Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir Arazi Çalışması-Meteoroloji İstasyonu Ziyareti  (Okunma Sayısı 3156 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« : 21 Aralık 2006, 21:12:54 »

Selamlar.. İlçemizde bulunan Meteoroloji istasyonuna yaptığımız bir gözlem-arazi çalışması..Çok sevdiğim ve gelecekte çok iyi coğrafyacılar çıkacağına inandığım bir sınıf, 11 SOSYAL sınıfı ile(o tarihte 10 sosyal idiler)

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
yerköy
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2006, 21:20:23 »

hocam gayet güzel olmuş
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2006, 21:40:56 »

tşk
Benan
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2006, 21:45:51 »

Öğrenci ve öğretmeni geliştiren bir faaliyet olan gezi ve gözlem,  okullarımızda pek fazla yapılmamaktadır. Yapılamamasının birçok nedeni olduğu gibi bizden de kaynaklanan nedenleri vardır. Bu tür faaliyetlere duyarlı olmalıyız. Biraz gayret ve sorumluluk yetiyor.   

Çıkarıp Başımı Yeryüzünden Yıldızlara Yürüdüm Bugün. Güneş, Ay, Yıldızlardan Oluşan Bir İnsan Gördüm Bugün.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2006, 22:32:49 »

Öğrenci ve öğretmeni geliştiren bir faaliyet olan gezi ve gözlem,  okullarımızda pek fazla yapılmamaktadır. Yapılamamasının birçok nedeni olduğu gibi bizden de kaynaklanan nedenleri vardır. Bu tür faaliyetlere duyarlı olmalıyız. Biraz gayret ve sorumluluk yetiyor.   
Çok haklısınız hocam..
Biz,öğrencilerim ve ben, yaklaşık 7  yıldır meteoroloji istasyonuna gezi düzenleriz.. bir yıl izin için telefon ettiğimde merkez müdürü " sizden başka kimse gelmiyor, sizin ne işiniz var, zaten pek birşey de yok burada" demişti.. 

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2006, 22:42:06 »

Örnek bir çalışma hocam. Emeğinize sağlık.

irem9292
VIP Üye

Performans: 29
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2006, 11:12:20 »

Hocam ben de öğrencilerimi iki senedir meteoroloji istasyonuna götürüyorum. Ancak okulumda 22 tane 9. sınıf var. Biz de şöyle bir yol deniyoruz.Her sınıftan ilk yazılıdan en yüksek notu alan 2 kişiyi götürüyoruz. Bu yöntem de içime sinmiyor ama yapacak bişey yok
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic