin ayrılığın ağı kokan dilini
Hâtıra bırak bana oyalı mendilini

Paslandı buzdağları ortasında çeliğim
Gözlerinden hatıra kaldı kekemeliğim...
öykünur
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2010, 05:59:04 »

sayın memzin hocam bir haftadır bende aynı konuyu araştırıyorum henüz karar veremedim gürbüz yayınlarımı yoksa harita genel müdürlüğümü diye bir sonuca olaşarsanız ve burada paylaşırsanız seinirim.
hsyn38
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2010, 07:35:19 »

Sevgili arkadaşlar tabiiki Harita Genel Komutanlığı, hem garanti ve güvenilir hem de doğru... diğerlerini bilemiyorum...
memzin
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2010, 18:41:12 »

Gürbüz yayınlarının haritalarını daha önce aldım.Çabuk yıprandılar.Pvc olduklarından bir noktadan kırıldığında devamı geliyor.Aslında Ankara'da HGK'nın yerinde görebilme imkanım olsa ikisini kıyaslayabilirim kalite olarak.Önümüzdeki haftalarda Ankara'da bulunacam fakat hafta sonu gideceğim için bakma şansım olmayacak.(Cumartesi satış bürosu heralde kapalıdır.Bilen varsa yazsın.)Şu an için sınıfın boyanmasını beklediğimden önümüzdeki hafta netleştirmeye çalışacam.
ARTOS
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2010, 19:06:13 »

arkadaşlar ben aldım bu haritaları ve 2 yıl kullandım şimdi okul değiştirdiğim için eski okulumda kaldı kaliteleri iyi tek sorun kabartma derinlikleri fazla değil ben bu sorunuda çerçevelerin üstlerine projektör koyarak çözmüştüm sınıfta perdeleri kapatıp hafif karanlık bir ortamda projektörleri açtığınızda çok kulanışlı ve çok hoş oldular coğrafya sınıfı olan arkadaşlar için kesinlile tavsiye ederim diğer bir etkiside öğrencilerin psikolojik olarak coğrafya öğrenmeye hazır olmalarına yardımcı oluyor
memzin
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2010, 19:20:34 »

ARTOS hocam sizinki hangi ebatta olanıydı.Ben üç parça şeklinde olanı merak ediyorum.Önceki sınıfınızdaki haritanızın bir resmi mevcutmudur.
ARTOS
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2010, 20:12:47 »

resimleri yok ama 3 parça olan harta idi hatta türkiye fiziki (3parça)ve dünya fiziki(2 parça)beraber almıştık türkiye fiziki yaklaşık 90 cmx180cm dünya fiziki de 90cmx 120cm idi yanlış hatırlamıyorsam
hasanoğlan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2010, 22:33:15 »

Ben bu yaz okul adına neredeyse her çeşit kabartma haritadan aldım.Ayrıca 1 metrelik Türkiye haritasından arkadaşlarıma da aldım.Fiyatı 11 liraydı (%50 indirimle) ve gayet ucuz.Herkes çok beğendi.Kendime de 1 metrelik Türkiye ile 1.64 metrelik dünya haritası aldım.Plastiği kalın ve çok kaliteli.İnce plastik olsa yırtılması çok kolay olurdu.
     Okula ise 1.64 metrelik dünya, 2.24 metrelik çevre ülkeler, 1.72 ve 1 metrelik Türkiye haritalarını aldım.Okulun çeşitli yerlerine bu kabartma haritaları camekanlı panolarda sergilemek için marangoza sipariş verdik.Okulun havasını değiştireceği kesin.Ayrıca 1 metrelik Türkiye haritasını da ince mdf suntaya yapıştırıp sınıflara taşıyarak kullanacağım.Öğrenciler daha görmedi, fakat gören kişiler çok beğendiler.
     Kısaca parasal sorun yoksa Harita Genel Komutanlığı'ndan almanı tavsiye ederim.Kalitesi güzel.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine
öykünur
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 13 Ekim 2010, 21:12:43 »

görüşlerini yazan tüm arkadaşlara teşekkürler....çok yardımcı oldunuz.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 24 Ekim 2010, 07:08:06 »

Türkiye ve Çevre Ülkeler Fiziki Plastik Kabartma Haritasını (354 x 218cm-16 parça) alan var mı arkadaşlar.
Sınıfım için düşünüyorum, ne dersiniz? yoksa 224 x 96cm ebatında olanı mı alayım?

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2010, 09:38:13 »

Hocalarım bizim okulda askeriyeden(veli binbaşı) hediye edilmiş bir kabartma haritası var başka coğrafya sınıfında.Ben ona bakarak harita genel komutanlığından 16 parça olanını alacağım.Çünkü bahsettiğim harita eğer H.G.K nın yaptığı harita ise mükemmel.Biraz daha büyüğünü alıp komple bir duvarı harita yapmayı düşünüyorum.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
geography12
VIP Üye

Performans: 66
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2010, 18:51:28 »

Türkiye ve Çevre Ülkeler Fiziki Plastik Kabartma Haritasını (354 x 218cm-16 parça) alan var mı arkadaşlar.
Sınıfım için düşünüyorum, ne dersiniz? yoksa 224 x 96cm ebatında olanı mı alayım?
  Hocam gerçekten müthiş bir harita olur. Ebatlar yeterince büyük...

Sen ey yardım sevenim, ruhumu derde saldın
Yalnızlığım ağlarken gülenim, nerde kaldın

Bilmezsin ayrılığın ağı kokan dilini
Hâtıra bırak bana oyalı mendilini

Paslandı buzdağları ortasında çeliğim
Gözlerinden hatıra kaldı kekemeliğim...
iremcik06
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 30 Ekim 2010, 09:35:31 »

hocam ben iki sene önce türkiye ve dünya kabartma haritalarını aldım. ancak küçük ebadını. çok güzel olduğu kesin. tek sorun şu ki fazla ellenmemeli, bir yere sabitlenmeli yoksa benimkiler gigi parçalanacaktır.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic