Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Seçmeli ders yardım  (Okunma Sayısı 2811 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ayınötekiyüzü
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 28 Eylül 2015, 15:58:55 »

Arkadaşlar ben güzel sanatlar lisesinde çalışıyorum 9 ve 10 lara zorunlu dersim var. toplam 8 saat. Bununla birlikte seçmeli derslerle birlikte ders sayım 21 oldu. seçmeli Coğrafya 11 ve 12 ye ders kondu ancak
Sorunum sunlar:
___verilen dersin sınıfı ikiye bölmek kaydıyla 2 den 4 saate çıkması   
___Sınıf Yönetimi adı altında seçmeli ders verip bunu da sınıfı bölerek dersi iki katına yani 2 iken 4 saate cıkarma
  durumuyla baş başayım.Seçmeli coğrafya ya eyvallah benim konum ama Seçmeli Yönetim Bilimi dersi bizim alanımız mıdır ?okutulacak dersler başlığı altında coğrafyacıların bu adda dersi yok.İtiraz etmek istiyorum ama önce haklı mıyım bunu öğrenmem gerek.S.Yönetim Bilimi denen dersi geçen sene de verdim ve artık bunaldım zaten zor yönetilen haftada 45 saat ders alan öğrencilere o konuları anlatmak bunalttı.
     21 saat altı diye baska okula gitmeyi söylediler baska okula gitmeyi de göze alırım ama bunu reddetme hakkım var mı? Dostlar acil cevap lütfen.Teşekkür ederim.

Hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir.
iosb61
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2015, 16:29:50 »

Yönetim Bilimi: Kamu Yönetimi bölümü mezunu olup farklı alanlarda görev yapan öğretmenler tarafından okutulur. Eğitim
Bilimleri Fakültesi ile fakültelerin Eğitim Yöneticiliği ve Denetçiliği, Eğitim Yönetimi Teftişi ve Planlaması mezunu olup farklı
alanlarda görev yapan öğretmenler tarafından okutulur.

Hocam yukarıdaki açıklama  MEB TTK'nun 80 nolu kararındaki açıklama.Bu kararda coğrafya alanının okutabileceği dersler arasında Yönetim Bilimi yok.İstemiyorsan girmek zorunda değilsin.

http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2014_09/10093949_9_cizelgeveesaslar.pdf
ayınötekiyüzü
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2015, 16:42:10 »

Hocam sağolasın ben de okudum emin olayım istedim çünkü yarın itiraz edicem.Kesin kararlıyım.sağol.

Hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic