Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hizmet Birleştirme..  (Okunma Sayısı 5299 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
megane
Uzman Üye

Performans: 31
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 20 Haziran 2009, 13:47:34 »

Sevgili hocalarım ben 2006'da kadrolu olarak atandım aradan tam üç yıl geçmesine rağmen -biraz tembellik yaparak- hizmet bileştirmesi yapmadım.
Nihayet geçen gün ilçe milli eğitime gidip müracat ettim ama aldığım cevap böyle birşeyin mümkün olmadığı şeklindeydi..

Ben atanmadan önce öğrenciyken üç dört ay topograf olarak, mezun olduktan sonrada iki yıl kadar dersanede çalıştım. Yaklaşık olarak 800 güne yakın sigortam görünüyor..

Bu 800 günlük çalışmam hizmet birleştirme olarak yararlanamıyor muyum?
Bu konuda acil olarak yardımınıza ihtiyacım var..
Şimdiden yardımcı olan ya da olmak isteyipte olamayan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum:))

Ne olursan ol kendin ol, özgün ol.. MEGANE II HB
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2009, 16:44:30 »

Sanırım bu durumda öğretmen olarak için, veya SSK'lı  çalıştığın için öğretmenlikle ilgili hizmet yılı ve puanı alamazsın. Ama emeklilik açısından prim ödeme durumuna göre SSK ile Emekli Sandığında  prim ve hizmet yılı birleştirmesi yapabilirsin. Bu dda emeklilikte işine yarar. İyi çalışmalar.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
megane
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 20 Haziran 2009, 18:27:07 »

Sanırım bu durumda öğretmen olarak için, veya SSK'lı  çalıştığın için öğretmenlikle ilgili hizmet yılı ve puanı alamazsın. Ama emeklilik açısından prim ödeme durumuna göre SSK ile Emekli Sandığında  prim ve hizmet yılı birleştirmesi yapabilirsin. Bu dda emeklilikte işine yarar. İyi çalışmalar.

Peki bunun sonucunda himet puanımda ve ya derece- kademede bir ilerleme olmaz mı?

ardanuç
VIP Üye

Performans: 78
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 20 Haziran 2009, 19:32:57 »

Ben önce devlet okulundabaşladım. İstifadan sonra özel okulda(dersane değil), şimdi yeniden devlet okulunda çalışmaktayım. Özel öğretim kurumunda çalıştığım sürenin hizmet puanını aldım. Derce-kademe olarak ise 2/3 oranında yararlandım. Bu işlemi okulun -varsa- mutemedi yapıyor. Her mutemet de yapamıyormuş -zaman alıcı ve karmaşık işlemler gerektiriyormuş- Benden para almadılar ama işi bilenlerin belli ücret karşılığı yaptığını duymuştum.. Mutemetlere sorman gerekiyor..
Kolay gelsin..
nisa2696
VIP Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2009, 20:51:53 »

sayın hocam 'megane' ben atanmadan önce 2.5 yıl özel bir dersanade çalışmıştım,atandıktan hemen sonra çalıştığım dersaneden gerekli evrakları alıp milli eğitime gittim hemen işleme koydular,yönetmeliğe göre sigortalı olarak çalıştığınız sürenin tamamı emekliliğe,2/3 ü de maaşa yansıyor,tabiki kademem de ilerledi.şimdi emeklilik kademem maaş kadememden daha ileride.ama hizmet puanı alamıyorsunuz.....
 umarım açıklayıcı olmuştur hocam....

Ve yalnızlık, sigara külü kadar yalnızlık!
Ve toprağın rüyaya yılan gibi girişi.
Sana da Monna Rosa, taş bebeği bıraktık.
Ellerinde kılçıklı balıkların bir dişi.
Senin hatıran gibi büyük, yeni, karanlık;
Senin hatıran kadar Allah ve şeytan işi...
megane
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2009, 21:03:32 »

sayın hocam 'megane' ben atanmadan önce 2.5 yıl özel bir dersanade çalışmıştım,atandıktan hemen sonra çalıştığım dersaneden gerekli evrakları alıp milli eğitime gittim hemen işleme koydular,yönetmeliğe göre sigortalı olarak çalıştığınız sürenin tamamı emekliliğe,2/3 ü de maaşa yansıyor,tabiki kademem de ilerledi.şimdi emeklilik kademem maaş kadememden daha ileride.ama hizmet puanı alamıyorsunuz.....
 umarım açıklayıcı olmuştur hocam....

Teşekkürler hocam gayet açıklayıcı olmuş..
Ama merak ettiğim bişey daha var.
Zaten internette ve sigorta dökümlerinde herşey görünüyor,
buna rağmen eski çalıştığınız kurumlardan ne gibi belgeler istediler?

nisa2696
VIP Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2009, 21:13:32 »

hocam çalıştığım kurumda, hangi tarihler arasında çalıştığıma dair bir belge o kadar....sonra o belgeyi meb ssk'ya gönderiyor sanırım,ssk' danda kaçgün sigortalı olduma dair cevap belgesi gönderiyorlar...

Ve toprağın rüyaya yılan gibi girişi.
Sana da Monna Rosa, taş bebeği bıraktık.
Ellerinde kılçıklı balıkların bir dişi.
Senin hatıran gibi büyük, yeni, karanlık;
Senin hatıran kadar Allah ve şeytan işi...
selam42
Üye
**

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 01 Temmuz 2009, 21:42:40 »

hizmet birleştirmede çalıştığın sürenin 2/3 si derece kademeye, tamamı hizmet puanına (Çalışılan yerin puanı kadar)sayılır.çok gerekli değil ise  hizmet birleştirme işini memuriyetin ileriki yıllarına yapmanızı tavsiye edrim çünkü emekli müksebatı ile maaş müktesebatı farklı oluyor. bu da bir çok karışıklığa neden oluyor
megane
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 02 Temmuz 2009, 17:49:51 »

hizmet birleştirmede çalıştığın sürenin 2/3 si derece kademeye, tamamı hizmet puanına (Çalışılan yerin puanı kadar)sayılır.çok gerekli değil ise  hizmet birleştirme işini memuriyetin ileriki yıllarına yapmanızı tavsiye edrim çünkü emekli müksebatı ile maaş müktesebatı farklı oluyor. bu da bir çok karışıklığa neden oluyor

Teşekkür ederim hocam sayenizde yeteri kadar bilgi sahibi oldum
ama malesef ilçe MEM'de çalışan memurlar bu kadar bilgiye sahip
değil bu nedenle sorun oluyor:((

marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 03 Temmuz 2009, 11:27:29 »

Teşekkür ederim hocam sayenizde yeteri kadar bilgi sahibi oldum
ama malesef ilçe MEM'de çalışan memurlar bu kadar bilgiye sahip
değil bu nedenle sorun oluyor:((

Hangisinin var ki?Huh?Huh??Şube müdürlerinin bile....Müdürlerin bile konuları ile alakaları yok.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic