Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bakanlık Müfettişleri Ve Teftişler  (Okunma Sayısı 13726 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hakkani
Sürekli Üye

Performans: 23
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Ağustos 2007, 06:53:01 »

Arkadaşlar yakklaşık yedi yıldır bu camianın içindeyim.Birkaç basit denetim haricinde "Bakanlık müfettişleri" tarafından denetim geçirmedim.

Bu müfettişler geldiklerinde öğretmenlerden hangi evraklara bakıyorlar, neleri istiyorlar,
 nelere dikkat ediyorlar. Benim aklıma gelenleri yazıyorum. Bu konuda daha tecrübeli arkadaşlar varsa lütfen bilgilerini bizle paylaşsınlar...

Vaslını yadeyledikçe ağlarım,
Ta nefes var ise kuru cismimde feryad eylerim...
hakkani
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2007, 06:56:54 »

1.Günlük plan (geçmişe yönelikte istiyorlarmış)
2.ünitelendirilmiş yıllık plan
3.not defteri
4.Kulup çalışmaları
5.Sınıf rehberlik
6.Yıllık ödev formları.

Şu anada aklıma gelen bunlar.

MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2007, 08:42:59 »

bakanlık müfettişleri esski denetim sistemlerini değiştirmiş durumdalar. performans denetimi yapıyorlar. Belgeler aşağı yukarı dediğiniz belgelerle aynı ama öğretmenin ders teki performansını değerlendiriyorlar. Ve yapıcılar özellikle zümrelerin çalışmalarına çok dikkat ediyorlar. Bu anlamda zümre öğretmenler kurulunda alınan kararların uygulanıp uygulanmadığına dikkat ediyorlar ( bu sene teftiş geçirdiğim için ) Paylaşmak istedim. bir de Teknolojiyi kullanmanız sizin için avantaj oluyor.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2007, 09:30:28 »

Bakanlık müfettişleri denetimlerinde rehberlik yaparlar.Yapıcıdırlar.Yaklaşımları iyidir.Yukarıda istenen belgeler tamamsa sorun olmaz.
dominix26
Sürekli Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2007, 09:55:42 »

Değerli arkadaşlarım, ben 2006-2007 eğitim öğretim yılının nisan ayında bakanlık müfettişleri tarafından teftiş edildim.İnanın telaşlanacak bir şey katiyen yok.Öncelikle yaklaşımları çok iyi sizi rahatlatıyorlar.Yukarıda hakkani hocamın belirttiği dosyalar dışında performans ve proje ödevlerine dikkat ediyorlar.Dersinize giriyorlar,dersin son 10 dakikasında söz alıp sizi ve okulunuzu onore eden bir konuşma yapıp öğrencilere nasihatlerde bulunuyolar.Sonrasında sizi bir odaya alıp varsa eksiklerinizi uygun bir dille söylüyorlar.Teftişten sonra inanın üstünüzden büyük bir kalkmış gibi oluyor.
orhan ışık
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2007, 10:06:29 »

Değerli arkadaşlar 2007'nin mayıs ayında bakanlık müfettişleri tarafından başarıyla teftişten geçtik.Derse giriyorlar,derste dikkat ettikleri en önemli husus derste konuya hakim olman ve öğrenci merkezli ders işlemendir.Evraklarda ise en çok zümrelere dikkat ediyorlar diğer belgeler MEB'in sitesinde teftiş kurulu bölümünde yeralmaktadır.Başarılar.
fischer
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2007, 12:30:06 »

Bakanlık müfettişleri geçen yıl teftişe geldiler.Gayet yapıcı insanlar.Hangi saatte derse gireceğini,hazırlık yapmamız gerektiğini söylüyorlar.Yıllık plan,zümre,yazılı kağıtları,rehberlik,klüp,not defteri gibi konulara bakıyorlar.Yazılı soru analizi yapmamızı,şube öğretmenler kurulu yapmamızı istiyorlar.Ayrıca bize not vereceklerini söylediler.Çok faydalı olduğunu söyleyebilirim.
İyi çalışmalar,selamlar.
orhanözcan
Sürekli Üye

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2007, 12:36:04 »

Sayın hocam listelediğin belgeleri bulundurmalısın.Bizde bu yıl teftiş geçirdik.Müfettiş benim dersimi dinledi
ve teşekkür edip gitti.Hiçbir belgede istemedi.Ancak diğer arkadaşlardan bu belgeleri istemiş.Bu iş birazda şans işi.Başarılar dilerim.
hakkani
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 25 Ağustos 2007, 12:53:30 »

MEB de bunla ilgili bir yer var adres şöyle:

http://tkb.meb.gov.tr/

nskcg
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 25 Ağustos 2007, 13:58:23 »

hocam daha önce ilköğretimde çalıştıysanız müfettişle ilgili kaygı duymanız normasl ama inanınki bakanlık müfettişleri bambaşka herşeyden önce kusur aramak için değil yardımcı olmak için geliyorlar merak etmeyin sadece bir dersinize girip gidiyorlar o da okula coğrafya veya tarih branşından müfettiş gelmişse yoksa alakasız branştan giren olmuyor

50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni/İstanbul
ermanserdar
Yeni üye
*

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 25 Ağustos 2007, 16:33:20 »

ben mayıs ayında teftiş oldum .endişelenecek birşey yok.
hakkani
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 25 Ağustos 2007, 16:36:20 »

Ben ilköğretimde çalışmadım. Dersaneciydim. İstifa edip millli eğitime geçtim. Aancak şu ana kadar MEB' debir teftiş geçirmedim. Korktuğumdan değil, ne nedir. Bu işin bir standartı varmıdır diye sordum. Tüm arkadaşlar açıklamaları için teşekkürler.

Erdal Taşlıçukur
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

beypazarı-ankara

« Yanıtla #12 : 25 Ağustos 2007, 22:53:50 »

11. yılımda 3. teftişimi geçirdim. üstelik  ilk ikisinde müdür vekili iken. eskiden idareyi teftiş ediyorlarken geçtiğimiz yıl direkt öğretmen teftişine geldiler.( hatta benim dersime gelen müfettiş ankaradan sadece o derse geldi ve sonra tekrar ankaraya döndü). ancak telaşlanacak bir şey yok. çok yapıcı davranıyorlar. özellikle zümre kararlarını, ödev takip formlarını,planları inceliyor ve ders performansınıza dikkat ediyor. ilköğretim müfettişlerinin bir kısmının yaptığı gibi kapris ve böbürlenme yok. rahat olun.

BENÇOKAYRILIKLARGÖRDÜM
OYÜZDENBİTİŞİKYAZIYORUM
"HERŞEYİ"
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 08 Kasım 2008, 17:53:51 »

Merhaba arkadaşlar yakında müfettişler okulumuza gelecekler. Ben her sınıf için ayrı çalışma defteri tutuyorum ama günlük plan yapmıyorum.Açıkçası günlük plandan daha fazla vaktimi alıyor defter tutmak. Müfettişler niçin günlük planın yok demezler umarım. Ayrıca okuldaki her coğrafya öğretmeninin dersine giriyorlar mı yoksa sadece birisinin dersine mi giriyorlar.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 08 Kasım 2008, 18:05:08 »

Hocam, coğrafya branşından müfettiş gelirse okuldaki tüm coğrafya öğretmenlerinin dersine girer. 2 yıl önce okulumuzu teftişe geldiler müfettişler, ama aralarında coğrafyacı yoktu.  Wink

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic