Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: YAZILILARDA % 50 'Yİ YAKALAMA ZORUNLULUĞU ARTIK YOK......  (Okunma Sayısı 4035 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ataol
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 13 Eylül 2014, 09:40:56 »

Cheesy Cheesy Cheesy CheesyGrin Cheesy Cheesy Kiss Kiss Kiss Kiss
ESKİSİ ÖZELLİKLE 3. MADDEYE DİKKAT EDİN
Sınav sonuçlarının değerlendirilmesi

MADDE 47- (1) Ölçme sonuçları, eğitim ve öğretimin amaçlarına ve derslerin programlarındaki kazanımlara ne ölçüde ulaşıldığını tespit etmek, ulaşılamayan kazanımlarla ilgili olarak ne gibi tedbirlerin alınması gerektiğini ortaya çıkarmak amacıyla kullanılır.

(2) Öğretmenler, başarıyı etkileyen ve yeterince ulaşılamayan kazanımları belirleyerek konuları yeniden işlemek ve öğrencilere alıştırma çalışmaları yaptırmaya yönelik tedbirler alırlar.

(3) Yazılı sınav sonunda öğrencilerin çoğunluğunun başarısız olması hâlinde, başarısız öğrenciler için bir sınav daha yapılır. Bu sınava isteyen başarılı öğrenciler de katılabilir. Bu sınavlarda öğrencinin aldığı en yüksek puan geçerli sayılır.
YENİSİ
Aynı Yönetmeliğin 47 nci maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"(3) Yazılı sınavlar ve diğer değerlendirmeler sonunda başarısız dersi bulunan öğrenciler için her bir dersten dönem sonunda ayrıca ortak bir sınav daha yapılır. Bu sınava isteyen başarılı öğrenciler de girer ve sınavdan alınan puan diğer puanlarla birlikte dönem puanının hesaplanmasında aritmetik ortalamaya dahil edilir."
tarık batuhan
Uzman Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2014, 10:03:08 »

ne znaman hangi tarihli hangi numarayla değişti bu orta öğretim yönetmeliği acaba.
ataol
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2014, 10:18:29 »

Hocam size hemen söyleyeyim
Resmi Gazete

Sayı : 29118

YÖNETMELİK

Milli Eğitim Bakanlığından:

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI

YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR YÖNETMELİK
ataol
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2014, 10:21:14 »

diğer bir konu ise;
Yazılı sınavlardan sonra başarısız öğrenciler için yapılan sınav tekrarı dönem sonlarında yapılacak ek bir sınava dönüştürüldü.
Tilah34
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2014, 16:12:34 »

Şükür cok sıkıntı yaşatıyordu bu sınav tekrarı işi..
teaco
Uzman Üye

Performans: 133
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2014, 21:15:54 »

3-4 saatlik dersler için 3 ve daha fazla yazılı yapma zorunluluğu da kaldırılmış diyorlar.. öyle mi?
kartal2845
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2014, 21:53:21 »

Artık her dersten 2 sınav yapılacak
metin bolat
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2014, 08:59:07 »

Yanlış bilgi,resmi gazeteyi iyi inceleyin,dönem içi sınavlarda başarısız %50 üzerindekiler için değil.Dönem sonunda başarısız olanlar için her dersten ilave ortak sınav var.Yani ilave bir hak daha.
ataol
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2014, 10:31:16 »

sayın hocam yukarıda eski hükmü ve yeni hükmü verdim dikkatli inceleyin lütfeneskisi şöyle derdi
:'Yazılı sınav sonunda öğrencilerin çoğunluğunun başarısız olması' ile başlıyor
yeni ise;
Yazılı sınavlar ve diğer değerlendirmeler sonunda başarısız dersi bulunan öğrenciler için her bir dersten dönem sonunda ayrıca ortak bir sınav daha yapılır.
denilmektedir yani çoğunluğu kelimesi yok hocam ama dediğiniz gibi her ders artık 2 sınavlı olacak bunun içinde mat ing gibi ders saatleri fazla olan dersler gibi bütün derslerde her dönem sonu zayıf öğrenciler kurtarma yazılısına alınacak kurtaran kurtarırı kalan kalır. yani
her sınav da % 50 artık şartı yok sınav yenilemek yok ama coğrafya ve tüm dersler artık üç sınavlı son sınav a kurtarma sınavı denilecek ve sadece karnesine kötü gelen çocuklar veya gençler katılacak isteyen karnesine iyi gelen çocukta katılabilir ama kötü not alırsa 3. sınav hanesine aldığı kötü not yazılır geçerken kalabilme ihtimali olduğunudüşünürsek geçen öğrenciler kanatimce üçüncü kurtarma yazılısını tercih etmeyeceklerdir. dolayısı ile coğrafya dersi ve tüm derslerin üçüncü sınavlarına sadece karneesine kötü not gelecek öğrenciler girecektir......teşekkür ederim

bedriakdogan
VIP Üye

Performans: 64
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2014, 12:39:25 »

Ataol hocam bende şimdi inceledim ve sizin vardığınız kanıya vardım. Sadece her dönem sonunda kalan öğrenciler için bir sınav daha yapacağız biçiminde yorumladım. Geçen yıl 9 ve 10 lada neredeyse her sınavı iki defa yaptım ve çok zor oldu. Bu şekilde sanırım daha iyi oldu tabi uygulamadan sonra daha iyi yorum yapabiliriz
ataol
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2014, 12:53:52 »

hocam aynı fikirdeyim çok daha iyi oldu......
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic