Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: EĞİTİM CD'LERİ  (Okunma Sayısı 3353 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
memzin
Uzman Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 18 Kasım 2006, 20:54:51 »

Öncelikle siteyi kuran ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum.Siteniz ve diğer Coğrafya ile alakalı onlarca site son yıllarda coğrafya derslerinde biz öğretmenlere ve öğrencilerimize döküman sağlamada çok faydalı oldular ve önemli bir kaynak boşluğunu doldurdular.Günümüz teknoloji çağı olduğundan bu hızlı gelişen teknoloji çok kısa sürelerde yaşantımızın bir parçası olmaktadır.İki yıl öncesine kadar ömrümde projeksiyon cihazını kullanmayan ben bugün sınıfta bu teknolojiyi hergün ders kitabını açar gibi kullanıyorum.Coğrafya görselliğin ön planda olduğu bir ders.Bu nedenle elden geldiğince mevcut sitelerden ve kendi imkanlarımızla konularımızı öğrencilere daha rahat bir şekilde kavratabilmek için bolca dökümana ihtiyaç duymaktayım.Bu dökümanlarıda  internet kanalıyla sağlamaktayım.Gönderen tüm arkadaşlara tekrar emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.Benim sorunum artık bilgisayarıma indirdiğim dökümanların içerisinden çıkamamam.Çünkü haftaya anlatacağım konuyla ilgili döküman hazırlamaya başladığımda karşıma çok sayıda bilgisayarda kayıtlı o konuyla ilgili döküman çıkıyor.Bunlarında çoğu kez ben hazırlamadığımdan dolayı olduğu gibi alıp kullanamayacağımı görüyor ve oturup saatlerce bunları düzenlemeye yeni bilgiler eklemeye yada gereksiz gördüğüm kısımları çıkarmaya başlıyorum.Buda oldukça zaman alıcı bir uğraş.Bu konuda daha önce sitenizden ve geçen yıl bir başka siteden konu anlatımlı cd'ler satın aldım.Ancak cd'leri incelediğimde bugün itibariyle bu cd'ler ile derse girip  kesintisiz bir konu anlatmam mümkün değil.Aldığım cd'lerin fiyatlarıda oldukça düşük.Ben artık coğrafyacıların yada bu işin ticareti ile uğraşan insanların özellikle bu konuya eğilmelerini istiyorum.Profesyonelce hazırlanmış geniş kapsamlı dökümanlar arzuluyorum.Bu çalışmaları yapanlarında emeklerinin karşılığını tam olarak almalarını istiyorum.Çünkü bu şekilde hazırlanacak bir döküman bir defa alınıp uzunca bir süre kullanılacaktır.Burada bazı arkadaşların bukadar hazırcı olmayalım kendi dökümanlarını oturup hazırlayabilirsin bu senin görevin bunun için para alıyorsun dediğini duyar gibiyim.Ben zaten hazırlıyorum ancak birçok arkadaşım bu imkanlardan yoksun evinde bilgisayarı olmayan ne yapacak.Ayrıca bildiğim bir konu için neden bilgisayar karşısında uzunca bir zaman geçireyim.Bu zamanı daha faydalı şelilde neden kullanmıyayım.Oldukça uzattım sanırım son olarak yukarıda bahsttiğim formatlarda bildiğiniz dökümanlar varsa yazarsanız sevinirim.Bunların en kısa sürede hazırlanması ümidiyle.... herkese teşekkürler.
cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2006, 22:08:00 »

hocam size katılıyorum parça bölük konuların içinden çıkmak cidden çok zor derli toplu cd lere mutlaka ihtiyacımız olduğunu ve her ögretmende de bu cd lerin bulunması gerektiğini düşünüyorum iyi çalışmalar

vuslat
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2007, 16:06:49 »

Hocama aynen katılıyorum. Bizim derslerimizde interaktif cd'lere ihtiyacımız olduğu kesin. Sami Köroğlu hocamdan almış olduğum cd'ler çok güzel. Hocamın emeğine sağlık.
Mert Duraklı
Gemlik Lisesi
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2007, 16:59:41 »

Evet fikrinize katılıyorum
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2007, 18:03:58 »

arkadaşlara katılıyorum ben daha önce vitamin cd'lerinden yararlandım. k-fakat şu an almak istedim rastlayamadım. eğer bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic