Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya Sınıfım için Harita Lazım...!  (Okunma Sayısı 3113 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
fbsel87
Üye
**

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 22 Ağustos 2012, 12:17:23 »

Kurmayı düşündüğüm coğrafya sınıfı için kalan tek eksiğim haritalar.. bu konuda milli eğitim den nasıl destek alabilirim ve sınıfımda hangi haritaların bulunmasına öncelik vermeliyim sizce.. yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

SELÇUK İLERİ/KULA HALİT TOKUL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 22 Ağustos 2012, 13:44:41 »

Sayın hocam büyük boyutlu bir kabartma (özellikle Türkiye) haritası bulabilirseniz...oldukça yararlı oluyor,ayrıca coğrafya sınıfına ayrı bir hava veriyor...
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 22 Ağustos 2012, 22:31:23 »

Ne gerek var duvarda orada burada harita kalabalığı yapmaya sonuçta coğrafya sınıfınızda akıllı tahta yada projeksiyon cihazınız vardır yada olacaktır. Tüm haritaların yüksek çözürnürlükte birer örneğini atın bilgisayarınıza kullanın işte.

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2012, 10:08:33 »

Sayın tarumoloji arkadaşım...evet akıllı tahta veya projeksiyonla her türlü haritayı yükleyip kullanabiliriz,yalnız ben kendi sınıfımda coğrafya dersine hiç ilgi göstermeyen öğrencilerimi zamanla tenefüslerde haritaların başında zaman geçirdiklerini,özellikle kabartma haritasında ilgilerini çeken yerleri birbirlerine gösterdiklerini ve tartıştıklarını gözlemledim,sanırım bu küçük örnek bile önemli,harita kalabalığı ifadenize katılmıyorum..saygılarımla..
KASIMPATI
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2012, 19:43:01 »

coğrafya dersliğiniz için duvar boyutunda plastik kabartma haritaları, HARİTA GENEL KOMUTANLIĞI(ANKARA) dan % 50 indirimli satın alarak temin edebilirsiniz.HARİTA GENEL KOMUTANLIĞI'nın web sayfasını inceleyerek satışı yapılan ürünler kısmından bilgi alabilirsiniz. Türkiye Fiziki, Dünya Fiziki ve Türkiye ve komşu ülkeleri haritaları derslik için çok uygun olur. Ben de kendi dersliğim için yeni sipariş ettim. Kolay gelsin.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic