Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MapCreator 2.0 (Harita Programı Ücretsiz Sürüm)  (Okunma Sayısı 6305 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 28 Temmuz 2008, 12:06:30 »

Arkadaşlar aşağıdaki ileti Coğrafya Araştırma Topluluğu mail grubundan alınmıştır.Bir çok arkadaşım bu programdan (MapCreator 2.0)haberdar olabilir.Oldukça güzel bir program ve kullanımı son derece basit.Umarım faydalı olur.Programı indirmek ve program hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için www.primap.com bağlantı adresine tıklayınız.Bilgilendirmeyi yapan arkadaşımıza teşekkür ederim.

Coğrafya Araştırma Topluluğu alıntısı:

Özellikle cografya öğretmenlerinin ve eğitimcilerin işine yarayacak güzel bir haritalama programı

Bu program ile dünya üzerinden çalışma alanı ile ilgili olarak

- bölge, bölüm, yöre, kesim, alan sınırlarını

- enerji hatlarını (petrol, doğalgaz, elektirik)

- akarsuları

- fay hatlarını

- yolları

ve aklınıza gelebilecek line ve point ozellikli her tür özelliği haritaya aktararak hareketli ve görsel egitim materyalinizi oluşturabilirsiniz. Haritalarınızı ister avi. formatında video olarak isterseniz de swf. olarak flash tabanlı kaydedebilirsiniz.

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2008, 12:11:19 »

Uğur Hocam paylaşımınız için teşekkürler.

doğrudan dowland sayfası linki  http://www.primap.com/en/html/download.html

Ama boyutu biraz fazla 103 mb

iyi günler

ugur19
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2008, 12:17:02 »

Uğur Hocam paylaşımınız için teşekkürler.

doğrudan dowland sayfası linki  http://www.primap.com/en/html/download.html

Ama boyutu biraz fazla 103 mb

iyi günler

Evet Murat Hocam boyut biraz fazla ama inanın çok güzel işler çıkıyor.Yapmaya çalıştığım bir kaç çalışma var.Bitince umarım gönderirim.Ah biraz da teknoloji özürlü olmasam çok yavaş yapabiliyorum şimdilik.

Pinus
VIP Üye

Performans: 169
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2008, 13:10:46 »

Arkadaşlar aşağıdaki ileti Coğrafya Araştırma Topluluğu mail grubundan alınmıştır.Bir çok arkadaşım bu programdan (MapCreator 2.0)haberdar olabilir.Oldukça güzel bir program ve kullanımı son derece basit.Umarım faydalı olur.Programı indirmek ve program hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için www.primap.com bağlantı adresine tıklayınız.Bilgilendirmeyi yapan arkadaşımıza teşekkür ederim.

Coğrafya Araştırma Topluluğu alıntısı:

Özellikle cografya öğretmenlerinin ve eğitimcilerin işine yarayacak güzel bir haritalama programı

Bu program ile dünya üzerinden çalışma alanı ile ilgili olarak

- bölge, bölüm, yöre, kesim, alan sınırlarını

- enerji hatlarını (petrol, doğalgaz, elektirik)

- akarsuları

- fay hatlarını

- yolları

ve aklınıza gelebilecek line ve point ozellikli her tür özelliği haritaya aktararak hareketli ve görsel egitim materyalinizi oluşturabilirsiniz. Haritalarınızı ister avi. formatında video olarak isterseniz de swf. olarak flash tabanlı kaydedebilirsiniz.

öğretmenim müthiş bir link bu; şu an indirdim inceliyorum; sanırım pek çok sorunumu çözecek; çok teşekkürler.+
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2008, 13:22:12 »

Öğretmenim paylaşım için teşekkürler. Ben de bari 4shared!ten 2 part halinde indirme linkini vereyim.(Haziranda yüklemiştim.Gün gelir paylaşırım diyordum.Ama Uğur öğretmenim benden önce paylaşmış.  Wink Wink   )
Gerçekten güzel bir proğram.
http://www.4shared.com/file/52677531/2dca3b32/MapCreator-Setuppart1.html

http://www.4shared.com/file/52678169/10cffcf/MapCreator-Setuppart2.html

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2008, 15:06:28 »

paylaşım için teşekkür ederim uğur hocam. çok işimize yarayacak bir proğram. +

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
ugur19
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2008, 16:19:41 »

Sayın meslektaşlar ğroğramı şu anda indiriyorum. Nasıl kullanıldığını bilenler biraz ayrıntılı bilgi verebilirmi. Teşekkürler
Eyüp VURANEL
Ali Güral Lisesi-Kütahya
Eyüp Hocam programa baktıysanız programın paint benzeri araç çubuklarını kullanmak suretiyle harita şekillendirme programı olduğunu görmüşsünüzdür.Programı açtığınızda sol üstteki araç çubuğunu kullanarak dünya haritasını açıyorsunuz.Haritayı uydu görüntüsü, bitki örtüsü görüntüsü gibi şekillerini seçiyorsunuz.Dünya haritası üzerinden istediğiniz bölgeyi seçiyorsunuz.Örneğin ülkemizi seçiyorsunuz.Diyelim ki ülkemiz KAF hattını göstermek istiyorsunuz.Sol yan tarafta yer alan araç çubuklarını kullanarak fay hattını harita üzerinde işaretliyorsunuz.Ardından haritayı avi, swf gibi formatlarda kaydediyorsunuz.Kaydettiğiniz haritayı açtığınızda KAF hattı hareketli olarak Kuzey Anadolu boyunca sırasıyla gösteriliyor.Tabi bunu daha fazla şekilde görselleştirebilmek mümkün.Umarım açıklayabilmişimdir.

okanliptus
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 01 Şubat 2009, 01:25:45 »

Güzel bir paylaşım çok teşekkürler Wink
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic