Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Projeksiyon sınıfı yasağı :((  (Okunma Sayısı 10906 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AKSUNGUR19
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

With the name of GOD...

« : 25 Mart 2009, 21:33:51 »

Bir kasaba lisesinde asker öğretmenim. Coğrafya ve tarih derslerine giriyorum. Derslerim de çok güzel gidiyordu. Hem ben hem de öğrencilerim çok zevk alıyorduk. Okulun bodrum katında bir sınıf Projeksiyon odası olarak düzenlenmiş. Ben de derslerimin tamamına yakınını orada işliyordum...

Okulumuzda iki tane kadrolu hizmetli var. İkinci dönem Kurul toplantısında sınıfın hiç temizlenmemiş olduğunu belirttim. Ve bu hafta Müdür bey aniden öğretmen odasına girip ''Projeksiyon ve bilgisayar odasını artık yasakladım'' dedi. Ben de sebebini sordum, Müdür Bey de: ''Çok kötü toz toprak içinde'' diye çıkıştı. Ben de ''benim konularım askıda kalır müdür bey. Ben orası olmadan ders işleyemem'' deyince ''kitap yeter sana'' dedi.

Şok olmuştum. Hizmetlilerin görevini yapmamalarının faturası bana, daha da önemlisi öğrencilerime kesiliyordu. Sonraki tenefüste yine konuşmak için yanına gidince ''uzatmayın hocam dediğim gibi olacak'' dedi.

2 ay sonra bu okulda görevim bitiyor. Aslında yazılı istekte bulunmak istiyorum ama ortamı germek de istemiyorum.

Çok üzgünüm derslerdeki konsantrasyonum yok oldu...

Coğrafyam ve otomobilim hayatımdır...

Bize göre değil; siyaha beyaz, zalime pekala, yoksula olmaz demek
z.net
VIP Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Mart 2009, 21:38:18 »

böyle bir durum karşısında nasıl bir tepki verirdim bilemiyorum ama haklısınız fatura öğrencilere kesilmiş, müdürünüzün eğitimden , daha doğrusu coğrafya eğitiminden anlamadığı belli, malesef bir çok okulda hademelerin sözü biz öğretmenlerden daha değerli ve geçerli, adınıza çok üzüldüm hocam
AKSUNGUR19
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

With the name of GOD...

« Yanıtla #2 : 25 Mart 2009, 21:40:16 »

Şu anda düşündükçe sinirden ağlamak geçiyor içimden. Oyuncağı elinden alınmış çocuk gibi hissediyorum...

Coğrafyam ve otomobilim hayatımdır...

Bize göre değil; siyaha beyaz, zalime pekala, yoksula olmaz demek
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #3 : 25 Mart 2009, 22:03:47 »

Şu anda düşündükçe sinirden ağlamak geçiyor içimden. Oyuncağı elinden alınmış çocuk gibi hissediyorum...
Hocam çok fazla dert etmeyin. Ne yazıkki müdürlük makamında oturunca insanların bu tür kaprisleri oluyor. sonuçlarını düşünmeden yapılan hareketler bizleri ve öğrencilerimizi etkiliyor.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #4 : 25 Mart 2009, 22:12:22 »

Eğer başka geçerli bir nedeni yoksa Okul müdürü hiçte bir eğitimciye yakışır tavır sergilememiş,makamına  uygun biri değil  demekki,yazık.....

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
eralp
Yeni üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 25 Mart 2009, 22:18:55 »

Yazık çok yazık. Bir eğitimciden beklenmeyen tavır,orada neyin idareciliğini yapıyorlar acaba? iki hizmetliyi idare edememiş, müdür insin hizmetliler müdür olsun. Smiley  
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #6 : 26 Mart 2009, 06:34:05 »

Hocam o vatandaş "idareci" belli ki.Tipik sözüm ona disiplin uygulaması yapan 1950'lerden kalma müdür tipi.Ne diyeyim size geçmiş olsun.Bir an önce bu tiplerin eğitim camiasından silinmesi dileğimle...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
dgul
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 26 Mart 2009, 07:01:47 »

çok üzüldüm Sad geçmiş olsun fakat eğitim söz konusu olunca mücadeleyi bırakmamak taraftarıyım (sanırım yetkili makamlara dilekçe yazarak üzüntümü belirtirdim) başımıza ne geliyorsa eğitim eksikliğinden geliyor.. asıl şimdi öğretmenlik çok zor eskiden sadece okullarda değil; yolda, çarşıda vb.. öğretmen-lerini görünce düğme iliklenirdi.. öğretmene saygı vardı.. bu zamanda neredeyse fermuarlar açık geziyorlar Sad kutsal bir meslek eğitimcilik.. burada ebeveyne de çok iş düşüyor geleceğin ebeveynlerini yetiştirememek te bu tip kişilerin engellemesiyle eğitime ne kadar katkıda oldukları maalesef açık.. çok üzüldüm tekrar geçmiş olsun..
ZEYTİN
Üye
**

Performans: 29
Çevrimdışı Çevrimdışı

www.yuksekcita.com

« Yanıtla #8 : 26 Mart 2009, 10:41:39 »

15 yıllık öğretmenim nerdeyse.
başımdan geçen birşeyi aktarmak istiyorum.
mesleğimin ilk yılı karsta görev yapıyorum.çocuklar çok zor koşullarda öğrenim görüyorlar.aynı zaman da türkçe,tarih ve beden eğitimi derslerine de giriyorum.koşullar zor olmasına rağmen zehir gibi öğrencilerim var.
bir gün okul paralı bir kurs açtı fakat zaten fakir olan çocukların çok büyük kısmı bu kursa devam edemedi.
ben de içlerinde çok başarılı olan 20 öğrenciyi seçerek.okul dışından türkçe tarih fizik kimya biyoloji matematik...vs.branşlarından öğretmen arkadaşlardan yardım isteyerek ücretsiz bir kurs açmak istedik.isteğimide okul müdürüne ilettim.tek istediğim okul bittikten sonra kaloriferleri kapatmadan hergün nbir saat daha bize izin vermesi.
neyse müdür kabul etmedi nedeni de paralı kurstan okula döner sermayeye katkı oluyormuş...
ben de gittim il milli eğitim md. yardımcısına derdimi anlattım o da izin vermedi.il milli eğitim müdürüne çıktım o da izin vermedi.
ben de meslek lisesindeki bir öğretmen arkadaşa tahta yaptırıp evimde ders vermeyye başladım.
okuldan beni şikayet ettiler para ile ders verip vergisini vermiyor diye .ben de gizli gizli ders vermeye başladım.sıkı durun şimdi
bu çocuklardan birisi ist.ünv.hukuk fak kazandı.şu anda öğretim görevlisi.biri müh. oldu biri çevre illerdeki bir fen lisesini kazandı biri hemşire oldu.......
liste uzayıp gider.
peki ben ne yaptım o yıl tayinimi istedim yüksek lisans yapmakta idim.ist.gittim orada göreve devam ettim.ama bir şey değişmediğini gördüm.3.yılımda ayrıldım dersaneciliğe başladım.şimdi kendi dersanemi açtım.her yıl 10 öğrenciyi ki dersanemiz  toplam 90 kişilik.(imkanı olmayan fakat çok başarılı olan)burslu olarak okutmaya çalışıyorum.
aksungur hocam anlattıklarınız beni 15 yıl öncesine götürdü hiç birşey değişmemiş demek ki...
şu an ülkemizde yaşanan sıkıntıları çok uzakta aramamak gerek.
eğitimi baltaladığımız sürece iflah olma şansımız yok.
japonyanın 2.dünya savaşına almadığı tek meslek grubu öğretmenler.
çünkü savaş öyle ya da böyle bir gün mutlaka bitecek... diye düşünmüşler.
çok üzüldüm canım çok sıkıldı.

hülyacem
Yeni üye
*

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 26 Mart 2009, 11:57:08 »

Merhaba zeytin bey.konuyla ilgili yorumunuzu okudum.bende 1994-1996 yıllarında  önce bir köyde daha sonra da kars alpaslan lisesinde çalıştım.ordaki çocuklara çok ve karşılıksız birşeyler yapmak için çok uğraşmıştım.sizin de çabalarınızı okuyunca çok duygulandım.siz hangi okulunda çalıştınız karsın?hoşçakalın.
FARUK55
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 26 Mart 2009, 16:12:35 »

Arkadaşlar okullarda sürekli toplam kalite olsun dersin seminerlere gideriz. Ancak TKY çalışmalarının baştan itibaren olacağının güzel bir örneği. Ancak bu bizim azmimizi kırmamalı. Size bir örnek vermek istiyorum. Geçen yıl İstanbulda bir ilköğretim okulundaydım. Sürekli bir elimde laptop diğerinde projeksiyonu  sınıflara taşıyıp durdum.
      Çok şükür bu sene Anadolu Lisesine geçiş yaptım. Sınıflarda projeksiyon var. Dersler zevkli geçiyor. Arkadaşım biraz daha sabretsin.
karakaya291
Sürekli Üye

Performans: 53
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 26 Mart 2009, 17:03:03 »

günümüzün hocalarını taktir etmemek mümkün değil. inanıyorum öğretmenlerimiz yaptıkları fedakarlıkları anlatsalar birçoğu filmlere konu olur.bazıları hariç ama hizmetliler yada müdürler için aynı şeyi düşünmüyorum.bence okullara özel sektörden hizmetli alınması gerekiyor.(özelleştirme tartışması olmaz inşallah)
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #12 : 26 Mart 2009, 17:17:46 »

Hocam keşke eğitim baştan sonra özelleştirilse. İşte o zaman belki bişeyler değişir. Gelişmeler ahbap çavuş ilişkileri ve bireysel menfaatlerden çok daha ileriye gidecektir.

çaryar
Yeni üye
*

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 26 Mart 2009, 17:54:42 »

Sayın hocam bizimle paylaştığınız olay aslında öğretmenlik mesleğini hakkıyla icra edenlerin sürekli karşılatığı sıradan olaylar olarak nitelendiriyorum çünkü idareci olarak atananlar sinan hocamın belirttği gibi ahbap çavuş ilişkisi sonucu koltuğu aldığından memnun edeceği kişilerde haliyle onu oraya getirenler olacaktır.(aslında olması gereken meslektaşlarının sorunlarıyla ilgilenmesi ve çözüm üretmesi ) okulda hizmetliler bir siyasetçiye  gitmiş o da müdüre patlamış müdür bey de size olay ..bu yani ..tek kelimeyle iğrenç ..ki emir komuta zinciri gibi ve zincirin en sonunda gariban öğretmen....olaya bak Ulu önderin dediği gibi Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz esere bak .....diyesim geliyor
ilyassahin
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 26 Mart 2009, 18:59:31 »

Sayın hocam! Devletin okullarındaki idarecilerin büyük bir çoğunluğu o koltuğa oturduktan sonra kendilerini padişah zannederler.Coğrafya eğitiminde projeksiyonu yasaklayan bir müdürün padişahlık yanını bi kenara bırakın o zat eğitimci sıfatını da kaybetmiş olmalı.Ben projeksiyonsuz çalıştığım yıllar ile şimdiki yıllarımı karşılaştırıyorumda dağlar kadar fark var.Örneğin iç kuvveetleri işlerken orojenez ve epirojenezi kavratmak artık çocuk oyuncağı oldu.Bence o müdürü Milli eğitime uygun bir dille şikayet etmeli.
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic