Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: müfettiş geliyorrrr ...  (Okunma Sayısı 11349 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ecvator
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 05 Aralık 2010, 15:12:57 »

hocalarım müfettiş okulmuza geliyor dosyamızda bulunmaı gereken belgeler nelerdir ve neler soracak bize nasıl rahat atlatabilirim bu haftayı bana yardımcı olurmusunuz??  günlük planlar hazırlıyorum başaka 2005 yılı coğrafya müfredatı olmalı mı nerden indirebilirm???
BORA BORA
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2010, 15:30:35 »

günlük ve yıllık planlar yanınızda olsun.yazılı örneği dolabınızda mutlaka olmalı.eğer titiz ise dosya düzenini inceleyebilir.Haber verir derse girerken.

KFL
yamakseyit
Üye
**

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2010, 15:48:23 »

Geçen denetimden hatırladıklarım:
1-Zümre başlıkların yönetmeliğe uygunluğu,
2-Ortak sınavlar,
3-OYS ve sorumluluk sınavları evrakları (sorular vb.)
4-Güncel öğretim programlarına hakimiyet,
5-Sınıf ve şube ÖKK toplantıları,
6-Zümrelerde alınan kararların uygulanıp uygulanmadığı,
7-Diğer zümrelerle işbirliğinin hangi konularda yapılacağı,
...
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2010, 20:48:28 »

hocalarım müfettiş okulmuza geliyor dosyamızda bulunmaı gereken belgeler nelerdir ve neler soracak bize nasıl rahat atlatabilirim bu haftayı bana yardımcı olurmusunuz??  günlük planlar hazırlıyorum başaka 2005 yılı coğrafya müfredatı olmalı mı nerden indirebilirm???
Okul-Kurum ve Öğretmen Denetim Rehberi

Dünyayı güzellik kurtaracak...
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2010, 20:55:59 »

hocalarım müfettiş okulmuza geliyor dosyamızda bulunmaı gereken belgeler nelerdir ve neler soracak bize nasıl rahat atlatabilirim bu haftayı bana yardımcı olurmusunuz??  günlük planlar hazırlıyorum başaka 2005 yılı coğrafya müfredatı olmalı mı nerden indirebilirm???

cografya öğretim programı 2005  ve   cografya lise programı (Değişiklik 2010)
http://www.4shared.com/file/rbImj74R/cografya_retim_program.html

Dünyayı güzellik kurtaracak...
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #5 : 08 Aralık 2010, 05:54:17 »

hocam dersinize girerse ki her branştan müfettiş olmuyor, en az bir öğreniye sözlü notu verin not defteriniz varsa anında yazın.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
hasanhakan
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 09 Aralık 2010, 07:45:53 »

Not defterinde verdiğiniz sözlülerin aynı ayda verilmemiş olmasına dikkat edin, bize gelen müfettiş yıllık planı müsvedde gibi kullanmalısınız demişti. Bir de günlük plan sanırım ne kadar geriye dönük olursa iyi olur, ben de son üç haftanın planı vardı ve benim için hazırlamışsınız demişti. Ayrıca muhakkak bir kaç yazılı kağıdı isteyip soru tarzınıza ve puanlamanıza dikkat ediyor.Bence en önemlisi ders anlatırken özgüveniniz ve öğrenciye yaklaşımınız.
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #7 : 09 Aralık 2010, 10:29:23 »

hangi not defteri... not defterleri kalktı...
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #8 : 09 Aralık 2010, 12:34:48 »

hangi not defteri... not defterleri kalktı...
varsa dedim,biz kullanıyoruz.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
hasanhakan
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 09 Aralık 2010, 15:37:56 »

Evet, not defterini bizde maalesef hala kullanıyoruz.
guledarbo
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 09 Aralık 2010, 17:30:15 »

Ekim ayının başında bize de geldiler ve dersime girdi. Bir ders önce beni çağırdı.Gerçekten de çok pozitif ve gerçek anlamda açık aramaktan çok rehberlik etmeye gelmiş biriydi. Umarım size de aynı kalite de biri gelir.
  İstediklerine gelince,
  Aslında benden özel bir şey istemedi. Ama ben de tüm evrakları hazırlamlştım. Yıllık plan ,zümreler, günlük planlar ( elle yazmıştım ve notlar düşmüştüm. Örnek: bu konu ile ilgili syfa... daki etkinlik yapılacak gibi. Geriye dönük eksik planlarınız varsa onları da yapın.), sınıf öğretmenliğniz varsa rehberlikle ilgili tüm çalışmalar, yazılı kağıdı ve cevap anahtarı, not defteri ( geçen yılki),coğrafya öğretim programındaki değişikliklerle ilgili ttk'nın yazı ve genelgeleri, kendimle ilgili özel belgeler ,ogünkü ve geçmişte işlediğim dersle ilgili notlar, etkinlikler  vs...
   Bunların yanısıra dersteki ders işleyiş yönteminizle daha çok ilgileniyor. Bu yüzden öğrencilere sık soru sorun ama basit değil daha çok yoruma dayalı.Öğrenciyi boş bırakmayın. Ogünkü planınızdaki tüm araç gereç ,yöntem ve teknikleri kullanın.Basmakalıp olmayın. Güncel konularla ve yakın çevre ile igili bağlantılar kurun.En önemlisi rahat olun. Neşeli ve espirili ders işleyin.
 Ben arada çocukların dikkati dağıldı mı yanlış bir cevap verip sınıfın tepkisini ölçüyordum. Mesala "yeşil renk fiziki haritada ormanlardır. değil mi ?" çocuklar deyip onları doğruyu bulmaları için yönlendiriyordum. Bu çok hoşuna gitmiş. Yine ölçeklerdi konumuz öğrenci ısrarla ezberleyerek bir şeyler söylemeye çalışıyordu.Ben de ezberlememesi gerektiğini coğrafyanın ezberleyerek öğrenilemiyeceğini söyleyerek kitaptaki kağıt katlama (A4 kağıdı katlayıp küçültme oranını kavrama)  örneğini beraber yaptık . Bu da çok hoşuna gitmiş.Sunum odasını da kulandım. Ama burada sunumların 10 -15 dakikadan fazla olmasının öğrenciyi olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum.
      Sonuçta konuya ve sınıfa hakim olursanız sorun çıkmaz eminim ki.
 Kolay gelsin başarılar .

Sayfa: [1] 
bülent4244
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 14 Aralık 2010, 10:15:55 »

not defterleri tekrar kullanılması yönünde yönetmenlik yürürlüğe girmiştir
aboz
Yeni üye
*

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 14 Aralık 2010, 15:42:25 »

arkadaşlar bu hafta dersime müfettişler girdi. Gayet iyi niyetli bir tutum sergiledi. Benden ne tür evrakların varsa getirmemi söyledi . özellikle yazılı kağlarını, cevap anahtarrını, zümre ve yıllık palnları ayrıca rehberlik dosyasını istedi . 25 Dk kadar dersi dinledi sonra kendisi söz aldı ve geriye yönelik ve o günkü ders konumuzla ilgili öğrencilere bazı sorular yönelltti. Tekrar ders  bitiminde  müdür odasında yarım saat kadar sohbet ettik. Yeni müfredat programında eksik olan ve uygulamada bazı sıkıntı yaşadıgımıs seçmeli ve zorunlu dersler konusunda sohbet ettik.Gayet yapıcı bir tutum sergiledi. ..
meray
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 19 Aralık 2010, 12:38:21 »

bizde geçen hafta içeisinde denetim geçirdik. Tam müfettiş bey geldiği zaman 12 SOS sınıfında 2. yazılıyı yapıyordu. yazılının sorularını inceledi. bir sonraki ders son 20 dk geleceğini söyleyip dosyamı aldı ve dersten çıktı. Diğer ders aynı sınıfa derse geldi. Ders işleniş metoduna çok dikkat etti. Öğrencilerin derse aktif katılımına çok önem veriyorlar. Çok beyfendi ve yapıcı tavırlar sergiledi. Ne öğrencileri ne de beni zor durumda bırakacak bir davranışları olmadı. Planlarınızın, zümrelerinizin ve derse hazırlık için yaptığınız çalışmaların (karalama bile olsa) dosyanızda bulunmasına dikkat edin. Yıllık ödevlerle ilgili ödev takip formu oluşturulması gerektiğini belirttiler.
özlem1
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 19 Aralık 2010, 18:46:47 »

Adnan Hocam söylemiş,ben söyleyecektim.Mutlaka bir öğrenciyi kaldırıp soru sorun ve sözlü notunu anında söyleyin,çalışma dosyanızı hazır hale getirin(günlük,yıllık planlar,zümreler,coğrafya öğretim metodu ,bulunduğunuz yerin çevre incelemesi,en az 2 top sınav kağıdı,en sona da teşekkür ve takdirlerinizi,ben koyuyorum,görmesinde fayda var)dersi etkinliklerle,soru cevap yöntemi,son on dakika bulmaca yöntemi işlenen konuyla ilgili sözcüklerin kullanımı, vb.zenginleştirin.Panik asla yapmayın kendinize güveniniz tam olsun .KOLAY GELSİN,BAŞARILAR...(Dersin ilk 5-10 dakikasını öğrenci görevlendirerek güncel olaylara ayırabilirsiniz,siz de bu arada yoklamanızı alıp biraz rahatlamış olursunuz)Nacizane tavsiyelerim inşallah işinize yarar.Tekrar başarılar.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic