Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Derste Projektör Kullanımı  (Okunma Sayısı 2484 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
memed
Deneyimli Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 05 Kasım 2012, 10:42:50 »

Merhaba Okulumuza Fatih Projesinin ne zaman uğrayacağı belli değil. acaba derslerde projektor kullanan varmı. hangi marka kullanıyorlar. malum sınıflarımızda ışık yeterli. karartma yapmadan yüksek görüntü kalitesi verebilecek projeksiyon var m Huh?
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2012, 11:49:16 »

Ben Acer ve Epson Markalı projeksiyonları kullandım..
http://www.hepsiburada.com/liste/acer-x1210-dlp-1024x768-2500-ansilumen-3d-projeksiyon-cihazi/productDetails.aspx?productId=ofisacx1210&categoryId=15530

Benim okulumda Linkte verdiğim cihazdan vardı gayet memnunum...

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
gürsel
VIP Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2012, 16:31:03 »

2005 yılından bu yana kullanıyorum okulumuzun 25 sınıfının tamamında projeksiyon cihazı var ve biz bunları aktif olarak kullanıyoruz.Alacaksanız Acer-Benq -Epson olabilir.900x600 ve üzeri çözünürlüktekilerin hepsi olabilir.Ancak internet üzerinden ziyade bulunduğunuz yerdeki elektronik marketlerden alırsanız daha faydalı olur,zira bu araçlaarın lambaları çok hassas .garantili olması faydanıza.Şu anda akıllı tahtalarımızda takılmış durumda ama henüz internet ağı bağlanmadığı için tam anlamıyla kullanamıyoruz..

EĞİTİMDİR Kİ BİR ULUSU YA ÖZGÜR,BAĞIMSIZ ONURLU YÜKSEK BİR TOPLULUK BİÇİMİNDE YAŞATIR YA DA BİR ULUSU TUTSAKLIK VE YOKSULLUĞA GÖTÜRÜR.
ÇÜNKÜ ; "KAYNAŞMIŞ BİR MİLLETHALİNE GELMENİN ,ÇAĞDAŞLAŞMANIN,KALKINMANIN ,HÜR VE DEMOKRATİK BİR TOPLUM OLABİLMENİN EN ETKİLİ ARACI EĞİTİMDİR " 16 TEMMUZ 1921 ANKARA
M.KEMAL ATATÜRK

BURSA NİLÜFER ALİ KARASU ANADOLU LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
memed
Deneyimli Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2012, 16:43:49 »

benim istediğim gün ışığında bile iyi performans verecek bişey çünkü her sınıfta perde yok bazı durumlarda perdesizde kullanma imkanı olmalı ümens değeri ve çözünürlük değerleri yüksek olmalı fiyatıda cep yakmayacak olmalı hocalarımız sitede çok güzel paylaşımlar yapıyorlar insan ister istemez. bunları sınıfta kullanmak istiyor. bu özelliklerde olcak bişeyde oldukça pahalı olacak gibi 2000 liranın altında pek fiyatları yok gibi bakalım artık
alfred
Uzman Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Herkes için coğrafya

« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2012, 18:39:17 »

Ben ışığı çok güçlü olan ve kendim de kullandığım View Sonic markayı tercih ederim. Bu markayı araştırın siz de göreceksiniz. bizim sınıflarımızda projeksiyonlar olmadığı için kendi projeksiyonumu kendim taşıyıp duruyorum. diğer öğretmenler de bu durumuma şaşırıyorlar.
erenela
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2012, 18:52:19 »

sayın hocam bence masraf yapmayın fatih projesi gelirse hiç birini kullanmasın,bizim okulda kullandık bu sene fatih projesi başlatınca gerek kalmadı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic