Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yeni Eğitim Öğretim Yılına Girmeden Önce Mutlaka Yapmamız Gerekenler  (Okunma Sayısı 7095 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sibel032
Uzman Üye

Performans: 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Ağustos 2011, 04:54:11 »

Yeni bir eğitim öğretim yılının başlamasına çok kısa bir süre kaldı. Coğrafya öğretmeni olarak bir öğretmenin öncelikle Orta Öğretim Coğrafya Dersi Öğretim Programı'nı hatırlayarak yıla başlaması gerektiğini düşünüyorum.Yıl içinde yapacağınız etkinlikler için çok büyük bir ilham kaynağı olacaktır. Yeni Coğrafya Öğretim Programını edinmeyenler siteden indirebilirler.
Öğretmenlerin yıla hazırlık aşaması için sizin önerilerinizi alabilir miyim?

Hayatta en büyük zenginlik sevimli bir evlat, sevgi dolu bir eş. Elhamdülillah...
sibel032
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2011, 04:57:45 »

aramak istemeyenler için Coğrafya Yeni Öğretim Programı aşağıdaki linkte verilmiştir.

http://hotfile.com/dl/127687093/6ec62ca/Ortaretim_Corafya_Dersi_(9_10_11_ve_12._Snflar)_retim_Program.pdf.html

Hayatta en büyük zenginlik sevimli bir evlat, sevgi dolu bir eş. Elhamdülillah...
alfred
Uzman Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Herkes için coğrafya

« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2011, 09:44:20 »

ben yeni yıla hazırlık olarak çok sayıda video, animasyon, sunum vb. indirdim. yapılandırmacı eğitimle ilgili makaleleri okudum. derslerde kullanmak üzere cep projeksiyonu aldım okulumuzda yeterince yok ve kurulum gerektiriyorlardı.
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2011, 10:02:47 »

sibel hocam izninizle bir şey sormak istiyorum...cep projeksiyonlarında görüntü kalitesi nasıl..duvar projeksiyonları ile arasında çok fark varmı..ayrıca sizin aldığınızın fiyatı ne kadar...ne önerirsiniz..teşekkürler..
EAGLE78
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2011, 11:02:43 »

COĞRAFYA EĞİTİMİNDE İLK DERS İŞLENİRKEN BULUNDUĞUMUZ YERİN COĞRAFYASI , ARAZİ YAPISI , EKONOMİK ÖZELLİKLERİ KISA NOTLAR HALİNDE VERİLEBİLİR. BİRDE BÜTÜN SINIFLARDA ÜLKEMİZİN KİMLİK KARTININ ÇOK KISA BİR ŞEKİLDE VERİLMESİNİN FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNÜ YORUM BU BİLGİLERD ÜLKEMİZİN FİZİKİ VE BEŞERİ - EKONOMİK ÖZELLİKLERİNİ KAPSAMALIDIR.
sibel032
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2011, 11:39:50 »

Sn Madi06 projeksiyon cihazını sn Alfred almış. Sorunuzu ona yönlendirelim.
Cep projeksiyonun kullanımı, görüntü kalitesi ve fiyatı nasıldır Sn Alfred hocam?

sibel032
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2011, 11:42:02 »

Önceki yıllarda Ön test son test şeklinde yılın başında ve sonunda benzer sınavı uygulayarak kendisini sınayan hocamız var mı? Ya da bu yıl yapmayı düşünen. Varsa bilgi alışverişi yapmak istiyorum.

tefra
Uzman Üye

Performans: 76
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 24 Ağustos 2011, 11:50:44 »

bende; geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 9. sınıflarda uyguladığım Konu Kavrama Sorularını, bu yıl 10. sınıflar için de hazırlayıp uygulamak istiyorum. Öğrencilerin, Temel Kavramları kazanması, LYS-YGS  soru tarzlarını görmeleri,yazılı sınavlara hazırlanırken daha bilinçli ders çalışmalarını sağlaması vb nedenlerle çok yararlı olduğunu düşünüyorum.
alfred
Uzman Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Herkes için coğrafya

« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2011, 12:03:18 »

Sn. madi06 cep projeksiyonun görüntü kalitesi normal projeksiyon kalitesi kadar iyi. benim aldığımda 2 gb. hafıza var ve hafıza kartı destekli. bilgisayar görüntüsünü yansıtmıyor ama kendisi office programlarını, resim dosyalarını ve videoları açabiliyor. ben 582 liraya aldım modeli de Royaltek RMP-8200 MultiMedya Pico Projeksiyon. siz de bir araştırın isterseniz.
selehattin
Sürekli Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 24 Ağustos 2011, 14:34:25 »

Değerli Meslektaşlarım;
yaprak test kullanımı hakında ne diyorsunuz. Ben geçen yıllarda kullandın ancak kendim de arada derleyip topladığım soru kağıtlarını dağıtıyordum. sanki yaptığım çalışma daha faydalı oluyordu. en azından bir sayfaya daha çok soru sığdırabiliyordum. aksayan yönü ise özellikle 10. sınıflarda her konu ile ilgili soru eksikliği. Sizlerin yaptığı çalışmaları paylaşırsanız sevinirim. şimdiden iyi bayramlar
sibel032
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 24 Ağustos 2011, 16:42:25 »

yöntem geliştirme gurubunun 9 ve 10 sınıf kitaplarını kullanmaktayım. Oldukça yararlı. Etkinlik sayısı fazla ve oldukça ucuz. Geçen yıl 5-6 liraydı. Fotokopi ile çoğaltmak hem düzensiz hemde sorun olabiliyor. Meslek lisesi vb düzey için yöntem geliştirme grubunu daha uygun buluyorum. Ancak öğrencilerin hazırbulunuşluğu yeterliyse Doğu Ateş'in etkinlik kitaplarını öneririm.(Daha ayrıntılı düşünme gerektiriyor) Yaprak test uygulamak biraz problem olabiliyor.

formator37
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 24 Ağustos 2011, 23:33:54 »

sibel hocama katılıyorum özellikle genel liseler ve meslek liseleri için yöntem geliştirme grubu yeterli olur ben 3 yıldır kullandırıyorum.
sibel032
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 28 Ağustos 2011, 06:25:35 »

Bu yıl içinde düzenlemeyi düşündüğünüz gezi var mı? Meteoroloji istasyonları, müzeler vb.

ringside
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adasokağı Anadolu Lisesi / ADANA

« Yanıtla #13 : 28 Ağustos 2011, 12:16:42 »

Sanırım yeni eğitim öğretim yılı için yapacağımız en iyi İLK şey yeni coğrafya kitaplarını bir güzel incelemek olacak.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür Ve bir orman gibi kardeşcesine!..
poyraz güney
Üye
**

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 29 Ağustos 2011, 18:52:49 »

bence yapılcak en güzel şey öncelikle kitaplarımızın içeriğini değerlendirmek olacak değişiklikler varsa , bu değişikliklere göre hazırlıklarımızı yapmak daha doğru olacak diye düşünüyorum.Değerli meslektaşlarımın cep projeksiyonu kullanmaları acaba okullarında teknoloji sınıflarından yeterince istifade edemeyişlerinden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama genelde branşımızda böyle bir sıkıntıyla karşılaşabiliyoruz...Bütün meslektaşlarıma ve öğrencilerimize güzel bir bayram ve eğitim öğretim yılı dileklerimle...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic