Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: yardım lütfen  (Okunma Sayısı 2460 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tambora89
Yeni Üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 17 Şubat 2011, 17:49:53 »

sayın hocalarım aralık ayında göreve başladım ve size danışmak istediğim bir konu vardı.
9.sınıf konularımız çok fazla ve uzun 2 saatlik süre yetmiyo bu yüzden konularda geri kalıyorum. fakat 10 ve 11 lerde 4 saatlik ders çok uzun geliyo. müfredatta olan konuyu işliyorum tekrar yapıyorum test çözüp pekiştiriyoruz fakat yine de 1 saate yakın zaman boş geçiyo. bu yüzden de moralim bozluyo faydalı olamıyor muyum acaba diye.

sizce dersi daha verimli geçirmek ve 4 saate yaymak için neler yapmalıyım siz değerli coğrafya hocalarımın görüşleri benim için çok değerli. iyi çalışmalar.
saygılar
ışık09
VIP Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2011, 18:37:04 »

Hocam öncelikle görevinizde başarılar dilerim.Benim tavsiyem bir konuya  2-3 kaynaktan hazırlanıp sadece coğrafya kitabına bağlı kalmamanız.O zaman daha verimli olabilirsiniz.
tambora89
Yeni Üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2011, 19:59:50 »

hocam çok teşekkür ederimm. farklı kaynaklar aldım faydalanıyorum bakalım inşallah ilerleyen günlerde bu sorunu çözerim
formator37
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2011, 07:52:29 »

sayın hocam aramıza hoş geldiniz.
Yıllık planda ve zümre toplantısında kararlar alıp kısa süreli geziler, konu ile ilgili film ve belgesellerle dersi süsleyebilirsiniz.
Ünite sonlarında bu siteden de yararlanarak küçük quizler yapabilirsiniz.
Kolay gelsin...
hasanhakan
Üye
**

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2011, 09:08:32 »

Aramıza hoşgeldiniz sayın hocam, imkanınız varsa sunular bu konuda en iyi yardımcılar bence, ayrıca görsellik sağladıkları için bilgi daha dikkat çekici ve kalıcı oluyor.Görevinizde başarılar.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic