Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya Sınıfı Oluşturmak  (Okunma Sayısı 7201 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
atesidilara
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Mart 2007, 07:03:16 »

arkadaşlar. 2007-2008 eğitim-öğretim yılında kendime ait bir coğrafya sınıfında konuları işleyeceğim. bu sınıfı sizlerle beraber şekillendirmek istiyorum. bir coğrafya sınıfında (veya laboratuar) neler olmalı? bu konuda bana fikir verirseniz sevinirim. katkılarınız için şimdiden teşekkürler.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #1 : 24 Mart 2007, 11:23:59 »

Projeksiyon
İnternete bağlı bir bilgisayar
Coğrafi haritalar
küre
Duvarda asılı bir pano (sürekli güncellenen bilgilerin olduğu)
Yine duvara asacağınız tarihteki önemli coğrafyacılar
ve illaki saksılarda sınıfı süsleyecek güzel ,alımlı bitkiler

Bunlar arttırılabilir zamanla eksikler kendini ortaya çıkarır ihtiyaçlar doğrultusunda

Şunu unuttum coğrafya sınıfında olması gereken en önemli şey coğrafya dersini seven ,o derse ilgi duyan ve çalışan öğrenciler......Başarılar  hocam....

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
vuslat
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Mart 2007, 11:46:36 »

Hocam sınıfınızın olması çok güzel. Bu konuyla ilgili sitemizde önceden konu açılmıştı. Forum-Ders Araç-Gereçleri -Ders Araçları kısmında bu adla iki bölüm var. Başarılar Hocam.
tahsin hoca
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 24 Mart 2007, 16:00:46 »

[ img][/img]
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 24 Mart 2007, 16:05:17 »

Biz nerden bilelim kardeş! Hiç öyle bir sınıfımız olmadı ki.Genelde biz balık istifi sınıflarda teknoloji olarak sadece sesimizi kullanmaya çalışıyoruz.Smiley

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
mustafakavak
Yeni üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 24 Mart 2007, 17:18:21 »

projeksiyon kesin lazım
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 24 Mart 2007, 17:44:04 »

İlerde böyle bir sınıfım olması hayaliyle en  gerekli şey projeksiyon,küre,ilgili duvar haritaları,coğrafya kaynaklarını içeren mini bir kütüphane köşesi,çeşitli taşların sergilendiği bir köşe hazırlayabilirsiniz,ilginç ve güncel coğrafi bilgiler için bir pano düşünülebilir.Tabi bilgisayarınızın internet bağlantılı olmasıda zaten olasıdır bu durumda geriyede rahat rahat Coğrafya dersi işlemek kalır herhalde..Darısı olmayanların başına.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #7 : 24 Mart 2007, 18:22:31 »

Hocam benim sınıfım.

http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=1034.0

alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 24 Mart 2007, 18:32:10 »

Şu anda bizim okulda derslik sistemi var öğrenciler sınıfları geziyorlar.Her öğretmenin sınıfı sabit.Benimde sınıfımda projeksiyon makinam,bilgisayarım var.Panom var.Duvarlar öğrencilerimin hazırladığı dökümanlarla dolu.Öğrenciler güncelliyorlar.Seneye her sınıfta projeksiyon ve bilgisayar olacak.Ben coğrafyacı olarak öncü oldum.Herşeyi devletten beklememek lazım.Biraz da biz gayret edebiliriz.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
egemen
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 24 Mart 2007, 21:30:57 »

atesidilara hocam bende arkadaşların yazdıklarına birşey ilave etmek isterim. Aylık dergilerden; Atlas, National Geographic, Geo, Bilim ve Teknik gibi  dergilerinde olması öğrencilerin dersimize bakış açısını olumlu yönde etkiliyor diye düşünüyorum. Bu dergilere yıllık abone olursanız çok güzel hediyelerde veriyorlar. Ben abonelik işini sınıflarıma paylaştırdım. Gönüllü öğrenciler seve seve para toplayıp  sınıf aboneliği yaptırıyorlar. İnanın dergilere de sahip çıkıp korup kolluyorlar. Ayrıca çeşitli VCD ve cd-rom'lar da gerekecektir. TRT marketten alabileceğiniz bir kaç güzel VCD var. Eğer İstanbul'da iseniz Azim dağıtım şirketinde satılan (mutlaka başka yerlerde de vardır, ama bazı arkadaşlarım burada çeşitin çok olduğu söylediler) VCD'lerden temin edebilirsiniz. Gelişmeleri bizlerle paylaşırsanız seviniriz. Size kolay gelsin.
steram1
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 24 Mart 2007, 21:58:19 »

sting
Uzman Üye

Performans: 131
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #11 : 24 Mart 2007, 22:22:46 »

benim de bir dershanem var. içerisinde Dünya, Türkiye kabartma, Türkiye idari ve Türkiye ve yakın çevresi duvar haritaları, projeksiyon, bilgisayar, laser yazıcı, internet, camekan içerisinde taş koleksiyonu, klima var. ben bu konuda biraz şanslıyım galiba. umarım herkesin böyle bir dershanesi olur.

Bizi yanlış yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki, çok kere din perdesine bürünmüşler, sâf ve temiz halkımızı hep din kuralları sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz... Görürsünüz ki milleti mahveden, esir eden, harabeden fenalıklar hep din örtüsü altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir. 1923 (Atatürk\'ün S.D. II, S. 127)
K.A.L.
tahsin hoca
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 24 Mart 2007, 22:51:59 »

bu da benim sınıfım YAVUZELİ ÇOK PROGRAMLI LİSESİ GAZİANTEP
Ben burada asker öğretmenim ve sadece bu yıl içersinde bunu başardık kötü olan seneye burada olamayacağım....
[/URL][/img]com/ds317622012_Resim_061.html][/URL][/img]

stg5
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 25 Mart 2007, 00:47:43 »

HOCAM BENDE KARINCA KARARINCA OKULUMUZDA BİR COĞRAFYA SINIFI OLUŞTURDUK. BİZİM OKULUN D.P.Y. PANSİYONUNDA KALAN ÖĞRENCİLER VASITASIYLA VE BİRAZ BİR AZİMLE SINIFIMIZDA HARİTA, PANO, TEPEGÖZ,NUMUNE GÖZLERİ(KAYAÇLAR VB. ÖRNEKLER İÇİN) GİBİ BİR ÇOK ARAÇ GEREÇ TOPLADIM.
EN ÖNEMLİSİ ÜNİV. HOCALARINA TANIDIK TANIMADIK E-MAİL ATTIM BÖYLECE COĞRAFYAYA ÖZEL SINIF KİTAPLIĞI OLUŞTURDUM.
HERŞEYDEN ÖNCE İŞE BAŞLAMAK LAZIM SONRASI SIRAYLA GELİYOR. ŞİMDİLERDE TENEFÜSLERDE BİLE SINIFTA VAKTİM GEÇİYOR, HİÇ İÇİNDEN ÇIKMAK GELMİYOR İÇİMDEN
atesidilara
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 29 Mart 2007, 21:26:10 »

HOCAM BENDE KARINCA KARARINCA OKULUMUZDA BİR COĞRAFYA SINIFI OLUŞTURDUK. BİZİM OKULUN D.P.Y. PANSİYONUNDA KALAN ÖĞRENCİLER VASITASIYLA VE BİRAZ BİR AZİMLE SINIFIMIZDA HARİTA, PANO, TEPEGÖZ,NUMUNE GÖZLERİ(KAYAÇLAR VB. ÖRNEKLER İÇİN) GİBİ BİR ÇOK ARAÇ GEREÇ TOPLADIM.
EN ÖNEMLİSİ ÜNİV. HOCALARINA TANIDIK TANIMADIK E-MAİL ATTIM BÖYLECE COĞRAFYAYA ÖZEL SINIF KİTAPLIĞI OLUŞTURDUM.
HERŞEYDEN ÖNCE İŞE BAŞLAMAK LAZIM SONRASI SIRAYLA GELİYOR. ŞİMDİLERDE TENEFÜSLERDE BİLE SINIFTA VAKTİM GEÇİYOR, HİÇ İÇİNDEN ÇIKMAK GELMİYOR İÇİMDEN
Görüşlerinizi ve tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic