Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Öğrencilerin tümü öğretmenler için aynımıdır ?  (Okunma Sayısı 3680 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gecmisingolgesi
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

Her şehrin bir cenneti vardır

« : 01 Mart 2009, 22:25:22 »

Valla bu konuda merakımdan yola çıkıpta çıkardığım bir konu  Huh? Huh? Huh? şimdi  bu konuyu öğrenci bölümünede bırakacam bakalım öğretmenler ne diyor?  öğrenciler  ne diyor ? bizim okuldakilerin çoğu öğrencisine sormuştuk anket yapmıştık  eşit davranmaz çıkmıştı  şimdi burda hazır öğretmenleri yakalamışız  Cool Cool Cool 8)soralım  hocam her  öğrenci sizin için aynımıdır? eşitmidir ?  Huh? Huh? Huh? Huh? :Smiley :Smiley   

" kendini önemseyenler  önemsenmeyenlerdir"
 " bir insana verebileceğiniz en büyük tepki tepkisizliktir "
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 02 Mart 2009, 05:44:06 »

Tabi ki eşittir.Ama şöyle de bir durum var.Çalışkan, derse katılan ve sosyal ilişkileri çok iyi olan öğrenci için son günlerin deyimiyle pozitif ayrımcılık olabiliyor.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
aslanacan
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2009, 06:34:27 »

Tabi ki eşittir. Ama şöyle de bir durum var. Çalışkan, derse katılan ve sosyal ilişkileri çok iyi olan öğrenci için son günlerin deyimiyle pozitif ayrımcılık olabiliyor.(katılıyorum...) Kuralları hiçe sayan öğrenciye ekstradan iyilik yapmak mümkün mü?...
Hakettiği kadar yakınlık kafi....

aha geldik gidiyoruz....
Cengiz Teper
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 02 Mart 2009, 07:32:15 »

"Tabiki aynıdır, ama...."
diye başlayan cümleler sorunun tam cevabını teşkil ediyor sanırım Wink
eforx
Deneyimli Üye

Performans: 113
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 02 Mart 2009, 14:09:37 »

Haklar konusunda tamamen eşitler; ancak öğretmen nazarındaki kıymetini öğrencinin kendisi belirler...

İlimden önce Edep gelir
 İmam MALİK
Canı Canana Kurban Eyleyen Gelsin Bu Meydana...
....

Hoşça bak zatına kim zübde-i alemsin sen
Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen
Şeyh Galip
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 02 Mart 2009, 14:26:57 »

Tabi ki eşittir. Ama şöyle de bir durum var. Çalışkan, derse katılan ve sosyal ilişkileri çok iyi olan öğrenci için son günlerin deyimiyle pozitif ayrımcılık olabiliyor.(katılıyorum...) Kuralları hiçe sayan öğrenciye ekstradan iyilik yapmak mümkün mü?...

Hocam bazı öğrenciler ilgili derste yaramaz görünebiliyorlar.Bu öğrenciler konuları gerçekten biliyorlar ve bildikleri için de sınıfta uyumsuz oluyorlar.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
consinus
VIP Üye

Performans: 120
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 02 Mart 2009, 14:47:37 »

Hocam bazı öğrenciler ilgili derste yaramaz görünebiliyorlar.Bu öğrenciler konuları gerçekten biliyorlar ve bildikleri için de sınıfta uyumsuz oluyorlar.

Öğretmen değilim ama Köksal Hocam'a katılıyorum çünkü bazı öğrenciler  bilmeyip görünüp yaramazlık yapar ama çoğu şeyi diğer öğrencilerden daha iyi bilirler..Bizzat kendim tanık oldum ve hala da tanığım Cheesy

Diyar-ı küfrü gezdim beldeler kaşaneler gördüm.                             
Dolaştım mülk-i İslam-ı bütün viraneler gördüm.                           

Ziya PAŞA

Coğrafyayı anlamak; hayatı anlamaktır!..
gecmisingolgesi
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 02 Mart 2009, 19:05:50 »

Smiley valla hocam  lar diyecem devrik olacak biraz cümlem bişey olmaz ben öğrenciyim SmileySmileyCheesy sayenizde bişeyleri daha iyi kavrayabilmek hoş gerçekten SmileySmiley   

aslanacan
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : 03 Mart 2009, 15:00:12 »

Smiley valla hocam  lar diyecem devrik olacak biraz cümlem bişey olmaz ben öğrenciyim SmileySmileyCheesy sayenizde bişeyleri daha iyi kavrayabilmek hoş gerçekten SmileySmiley   

"hocalarım" desen problem olmazdı!

Öğretmen değilim ama Köksal Hocam'a katılıyorum çünkü bazı öğrenciler  bilmeyip görünüp yaramazlık yapar ama çoğu şeyi diğer öğrencilerden daha iyi bilirler..Bizzat kendim tanık oldum ve hala da tanığım Cheesy

ben de onu belirtmek istedim ya!

eğitimin amacı "iyi insan" ya!

aha geldik gidiyoruz....
MLM
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 03 Mart 2009, 16:51:43 »

hem evet hem hayır...öğrenciler hizmet sunulan bireyler olarak elbette hepsi eşittir...ama hiç kimse her kesi eşit derecede sevemez...eğer her kesi eşit derecede sevdiğimizi iddia edersek/veya seversek bu hem kendimizi kandırmak hem adaletsizlik olur...
gecmisingolgesi
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 03 Mart 2009, 21:02:22 »

yaff  tamam öğretmenimm Smiley hocam lar  mocam lar demeyecem ekmek musap çarpmasınnn Cheesy:d:d

Nilgün Kahraman
Yeni üye
*

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 04 Mart 2009, 12:03:27 »

Sınıfınızdan bir resim çizmelerini istediniz. Konu serbest birkaç saat sonra resimleri kaldımalarını istediniz. Resimlerden birkaç tanesi doğal olarak diğerlerinden daha fazla dikkatinizi çekecektir.  olumlu yönde dikkatinizi çekenler övgüye değer olacaktır. Hiç çizilmeyen resimlerde dikkat çekicidir neden çizilmediğini öğrenmeye çalışırsınız. Yanıt aldıkça öğrenciye yaklaşırsınız. Soru soran daha iyiyi yapmaya çalışan öğrenciler vardır. Bunların gelişimlerini desteklersiniz. Her bir tanıma fırsatı öğretmenin öğrenciye yaklaşmasına neden olur. Öğretmeninizin sizi doğru olarak tanımasına ve sizin gelişiminize destek olmasına izin verin. Bakın neler değişecektir. Sonuçta insanoğlu emeğine aşık olur.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic