Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: kulüp adı ve içeriği ile ilgili tavsiyesi olan var mı  (Okunma Sayısı 4082 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« : 04 Temmuz 2008, 18:30:55 »

arkadaşlar çalıştığım okulda her öğretmenin bir kulübü olması gerekiyor...ben geçen sene doğa kulübü adı altında bir klüp kurmuştum...yaptığımız başlıca etkinlikler bilgi yarışması düzenlemek,okulumuzda fidan dikimi,fotoğraf ve küresel ısınma afiş yarışmaları düzenlemek oldu. ancak bu sene çok daha farklı ve gerçekten ilgi çekici bir kulübüm olsun istiyorum...fikirlerinizi benimle paylaşırsanız gerçekten çok mutlu olurum...
kulübün adının ve içeriğinin coğrafya ile ilgili olması şart değil ama normal olarak ilk öncelik coğrafyaya aittir.
örneğin benim düşündüğüm bir konu var.her sınıftan bir öğrenci kulübüme üye oluyor...ve en çok 6 öğrencim olmuş oluyor...acaba ben onlarla öss ye hazırlanıyorum adı altında bir kulüp oluştursam ve haftalık olarak işlediğim konu ile ilgili 10 adet soru hazırlamalarını istesem ve sonunda bu soruları tek kaynakta toplayıp sene sonunda yayına versek ve okul kitaplığımıza koysak olur mu çok mu pasif olur.bu arada kulüp saati olarak haftalık 2 ders saatim var soruları hazırlarken bende yanlarında olcağım.öğencilerden de değişik şeyler çıkar gibi geliyor..özellikle yeni müfredatla ilgili

Emeğe Saygı
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2008, 18:38:38 »

Coğrafya kulübü, doğa kulübü, gezi kulübü, TEMA kulübü olabilir..
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2008, 18:39:51 »

Coğrafya kulübü, doğa kulübü, gezi kulübü, TEMA kulübü olabilir..

hocam çok teşşekür ederim bu arada ayrıca içeğinin ille de coğrafya olması gerekmiyor

Emeğe Saygı
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2008, 18:55:56 »

Bilgin hanım coğrafyacı birinin kuracağı kulüp bence coğrafi içerikli olmalı diye düşünüyorum.. Grin
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2008, 20:13:08 »

Çevre Kulübü olabilir. Çevre çalışmaları için iyi olur.
msever
Uzman Üye

Performans: 104
Çevrimdışı Çevrimdışı

alınteri en iyi mirastır

Site
« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2008, 21:11:55 »

sinema ve belgesel kulübü olabilir bu kapsamda cografya ile ilgili belgesel film kısa filmler izlettirilebilir hatta kulüp öğrencilerine de kısa film hazırlattırılabilir çevre ile ilgili vb

Yıldız bir gökte güzel bir de ayyukta
Ay bir yıldızla güzel bir de bayrakta...
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 04 Temmuz 2008, 21:16:23 »

sinema ve belgesel kulübü olabilir bu kapsamda cografya ile ilgili belgesel film kısa filmler izlettirilebilir hatta kulüp öğrencilerine de kısa film hazırlattırılabilir çevre ile ilgili vb
evet hocam bende düşündüm aslında güzel olablilir gerçekten teşekkürler

Emeğe Saygı
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 04 Temmuz 2008, 21:26:46 »

arkadaşlar içeriği değiştirdim fikirlerinizi almak istiyorum

Emeğe Saygı
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 04 Temmuz 2008, 21:33:27 »

Öncelikle bir sorum olacak.MEB'in belirlediği kulüpler dışında öğrenci kulübü kurulabilir mi?
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 04 Temmuz 2008, 21:36:00 »

Öncelikle bir sorum olacak.MEB'in belirlediği kulüpler dışında öğrenci kulübü kurulabilir mi?
hocam ben kurulabilir olarak biliyorum zaten belirlenen ana kulüpler var bunlar kesin var...hatta müfettiş geldi ve bu sene benim kulübü inceledi doğa kulübü idi kulübümn adı ve bir şey demedi...

Emeğe Saygı
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 04 Temmuz 2008, 21:45:47 »

hocam ben kurulabilir olarak biliyorum zaten belirlenen ana kulüpler var bunlar kesin var...hatta müfettiş geldi ve bu sene benim kulübü inceledi doğa kulübü idi kulübümn adı ve bir şey demedi...

Bilgin hocam anladığım kadarıyla siz MEB'in belirlediği kulüpler dışında daha özgün bir kulüp kurma düşüncesindesiniz.
Eğer böyle bir düşümceniz varsa size önerim üniversitelerin öğrenci kulüplerini incelemeniz olacak.
Ben size bir tane örnek vereyim.Diğerlerini de siz Google'den arayıp bulabilirsiniz.

http://kulup.sabanciuniv.edu/kulupweb/

Umarım yardımcı olabilmişimdir
Pinus
VIP Üye

Performans: 169
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2008, 00:17:35 »

Bursa'da Uludağ üniversitesi var; muttlaka mağaracılık, ya da alternatif sporlara dair kulüpleri vardır. Bu kluplerden gelicek uzman kişilerin danışmanlığında bir mağaracılık ya da doğal yaşam fotoğrafçılığı gibi klubler kurulabilir. Yine Tema nın ve çekül vakfının tüm Türkiye çapında yürütülen gönül köprüsü gibi projeleri var. Okulda kurulacak bir klup örneğin gönül köprüsü projesinin İnegöl şubesi olabilir ve bizzat çocuklar bu organizasyonları yürütebilirler. ( tabi başlangıçta biraz yardım ile) ya da çevrede gecekondu bölgelerinde yaşayan kadın ve çocuklara gönüllü ders de veren bir öğrenci klubü de olabilir. Ya da teknoloji ve coğrafya adı altında bir klup , coğrafya ve bilgisayar öğretmeninin öncülüğünde bir coğrafya web sayfası tasarlayabilir.Tabi bir de şu günlerde oldukça gündemde olan " commeneus ve eco schools" projeleri ne de göz atmakta yarar var.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic