Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya öğretimi  (Okunma Sayısı 2260 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sunlıght
Sürekli Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Aralık 2007, 20:42:13 »

İyi akşamlar hocalarım ,öğrencilerim coğrafyaya önyargı ile yaklaşıyorlar.Zamanla aşarız dedim 4 ay oldu öğrencilerimde bu anlamda bi gelişme kaydedemedim.Coğrafya öğretimi yada öss hazırlık öğrencileri için motivasyonla ilgili  çalışmalarınız varsa gönderebilirmisiniz
kasif14
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yüksel Türk! Senin İçin Yükselmenin Hududu Yoktur

« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2007, 21:55:56 »

valla hocam aynı dert bende de var ama sürekli ders işleyerek fazla sıkmayın derste başka etkinliklere de yer ayırın. espri yapın ilginç hikayeler anlatın.ancak bu sayede dersi sevdirebilirsiniz.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2007, 12:34:18 »

Arkadaşlar sitemizde değerli öğretmenlerimizin çok güzel paylaşımları oluyor.Etkinlikler bölümünde bulmaca,testler ,değişik çalışmalar var,onları kullanın.Teknik olarak imkanınız varsa sunumlara ağırlık verin ve mutlaka belgesel izletin.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
erçin çiçek
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2007, 13:52:51 »

düzgün üçgen piramidinin özelliklerini acil yazarsanız çok sewinirim lütfen hoca sözlü notu vericek  sabırsızlıkla cvplarınızı bekliyorum
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2007, 14:05:17 »

düzgün üçgen piramidinin özelliklerini acil yazarsanız çok sewinirim lütfen hoca sözlü notu vericek  sabırsızlıkla cvplarınızı bekliyorum

10.s ınıfın kitabındaki yeralan (sayfa 72) aynısını yazıyorum sevgili Ergin

Yüksek doğum ve ölüm oranlarına sahip ülkeler aittir.  (sanayi Toplumu öncesinde  toplumların çoğu bu piramit örneğini yaşamıştır. İngilterenin 1881 Hinidsatnın ise 1961 piramdi bu şekildedir. Günümüzde Bangladeş gibi yüksek doğum ve ölüm oranları yaşandığı ülkelerde görülür) Buradanda şu sonuç çıkar geri kalmış ülkeler hatta günümüzde sanayileşmiş ülkler bile bu piramide benzer özellikler kazanmıştır.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic