Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya Kulübü Kurmak  (Okunma Sayısı 6432 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mehmetaliercan
Mehmet Ali ERCAN
Site Yöneticisi

Performans: 1821
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 03 Eylül 2009, 20:57:07 »

Sosyal Kulüplerin seçilme zamanı yaklaşıyor. Bu yıl Okulda "Coğrafya ve Gezi Kulübü" diye bir kulüp kuracağım; Gezi Kulübü ile birleştirip. Bu konuda önerileriniz nelerdir? Sadece "Coğrafya Kulübü" mü yoksa birleşik mi olmalı. İlk kez kurulacağı için deneyip görmek istiyorum. Daha önceki yıllarda kuran arkadaşlar vardır. Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Balıkesir Merkez Bahçelievler Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2009, 21:07:04 »

Bizler de zümre olarak kurmayı düşünüyoruz.aslında bizler de ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz hala.
isim olarak bence Coğrafya Kulübü olmalı ismi. ama gezi kulübünü de kapsamalı.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2009, 21:31:22 »

coğrafya klübü kurabiliyormuyuz.buna yasal olanak var mı
mehmetaliercan
Mehmet Ali ERCAN
Site Yöneticisi

Performans: 1821
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2009, 21:43:16 »

coğrafya klübü kurabiliyormuyuz.buna yasal olanak var mı
Yönetmeliğe göre bu mümkün. İdare olur derse işlem tamamdır.

Balıkesir Merkez Bahçelievler Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2009, 21:45:47 »

tşkler hocam.aslında gec kalınmış bir eksiği giderebiliriz
Köygöçüren
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2009, 21:51:14 »

Hocam bende epeydir düşünüyorum ama henüz hayata geçiremedim.İsim olarak gezi ve coğrafya kulübü olabilir.
Aklımdaki bazı yapılabilecekleri de yazayım;
Küçük gruplarla fotoğraf gezileri
arazi inceleme gezileri
belgesel izleme saati
çeşitli sunumlar
istekli öğrencilere verilebilecek araştırmalar ve sunumları(köy incelemesi-bitki örtüsü araştırması vb.)
Çeşitli kurumlara yapılabilecek inceleme gezileri
ağaç dikimi
büyük ökul gezileri, eğer yapılabilirse çok faydalı olabilir.Kolay gelsin.

Tasdelenİ.
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özel İdare Anadolu Lisesi Şahinbey/GAZİANTEP

« Yanıtla #6 : 04 Eylül 2009, 07:39:59 »

Değerli hocalarım ben DTCF'de okurken bizim Coğrafya Gezi Araştırma Topluluğu diye bir araştırma ekibi vardı.Bu topluluk dergi falan çıkarırdı,geziler yapardı.Aslında liselere lazım bir kulüp.Çünkü alakasız kulüplerde görev alıyoruz.Pek faydalı da olamıyoruz.Sayın ercan hocam destekliyorum.Belgesel izleme günleri,araştırma sunuları,foto sergileri,kurum ziyaretleri olabilir.....
doğaege
VIP Üye

Performans: 214
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2009, 08:12:29 »

bizim okulumuzda "Doğa Yürüyüşleri Klübü" var. haftasonunda yakın çevrede treking yapıyoruz.     yürüyüşlerimize katılan öğrenciler baştan nazlansa da sonradan "hocam haftaya nereye gidiyoruz" diye isteklerini belli ediyorlar.bu okulda bu klüp yaklaşık 10 yıldır faaliyette. ben son 1 yılına dahil oldum. klübü kuran diğer öğretmenimin ve benim de son 1 yıllık süreçteki gözlemim, okul anadolu lisesi olduktan sonra (bu yıl ilk mezunlarımızı verdik) bu tür faaliyetlere öğrenci fazla zaman ayıramıyor. dersane, özel ders,bir de okulda uygulnmakta olan sınav haftası  vs.. gibi nedenlerle çocuklar ders çalışmaya daha fazla zaman ayırmak istiyor. yine de son sınıfları biraz muaf tutarak faaliyet yapmaya çalışıyoruz. çocuklar doğa yürüyüşleri sonrası, enerjilerini harcamış, doğayı tanımış, temiz hava almış,arkadaşlarıyla ortak paylaşımlarda bulunmuş bir şekilde günü tamamlıyor . bence bu da önemli bir kazanımdır. bu yıl klüp tanıtımını sene başından sıkı tutup gönüllü öğrencileri bir an önce bulup, bir an önce trekinglere çıkmayı planlıyoruz.
aşağıdaki linklerde yaptığıımız faaliyetlere ait bir-kaç fotoğraf var.belki ilgilenenlere fikir verebilir.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=34291.0

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=32945.0

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=33223.0
BeYaZ GeLiNcİk
Deneyimli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayırlı ramazanlar

« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2009, 10:54:32 »

harika bir uygulama umarım bizim okuldada yapılır..
memoliaş
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 26 Eylül 2009, 20:31:20 »

ben bu fikri uzun süredir düşünüyordum. bu yıl yapılan kurul toplantısında coğrafya kulübü kurma isteğimi dile getirdim ve olur aldım. umarım yüzüme gözüme bulaştırmam. arkadaşların önerilerine katılmakla beraber benim bir önerimde mevcut imkanı olan okulların coğrafya bölümleri ile irtibata geçerek okulda bir coğrafya haftası düzenleyip öğretim üyelerinden coğrafya ile ilgili konferans vermeleri istenebilir. öneri ve eleştirilerinizi bekliyorum. teşekkürler.
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 28 Eylül 2009, 19:00:11 »

evet arkadaşlar bugun okulumuz da cografya klübü resmen kuruldu.okul idaresi hiç itiraz etmedi. Klübümüz kapsamında çevre koruma , turizm ve gezi inceleme klüplerini de dahil ettik.4 rehber öğretmeni var.2 cografya öğretmenı 1 ingilizce öğretmeni ve 1 biyoloji öğretmenı rehberlik edecek.Bu ilk olacak sanırım.Bu nedenle iç tüzük hazırlamada yardımlarınızı bekliyorum.herkese iyi çalışmalar

ATATÜRK LİSESİ / ÜNYE /ORDU
ATAYURTLU
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 28 Eylül 2009, 19:53:22 »

geç en yıl yerbilimi kulübü kurmuştum.sağolsun idaremiz çok büyük destek oldu.tübitakta bölge seçmelerine  projelerimiz kabul edildi.bu sene yerbilimi kulübü ile coğrafya kulübünü birleştirip,yeni bir kulüpmü kursam diye düşünüyordum.bazı öğrenciler proje ile uğraşırken,bazılarıda coğrafya kulübüne uygun çalışmalar yapar diye düşünüyorum.dev bir bölge veya 7 parçalı Türkiye kabartma Haritasını öğrencilerle beraber yapalım veya ağaçtan oymalı bir dev kabartma haritasını kulüp çalışmalarında yapabilirmiyiz diye düşünüyorum.arada coğrafi geziler yaparız vs vs .coğrafya kulübü adı güzel geliyor.kuracak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.

ERER

''hori hoo  ... Hey,Yüreği yanan,gönlü perişan''
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic