Anket
Soru: Akıllı Tahtaların Coğrafya Öğretimine Katkı Sağlayacağına İnanıyormusunuz?
Hayır
Evet
Kısmen
Fikrim yok
Farketmez

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Akıllı Tahtalar(Anket)  (Okunma Sayısı 5413 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« : 07 Aralık 2007, 07:25:56 »

Öğretmenlerim; bir akıllı tahta furyası almış başını gidiyor.Eğitim öğretim açısından akıllı denilen bu tahtaların savunulmasının Pedogojik açıdan doğru olup olmadığı konusunda görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2007, 08:17:09 »

Hocam bizde bir tane var bir kaç kere kullandım alıştıktan sonra evet işe yarıyor ama hassas  ve pahalı olması nedeniyle projeksiyon yeterli diyorum. Bir kere zaten bir projeksiyonu kendisine esir ediyor o makinayı ona adamak zorundasınız çok yönlü kullanım olmuyor. Hemde çözünürlüğü en yüksek projeksiyonu kabul ediyor yazılımı. Sonra tahta çok hassas tenefüzte aman çizilmesin diye nöbet tutuyosunuz başında. Yani hala getirisi götürüsünden az olduğu için tartışmaya bile gerek yok belki seneye fiyatlar düşünce konuşulur. Netice de devamlı projeksiyon kullanımı nasıl zararlı ise akıllı tahtada aynen öyle üstelik dahada pasifize edebiliyor öğrenciyi. Ayrıca ppt sunularını smartboard'a uyarlamak için ayrıca bir emek harcamanız gerek yoksa ders için piyasada direk ders programı bulamazsınız. Bulduklarınızda ingilizce ve çok pahalı. Sorunuz olursa daha cevaplarım arkadaşlar.

Fahrettin ASPİRİN
yabancim
VIP Üye

Performans: 84
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2007, 10:28:01 »

Hocama katılıyorum. Şu aşamada bence gerek yokk.
mgsod
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2007, 19:39:48 »

Akillı tahta sadece adını duydum .O nedenle yorum yapmam zor Birde baya pahalı Okul müdürümüz birtane almak istiyor.Bizde ozaman tanırız.
selahattin
VIP Üye

Performans: 99
Çevrimdışı Çevrimdışı

dj.selo

« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2007, 19:40:43 »

bencede suan için gereksiz...
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #5 : 08 Aralık 2007, 14:54:43 »

Bizde iki tane var.Bir kaç kez kullanmayı denedim ancak ciddi bir eğitim almak gerekiyor doğru kullanabilmek için.Bizim için faydalı olabilir.Özellikle sayısal dersler için ideal olan bir alet.Ancak bizde de şekil,harita vb. çokça kullanılıyor.Arkadaşların dediği gibi çok fazla bağımlı kalınırsa sıkabilir.İlk kullandığımda öğrencilere eğlenceli gelmişti.Oldukça iyi tarafları da yok değil.Örneğin anlattığımız konuyu kaydedip öğrencilere verebiliyorsunuz tekrar etmeleri için.Bazı okullarda derslerin kaydını internet sitesinden izleme imkanı da veriliyormuş.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 08 Aralık 2007, 16:02:51 »

Bencede şimdilik gereksiz
suzan TUNALI
Üye
**

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 08 Aralık 2007, 17:53:12 »

öğretmenim benim okulumda,kendi dersliğimde akıllı tahta var.ancak çok pratik olduğunu söyliyemicem.eğer üzerinde uzun zaman çalışmadıysanız size derste zaman kaybettiriyor.ben de açıkçası projeksiyonu tecih ediyorum.ama verimli bir şekilde kullanabilmeyi isterdim.eğer okulunuza almak gibi bir niyetiniz varsa çin mallarına dikkat edin,diğerleri de çok pahalı.

Hayata ne kadar olumlu bakarsanız, o kadar mutlusunuz demektir.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #8 : 08 Aralık 2007, 17:57:24 »

Ben de bu hafta bir tane taktırdım. Yerinde ve zamanında kullanılırsa ve kullanıcı pratik bir şekilde kullanabiliyorsa faydası olacaktır.

özellikle Genel coğrafya konularında ve harita konusunda haritalar üzerine çizim yapma olanağı sunduğu için kolaylık sağlamaktadır.

Dersin tamamının bununla işlenmesi (projeksiyonunda olduğu gibi) bir süre sonra öğrencide dikkat dağınıklığına sebep olur.

ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #9 : 08 Aralık 2007, 18:01:23 »

teknolojiden yararlanmak gerekir mutlaka ama tadını kaçırmadan yerinde kullanım çok önemlidir o yüzden mutlaka gerekir ama kullanıma dikkat etmek gerkir diye düşünüyorum

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2007, 18:24:11 »

Sınıflarda akıllı tahtalardan çok akıllı öğrencilere ihtiyaç vardır Smiley) çünkü öğrencinin öğrenmeye niyeti olmadıktan sonra tahtanın  her tarafı akıl olsa ne olur Smiley)
Bu işin espirisi tabiki ,ama öğrencinin öğrenme hevesi çok önemli tabiki, bizim tahtalarımız maalesef daha henüz akıllanmadı , maliyetin  biraz fazla olması sebebiyle akıllı tahta  şimdilik hayal bizim için,ben projeksiyonla dersi işliyorum,tabi dozunda olmasına dikkat ediyorum,konu tekrarında slaytlar faydalı oluyor...

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
canarp
VIP Üye

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 08 Aralık 2007, 18:54:50 »

Bize dershanede geçen sene tanıtmışlardı.Uygulamasını yapmadım ama gördüm.Ayrıca geomaster hocama katılıyor ve bilgileri için çok teşekkür ediyorum

Ahmet Şişman Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Coğrafya Öğretmeni
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic