Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafyacı Tarih dersine girebilir mi?  (Okunma Sayısı 5769 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cepni5265
Üye
**

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 19 Eylül 2011, 14:48:42 »

Arkadaşlar bilgisi olan cevaplandırırsa sevinirim,

Coğrafya öğretmeninin dersi boş iken ek ders olarak Tarih dersine girebilir mi?Coğrafyacı boşta dururken tarih derslerinin ücretli öğretmene verilmesi doğru mudur?
BORA BORA
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2011, 14:55:37 »

öğretmen yoksa girer hocam.başka seçenek yoksa boş geçmesinden iyidir diye düşünmesi lazımdır idarecinin

KFL
cepni5265
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2011, 15:00:28 »

peki bora hocam coğrafyacı boşta dururken  tarih dersi için ücretli öğretmen görevlendirilmesi doğru mudur?
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2011, 15:03:32 »

Müdürünüzle alakalı müdürünüz gıcıklık yaparsa olur . Ben bir okulda müd. yrd . coğrafyacı 12 saat derse girip coğrafya öğretmenin başka okula maaş karşılığı doldurmaya gittiğinide gördüm .
BORA BORA
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2011, 15:07:09 »

gelecek olan tarih mezunuysa bir mantık kurulabilir ama cpl hocamın dediği gibi müdüre bağlı.mesela cpl hocamın verdiği örneğin tam tersini yani olumlusunu yaşadım bu yıl.

KFL
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2011, 15:13:30 »

Hocam coğrafya bölümlerin hepsinde varmı tam bilmiyorum 4 saat osmanlı tarihi ve 2 saat cumhuriyet tarihi dersleri veriyorlar . bende aldım . onun için tarih derslerine rahatlıkla girebiliyordum. Tarih dersinin dişinda öğretmen okulda yetersiz olunca muhasebe ,felsefe ,din kültürü gibi derslerede çok girdim . Diğer bir örnek yıl sonu sınavlarında komisyonlar oluşturuluken tarih öğretmeni tek ise yanına coğrafya öğretmenini veya tam tersini veriyorlar . Demek yanlışlık olsa bunu yapmazlar . Muhasebe grubunun komisyonluğunu dağı yaptık bilgisayar öğretmeniyle . demek ki oluyor.
cepni5265
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2011, 15:40:26 »

teşekkürler arkadaşlar,anlaşılan müdürün keyfine,vicdanına kalmış bu durum
dondurmacı
Moderator

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2011, 16:01:25 »

Arkadaşlar bilgisi olan cevaplandırırsa sevinirim,

Coğrafya öğretmeninin dersi boş iken ek ders olarak Tarih dersine girebilir mi?Coğrafyacı boşta dururken tarih derslerinin ücretli öğretmene verilmesi doğru mudur?

Millî eğitim bakanlığına bağlı öğretim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına
Esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve Aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin çizelgeye bakınız.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2513_0.html

çizelgede coğrafya öğretmeninin aylık karşılığı okutacağı dersler bellidir. Dolayısıyla coğrafya öğretmeni boşta dururken; tarih dersi için, branşı tarih olan öğretmen görevlendirilebilir.

ATAMASINA ESAS OLAN ALAN : Coğrafya
MEZUN OLDUĞU YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAMI : 1. Coğrafya Öğretmenliği 2. Coğrafya Bölümü (*)
AYLIK KARŞILIĞI OKUTACAĞI DERSLER :
•   Coğrafya
•   Türkiye Coğrafyası (Fizikî)
•   Türkiye Beşerî ve Ekonomik Coğrafyası
•   Ülkeler Coğrafyası
•   Sosyal Bilgiler
•   Jeoloji
•   Çevre ve İnsan
•   Turizm

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

alpaslan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 21 Eylül 2011, 12:10:42 »

Hocam ben 90 yılında üni mezun oldum ozaman tarih ek branştı bu durumda girebilir. Ama torbilli biri varsa üçretli olarak onu derse sokabilirler.
cepni5265
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2011, 14:49:39 »

alpaslan hocam teşekkürler,aynen dediğiniz gibi oluyor...ücretli öğretmene torpil yapcaz diye kadrolu öğretmenlere bile ders verilmiyor artık,maaş karşılığını doldur yeter deniyor,hayret doğrusu ne hale geldik
deryaa
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 23 Eylül 2011, 20:00:57 »

böyle şeyleri okudukça idarecilerim kıymetini daha iyi anlıyorum
abdllhdnzl
Uzman Üye

Performans: 58
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 23 Eylül 2011, 20:39:47 »

Arkadaşlar Eskiden yan alan uygulaması vardı.Ancak 2006 yılında yapılan değişiklikle bu uygulama kalktı.  "Dondurmacı" nick ini kullanan arkadaşın eklediği dersler dışındaki derslere giremeyiz. Ancak öğretmen yok ise dersler boş geçmesin diye Coğrafya öğretmeni idarenin tasarrufuyla Tarih dersinde görevlendirilebiliyor. Szöleşmeli, vekil vb. yollarla Tarih öğretmeni görevlendirilebiliyorsa ve görevlendirilecek arkadaş Tarih öğretmenliği mezunu biri ise (KPSS nedeniyle atanamamış) onun görevlendirilmesi daha doğrudur.
  Bizde bir tane tarih öğretmeni var. (okulumuz yurtdışında) yerel imkanlarla tarih öğretmeni sağlanamadığı için bazı tarih derslerine ben giriyorum. Geçen yıl T.C İnk. Tar. bu sene ise 12. sınıf Ç.Türk ve Dünya Tarihi dersine ben giriyorum.

SANMA ŞAHIM HERKESİ SEN SADIKANE YAR OLUR
HERKESİ SEN DOST MU SANDIN BELKİ OL AĞYAR OLUR
SADIKANE BELKİ OL ALEMDE BİR SERDAR OLUR
YAR OLUR AĞYAR OLUR SERDAR OLUR DİLDAR OLUR
***YAVUZ SULTAN SELİM***
                                                              Abdullah DENİZLİ
                                                            Coğrafya Öğretmeni
laktoz
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 26 Eylül 2011, 20:11:03 »

Ben zamanında fizik dersine bile girmiştim.Ama artık girilemez...........
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic