Anket
Soru: MEB öğretmenlerinin dershanelerde çalışabilmesi doğrumu?  (Oylama kapandı: 05 Ağustos 2007, 19:28:42)
doğru - 8 (33.3%)
kesinlikle yanlış - 13 (54.2%)
kararsızım - 2 (8.3%)
hiçbir fikrim yok - 0 (0%)
başka çözümler bulunabilir - 1 (4.2%)
Toplam oy: 0

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MEB öğretmenlerinin dershanelerde çalışması  (Okunma Sayısı 4994 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
knapknap01
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 21 Temmuz 2007, 19:28:42 »

bildiğiniz gibi MEB öğretmenlerinin dershanenelerde çalışabilmesi için bir düzenleme yapıldı.dışarda gezen binlerce öğretmen adayları hiçe sayılarak.bi arkadaşım dershanede çalışabilmek için geçenlerde bir dershaneyle görüşmeye gitti ve ona teklif edilen ücret asgari ücretten bile az bi tutardı kabul etmemiş tabi ve dershane yöneticisinin bir sözü bu durumu gözler önüne seriyor siz bilirsiniz siz çalışmazsanız MEB öğretmenlerinden birinin 200 ytl ile çalışabileceğini söylemiş.yani bunu bir tehdit unsuru haline getirdiler malesef.halbuki MEB öğretmenlerinin hiç değilse bir işleri var.ama dışarda gezen öğrtmen adaylarının hiçbir geliri yok ve kredi borçlarını ödeyemez durumdalar.bu anketi okuyan bi çok kişi eminimki MEB öğretmenidir bende öyleyim ama bizim hiç değilse borçlarımızı ödeyebileceğimiz kadar kazandığımız bir işimiz var egoistliği bırakıp bu öğretmen adaylarına desteğimi sunmak istiyorum.herkesin ankete katılıp görüşlerini sunmasını bekliyorum.
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2007, 20:21:29 »

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi kurumlarda görevli öğretmenlerin dershanelerde yasal olarak çalışması mümkün değildir. Hangi düzenlemede var? Bildirirseniz sevinirim. Öğretmenler kurs merkezleri ve özel okullarda 8 saate kadar çalışabilirler. Yanlış biliyorsam bilgilendirirseniz sevinirim.
hakan08
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 21 Temmuz 2007, 20:49:55 »

doğru söylüyorsunuz hocam.dersanalerde çalışması kesinlikle yasak.genelgeyi yakın zamanda okudum.
karakurum
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 21 Temmuz 2007, 21:07:01 »

kesinlikle yanlış. hangisini yapacaksa ona karar versinler onu yapsınlar bence. bir koltukta iki karpuz olmazzz.
knapknap01
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 21 Temmuz 2007, 21:30:25 »

güner hocam hakan08 hocam genelgeyi okumuş benim söylememle inanmıyorsanız kendisine sorabilirsiniz.
ÖzleMSabaH
Site Yöneticisi

Performans: 2738
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 21 Temmuz 2007, 22:00:38 »

ben dersanede çalışan bir öğretmenim.
yani illaki bu oylamaya katkıda bulunacaktım ama bence böyle bir anket olmaz. çünkü anketi hazırlayan arkadaşımız buna kendi duygularını katmış. hal böyleyken bu oylamadan doğru bir sonuç alınabileceğini hiç sanmıyorum. çünkü ben bile arkadaşımızın yorumlarını okurken açıkçası etkilendim. bu yüzden vereceğim kararın sağlıklı olmayacağını düşünüyor ve yine bu yüzden oylamada  bulunmayı reddediyorum.

affınıza sığınarak...

cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« Yanıtla #6 : 21 Temmuz 2007, 22:05:04 »

ben de meb öğretmeninin dersane de çalışmasına karşıyım ama gelir dağılımındaki dengesizlikler çalışmayı gerektiriyor. ama dersane piyasası eskisi gibi iyi değil artık yukarıda arkadaşlarımın da dediği gibi asgari ücretin çok altında (250-300-350) gibi rakamlara öğretmenin sabahtan akşama kadar çalıştırıyor. 6 gün hatta 7 de olabiiyor  ayrıca öğretmenlik dışında her işlerini deyaptırıyorlar. hiç etik değil ve onur kırıcı. böyle yaklaşan işverenleri burdan kınıyorum.

Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 21 Temmuz 2007, 22:06:31 »

devrim-im hocama katılıyorum bir anda fikirsizleştim bu konuda.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
ova
Uzman Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 21 Temmuz 2007, 22:29:14 »

Arkadaşlar, MEB öğretmenlerinin dershanede çalışma hakları zaten yoktu.Son genelgeye göre kurs merkezlerinde de çalışamayacaklar. Ben gelir dağılımındaki paylaşımdan yanayım.  Yetmese de MEB öğretmenlerinin bir geliri var.
knapknap01
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 22 Temmuz 2007, 09:35:48 »

valla hocam bu haksızlıktan bende erkilendim.meb de çalışan bu hocalarımın oylamaya katılmayacağını zaten biliyodum yada olumsuz oy kullanacağını.ama inanınki böyle bi bahane bulabileceklerini aklımdan bile geçirmezdim.yani eğer sağlıklı bir oylama olmasaydı eğer burda insanları etkilemiş olsaydım bu duygu sömürüsü olsaydı anket sonucu başabaş gitmezdi.neyse sizi vicdanınızla başbaşa bırakıyorum cüzdanınızla vicdanınız arasında kalmayın.
karakurum
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 22 Temmuz 2007, 10:22:35 »

Tamam anketlerde böyle bir açıklama olmaz. ancak herkesinde önceden gelen bir fikrinin olması gerektiğine inanıyorum. bence bu konuda herkesin kendine özgü fikrini yazması gerekir diye düşünüyorum. zaten orada dersanede çalışması gerektiğini isteyen bir yazıda yazsaydı benim fikrimde yine aynıydı. ben şimdi o yazıyı okumadım. ama fikrim değişmedi. kesinlikle yanlış. Smiley
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic