Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ramazan Özey'den -Eğitim Fakülteleri Coğrafya KAPATILIYOR-  (Okunma Sayısı 32031 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : 13 Aralık 2011, 17:10:43 »

Bu dönemde neyin doğrusu yapılıyorki bununda doğru olanı yapılsın,unutmayın  bu kişileri oralara biz getirdik önce suçu kendimizde arayalım...
coğrafyacı42
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 14 Aralık 2011, 17:04:49 »

ramazan hocam ben atatürk üni edebiyat fakültesi mezunuyum ve formasyonumu alıp atandım bizde sizin kitaplarınızı okuduk şimdi biz öğretmen değilmiyiz bu açıklama tamamen fen edebiyatlılara bir darbedir ve bunu bir prof.dan duymak çok kırıcı ben yakıştıramadım size birleştireceğinize ayırıpp düşman ediyorsunuz bizi ben katılmıyorum size ve sizinde edebiyat fakültesi mezunu olarak bu açıklamayı yapmanız bizi üzmüştür....

LÜTFÜ YALÇINTAŞ
ferda74
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : 14 Aralık 2011, 18:12:13 »

sosyal ,fen bilimlere ihtiyaç yok. bütün okulları kapatıp yerine medrese açsınlar.kadro verdikleri mollalarında sayısını artırdılarma iş çözülmüştür.
yusufcetin
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : 19 Aralık 2011, 20:32:25 »

İhtiyacın üzerinde mezun veren ve şuan yığılmanın çok olduğu bütün bölümler ya tamamen kapatılmalı ya da kontenjanları çok düşük hale getirilmelidir. Bu eğitimmiş fen edebiyatmış farketmez.  Kimse daha fazla para kazanma uğruna insanlara umut dağıtmamalıdır. Yazık şuan üniversite bitiren gençlerimize. Yüz mezundan neredeyse 1 tanesi atanır hale geldi.   
raw
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : 20 Şubat 2012, 18:10:31 »

kapatılmasın ama mezunlar ne olacak hadi biz atandık da geriden gelenler ne olacak.
kor_tv
VIP Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

Koray KOR

Site
« Yanıtla #20 : 20 Şubat 2012, 21:28:26 »

Bu tartışma tarafımızca YÖK'ün yeni forumuna taşınmalıdır. Nitelikli önerilerde bulunursak etkili olacağına inanıyorum... http://forum.yok.gov.tr/forums/list.page

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmez isen, ya nice okumaktır. (Yunus Emre)
nuray101
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #21 : 09 Mart 2012, 08:51:04 »

marmara TEZSİZ YÜKSEK LİSANS ile coğrafya öğretmenliğinde okudum.jeoloji mühendisiyim ama 2003 yıllarında yüksek lisansla öğrtetmen olunabiliyordu. biz yüksek lisansı tamamladık devlet bizim gibi öğretmen alımını kapattı. 9 yıldır coğrafya öğretmenliği yapıyorum ama kpss ye girme şansımız bile yok. ne saçma. ama açıktan öğretimle lise mezunlarına öğretmen olma hakkı tanıyacak. nasıl bi adalet bu anlayamadım... 
sincar
Yeni üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #22 : 13 Mart 2012, 21:23:16 »

Şu an geride bekleyen 2500-3000 kişi var. ve bunların tamamı öğretmen adayı nasıl eritilecekler.yazık hala 10-11 yıldır bekleyen öğretmen adayı var. Bunlar, vaadler verilerek üniversiteye alınmadılar mı? Çoğu hala işsiz. Evli olanlar, çocuk sahibi olanlar ayrı bir dert. Mevcut mağdurların sorunları çözülmeden yani atamaları yapılmadan, neden yeni mağdurlar ortaya çıkarılsın ki.  İki çözüm yolu var. Birincisi bekleyenlerin tamamını kontenjan sıkıntısı olamadan öğretmen yapmak -ki bu çok zor. belki de imkansız.- ikincisi  tüm eğitim fakülteleri her yıl çok az öğrenci alsın(10-15 olabilir. abart mıyorum.), ve fen edebiyatlar kapatılsın.Başka türlü olamaz.

asdfghjklşi
kkk82
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #23 : 14 Mart 2012, 01:31:04 »

gazetelerde artık 4 yıl kupon biriktirene coğrafya diploması... ayrıca 1 yıl daha biriktirene de formasyon verirler... ne güzel olur!!! ... Allah akıl versin... 
YALÇINKARADENİZ
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #24 : 18 Mart 2012, 20:50:54 »

Öncelikli düşüncem coğrafyanın sözel alandan çıkarılıp fizik kimya biyoloji gibi fen bilimleri alanının içine alınması sayısal öğrencilerinden oluşması gerekir batıda olduğu gibi o zaman biçok sorun çözülmüş olur diye düşünüyorum
alperenkenan
Üye
**

Performans: 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

kenan

Site
« Yanıtla #25 : 02 Nisan 2012, 07:10:43 »

Bence ihtiyaçtan fazla bölüm kapatılmalı. Bu edebiyatta olabilir eğittimde. Yökün amacını anladığım kadarıyla mantıklı bir uygulama gibi görünüyor. Ben eğitim mezunuyum ama edebiyattaki arkadaşlarla hemen hemen aynı dersleri gördük. Sadece formasyon dersleri farklı idi. zaten yök te alanı bitiren öğretmen olmak istiyorsa formasyon ve coğrafya eğitimi ile ilgili dersler alır diyor. Ha burda bazı akademisyenler işsiz kalınır deniyor kalmazlar, diğer bölümlere transfer olurlar. Bu süreçte bazılarının konumu zarar görecektir fakat devlet-millet faydasına ise çok önemli değil. Ha diyelim ki bazı akademisyenler işsiz kaldı (nitelikli olanları birileri zaten kapar) kpss ye girip okullarda öğretmenlik ya da dersanelerde öğretmenlik yaparlar (şahsi görüşüm- belki biraz çalışırlar)

KENAN TÜRKEZ
BURSA KESTEL HASAN ASLANOBA ANADOLU LİSESİ
merlinda
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #26 : 27 Temmuz 2012, 10:03:17 »

eğer birşeyler yapılacksa en başta fen edebiyat fakültelerine formasyon kaldırtılmalıdır. bu nasıl bir hakkaniyet nasıl bir iş disiplini. 2 yıl eğitim dersi alıp öğretmen olmak benimde 2 yıl fizik dersi alıp fizikçi olmam gibi birşey.Herkes kendi işini yapsaydı zaten şuan ne bu kadar yığılma olurdu nede bunca sorun. eğitim fakülteleri benim girdiğim yıl fen edebiyatlarla karşılaştırıldığında en az 20 puan fark yaratıyordu. bu iş bu kadar kolay olsaydı kimse kendini kasmadan bir fen edebiyat bölümü kazanır arkasından 2 yılda öğretmenim diye dolaşırdı ki şuan durum bu. öğreticilikle öğretmenliği ayırmayan bir sistemimiz var.fen edebiyacılar bu bölmü seçerken araştırmacı olmak mantığı ile ders alıyorlar , eğitimciler ise önce öğretmen oluyorlar sonra bir alanda uzmanlaşıyorlar fark bu kadar açık
  tabi birde fen debiyacıların klasik savunması biz çok daha iyi eğitim alıyoruz. tabikide alınacak sizler arşatırmacı bilim adamı adayısınız. fakat 2 yılda bir öğretmen olamazsınız. çünkü eğitim fakültelerinde sadece 6 ana ders verilmiyor. bunun yanında psikolojiden özel eğitme uygulamaya kadar eğitim alanında uzmanlaşıyorlar. ayrıca benim üniversitemde branş derslerine her zaman fen edebiyattaki hocalarımız girmiştir. Bu gün bir çok bölüm mezunu arkdşaımın orta öğretim lise müfredatından haberi yok.nedeni  ise gayet açık fen edebiyatta akademik boyutta eğitimler veriliyor. bir çok konuyu çalışarak giden arkadaşları biliyorum derslere. ama hiç bir eğitim çıkışlıda ben böyle bir telaş vs. görmedim. Eğitimciler bu şekilde sessiz kaldıkçada daha çok önümüze geçen olur. geçmiş olsun
tahire57
Yeni üye
*

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #27 : 10 Mayıs 2013, 18:34:53 »

Gözünüz aydın olsun? Eğitim Fakülteleri Coğrafya Öğretmenliği Bölümleri artık öğrenci almayacakmış... Nihayet Fen Edebiyat Fakülteleri amaçlarına ulaşıyorlar. Sanırım bundan sonra tüm fen edebiyat fakülteleri 5000 hatta 10000 kontenjan açarlar. Sanırım yanlışı (Fen edebiyat mezunlarına formasyon verilmemesi kararı- gerçi buda yeni değişti ve fromasyon vermeye devam edilecek) yanlışla (eğitim fakültelerini cezalandırmak) düzelten dünyadaki tek ülkeyiz. Birileri sessiz sedasız oldukça önemli radikal kararlar alıyor. Vatana millete hayırlı olsun...
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic