Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Norm Kadro  (Okunma Sayısı 3792 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
dipteyim
Üye
**

Performans: 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Eylül 2008, 18:04:08 »

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama, şöyle bir durumum söz konusu. Sizce ne yapmalıyım?

Bulunduğum Anadolu lisesine geçen yıl sınavla atandım. Diğer zümre arkadaşım da 2005/73 ataması ile sınavsız gelmiş. Bu yaz tatilinde yine zümredaşım müdür yardımcısı iken istifa ederek öğretmenliğe geçip kadro almış. 2005/73 ile atanan arkadaşımın ilişiği kesilecek gibi. Yalnız 39 saat ders olmasına rağmen şu an yapılan Anadolu liselerine başvurularda da okulumuz branşıma açık görünüyor. Bu atama ile bir öğretmen gelirse, gidecek olan arkadaş haricinde üç kadrolu olmuş oluyoruz. Dolayısıyla büyük bir ihtimalle eğer hizmet süresine bakılacaksa ben norm kadro fazlası olacağım.

Sizce bu duruma düşmemek için ne yapmalıyım?

Cevaplarınız için teşekkürler...

Türkçem, ses bayrağım. Fâzıl Hüsnü Dağlarca

Türkçemize sahip çıkalım.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2008, 20:43:23 »

Kesin bilmiyorum ama, önce okul müdürlüğüne bir dilekçeyle yapılan atamanın bir yanlışlık olduğunu ders saati sayısıyla belirterek , milli eğitime bildirilmesini isteyeceksiniz. Normal prosedürle gelen yanıt
olumsuz olursa mahkeme yoluna gideceksiniz.
   Eğitim Sen şubesine giderseniz yardımcı olacaklarını sanıyorum.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
hknnn
Uzman Üye

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2008, 21:29:59 »

Yanılmıyorsam artık hizmet puanına değil de hizmet yılına bakılıyor. Ama size haksızlık yapılıyor. Arkadaşımın dediği gibi, şartlar tamamen olumsuz olursa mahkemeye başvurun.
dipteyim
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2008, 07:18:04 »

Peki mahkeme sonucunda ne olur? Daha önceden açılmış davalar var mı? Kim kalır kim gider? Birileri suçlu bulunup ceza alır mı?

alpaycan
Yeni Üye
*

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2008, 13:16:55 »

10 Haziran 2008 tarihi itibariyle okullardan norm kodrolar istendi.Bu tarih itibariyle oklunuzda bulunan öğretmen sayısı (norm itibariyle)ve gelecek yıl ders saati toplamı dahil(sınıf ve şube sayılarına göre); norm ihtiyacı ilsis üzerinden bildirildi.Bu tarihler içerinde okulunuzda Bakanlığa bildirilen ihtiyaç dışında gelişen olaylardan dolayı meydana gelecek oluşum 01-21 Eylül tarihleri içerisinda okulların norm kadrolarını İlsis modülünden normları bildirmesi ile şekillenir.Müdür Yardımcısı arkadaşınız daha önce Anadolu Lisesi Normunda ise oklunda kadrosu kalır(norm işlemleri bildirilinceye kadar).Okulunuz daha önce Y.D.A. lisesinde ve birleştirilmiş ise kadrosu Anadolu Lisesine aktarılamaz.Herşey usulüne göre yapılmış ise ortaya çıkan durumda norm kadro işlemlerine göre hizmet puanı düşük olan başka bir Anadolu Lisesine kadrosu aktarılır.Müdür Yardımcılığı kadrosu ayrı bir kadro olduğu için norm işlemlerinde öğretmen kadrosuna branş itibariyle dahil edilememektedir.Okulunuzda olduğu gibi istifa vb. nedenlerle bu sorunlar yaşanmaktadır.Afyon lisesi (Anadolu Lisesi) Müdür Yardımcısı Hüseyin ERTAŞ
deniz_ege
Yeni Üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2008, 14:25:05 »

Yanılmıyorsam artık hizmet puanına değil de hizmet yılına bakılıyor. Ama size haksızlık yapılıyor. Arkadaşımın dediği gibi, şartlar tamamen olumsuz olursa mahkemeye başvurun.

Norm kadraoda hizmet yılı değil hizmet puanı eses alınıyor.
dipteyim
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 05 Eylül 2008, 15:27:38 »

10 Haziran tarihinde okulumuzda iki coğrafya öğretmeni + bir müdür yardımcısı bulunmaktaydı. Sanırım MEB, 2005/73 ile atanan herkesin kadrosunu boş gösteriyor. Müdür yardımcısı arkadaşımız üç sene önce yine okulumuzda çalışırken müd.yrd. kadrosuna geçmiş, bu yaz tatilinde de istifa ederek öğretmen kadrosuna dönmüş. MEB bu durumu hesaba katmayınca okulda bir kadro boş görünüyor. 1-21 Eylül arasında norm kadrolar güncellenecek olmasına rağmen başvurular aynı dönemde alındığı için mutlaka biri gelecek. Peki sonra ne olacak?

salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #7 : 05 Eylül 2008, 16:35:29 »

hizmet puanı fazla olan kalır.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: