Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2011/2012 Ankara'da Coğrafya Öğretmeni Ücretleri  (Okunma Sayısı 11704 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
preinter
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 28 Mart 2011, 15:45:57 »

Arkadaşlar Malum Artık Coğrafyacılar Kıymete Bindi Hem Fazla Mezun Yok Hem De Coğrafya Olmadan Üniversiteye Girmek Artık Çok Zor. Bu Durumda Bizlerin Bi Ağız Birliği Yapması Ve Piyasayı Düşürmemesi Lazım. Ben Yaptığım Görüşmeleri, Çalışılan Ücretleri Ve Teklif Edilen Ücretleri Sizlerle Paylaşıyorum:
(Dershane İsimlerini Gizli Tutuyorum)

1. NOLU DERSHANE

HALTALIK DERS: 40
GÜN               : 5
ÜCRET            : 2200 TL

2. NOLU DERSHANE

HALTALIK DERS: 42
GÜN               : 6
ÜCRET            : 1600

3. NOLU DERSHANE

HALTALIK DERS: 30
ÜCRET            : 2000

4. NOLU DERSHANE

ÜCRET            :2600

5. NOLU DERSHANE

ÜCRET            :  1500

6. NOLU DERSHANE

HALTALIK DERS: 46
ÜCRET            : 1700

7. NOLU DERSHANE (ÇASLIŞTIĞIM DERSHANE)

GÜN               : 5
ÜCRET            : 1400

SON OLARAK DERS ÜCRETİ: SAATİ 20 TL (ÇALIŞTIĞIM BÜTÜN DERS ÜCRETLİ YERLERDE)
cepni85
Deneyimli Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 28 Mart 2011, 17:10:30 »

hocam bunları cidden teklif ediyolar mı?
aaatürker
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 28 Mart 2011, 18:08:14 »

hocam bu konuda bır konu baslıgı açıp da aynı ağzı konuşmamız mümkün olamaz. çünkü mesleki deneyim, çalışılan kurumlar vb. nıtelıkler bunu ımkansız kılmaktadır diye düşünüyorum.
gözlük
Uzman Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 28 Mart 2011, 20:32:29 »

hocam bunları cidden teklif ediyolar mı?

Açıkçası hangi kurumlar olduğunu merak ettim

Nereye çevirsem gözlerimi, nereye baksam burada
gördüğüm kara yıkıntılarıdır hayatımın yalnızca
yıllar yılı yıktığım ve heder ettiğim hayatımın." Yeni ülkeler bulamayacaksın, bulamayacaksın yeni denizler. Hep peşinde, izleyecek durmadan seni kent. Dolaşacaksın aynı sokaklarda. Ve aynı mahallede yaşlanacaksın ve burada, bu aynı evde ağaracak aklaşacak saçların. Hep aynı kente varacaksın. Bir başka kent bekleme sakın,ne bir gemi var, ne de bir yol sana. Nasıl heder ettiysen hayatını bu köşecik
azraasmin
Deneyimli Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 28 Mart 2011, 20:43:47 »

Bir şey merak ettim neden en az veren kurumdasınız?
bmyıldız
Deneyimli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 28 Mart 2011, 20:50:29 »

iyiymiş, bursa da ücretler çok düşük yani en azından ben öyle biliyorum
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2011, 22:15:45 »

Diyarbakır yada İzmir için bilgisi olan var mı?Hem ihtiyaç hemde ücret yönünden.

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
preinter
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 29 Mart 2011, 06:53:35 »

Benim stajyerliğim yeni kalktı ve Coğrafya'nın önemi geçen sene arttı. Bundan sonra dershane patronların çok kazanıp bizlerin az kazanmasına izin vermeyeceğiz.
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 29 Mart 2011, 09:46:28 »

Seneye  Kpss de  çok ihtiyaç olduğunu vurgulamak isterim kimse 5- 6 güne 2500 altında imzalamasın bence  bu sene bile öğretmen zor buluyor dershaneler.Mesela 2 dönem başında Lys de çalışan bir coğrafyacı arkadaşım ayrıldı (Kpss de daha iyi ücret verdikleri için)yeni öğretmen bulanamadı.Piyasada coğrafyacı çok az kıymetimizi bilelim diğer branşlarla farkımızı belli edelim  Lys 20  ve Kpss 30 tly Ankara da 2 ayrı kurum da çalışıyorum Seneye  sadece kpss de çalışıcam (33 tl olacakmış büyük ihtimalle pek pazarlık yapmıyoruz patronlar öğretmenin memnun edilince daha verimli olduğunun farkında )
 Böyle paylaşımlarla  branş dayanışması yapılmalı bence .
 Hatta daha ileri gideyim benim bir fikrim var Devlette çalışan arkadaşlar dershane işine bulaşmasa 50 tl den aşağı olmaz bence ( Bakın böyle olsa devlet öğretmenleri ve dershanede çalışan hocaların özel imkanı artar ve devlette çalışan hocalar özel ders vererek daha az çalışarak yıllık toplamda aynı parayı kazanır)
barisfer
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 29 Mart 2011, 09:55:24 »

Özel kurumların coğrafya öğretmeni sıkıntısı çektiği özellikle son 2 yıldır çok doğru.Biri tanıdığım olmak üzere  iki dersane İzmir den bana ulaşıp öğretmen sordu.Tanıdığım dersane 12 aylık 1300 gibi fiyat ifade etti.Sanırım bu fiyatı yukarı çekme gibi durumları sözkonusu olacak.Bunu da belirttim.Zamanın çoğunu dersanede geçiren öğretmenimizin meb standardının altında bir maaşla daha çok kalori harcaması ve sosyal yaşamının kısıtlı olması gerçekten zor bir durum.Bana gelince ben 1500 liralık ücretle çalışıyorum(11.yılım) emin olun önümüzdeki yıl 1800 altına imza atmam inceldiği yerden kopsun...(tuzum kuru mu derseniz?Hayır.)Yavaş yavaş havaların ısınmasıyla bizim piyaslarda ısınıyor malum,arada bir sağnak gibi yağmak lazım.
cepni85
Deneyimli Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 29 Mart 2011, 13:07:46 »

hocam benim eşim izmirde çalışıyo,dersanecilik te 3. yılı bu sene bitecek ama aldığı ücret 850 tl... böyle dayanışmanın olması durumu cidden iç açıcı bi durum.Artık dershaneler emek sömürüsü yapan merkezler  hallini aldı,buna dur denmesi gerekir bence de?
bmyıldız
Deneyimli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 29 Mart 2011, 18:56:34 »

bizlerin böyle dayanışma içine girmesi güzel ama ben size Bursa'da coğrafya ile alakası olmayan kişilerin dershanede öğretmenlik yaptığını söylesem sanırım şaşırmazsınız. hatta bunu yapan bir kurumda tüm Türkiye'de şubeleri olan bir kurum coğrafya dersine giren hocaları da kimya mezunu peki bu durumua kim nasıl çözüm bulacak.
ozmene
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 31 Mart 2011, 07:29:31 »

antalya da durum nasıl bilen var mı acaba
maksimus
Deneyimli Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 31 Mart 2011, 13:37:47 »

bizlerin böyle dayanışma içine girmesi güzel ama ben size Bursa'da coğrafya ile alakası olmayan kişilerin dershanede öğretmenlik yaptığını söylesem sanırım şaşırmazsınız. hatta bunu yapan bir kurumda tüm Türkiye'de şubeleri olan bir kurum coğrafya dersine giren hocaları da kimya mezunu peki bu durumua kim nasıl çözüm bulacak.

sayın hocam şikayet edeceksiniz sorun ortadan kalkacak, bu durum o kurum tarafından coğrafyanın ne kadar basite alındığının bir göstergesi demekki onlara göre herkes coğrafya anlatabilir. bunun için lisans eğitime almaya gerek yok diye düşünüyorlar...
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 31 Mart 2011, 17:37:09 »

Ankarada bir dershane öğretmen  arıyormuş özelden ismini verebilirim
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic