Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: çalıştığınız okulun imkansızlıkları !!!  (Okunma Sayısı 6009 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tor
Uzman Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 15 Nisan 2013, 12:53:27 »

Çalıştığınız  okulda harita bile yoksa yada var ama asacak çivisi bile yoksa sınıflarda, daha hala bir projeksiyonla ders anlatamışsan akıllı tahtanın yanından bile geçmediysen nasıl olur da  o okulda ki öğrencilerin çok çok iyi olmasını beklersin yada sen nasıl hevesle ve şevkle ders anlatırsın sorarım size???
tor
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 15 Nisan 2013, 13:08:32 »

iyi okullarda çalışanlar hiiiiiiç şikayet etmesinn inanın beterin beteri var deftere yazıyazdırarak ders işlemek zorunda kaldığınız bir okulda değilseniz şükredin inanın biz ne projeksiyon ne akıllı tahta gördük 1970 lerden kalma imkansızlıklarda devam ediyoruz coğrafya gibi görsel bidersi bu şekilde anlatmak zorunda kalmak dersten bile bile öğrenc,lerin soğudunu görmek de acı
alpino
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2013, 15:46:09 »

ya coğrafya dersi için neden akıllı tahta çok gerekli olsun? Evet olduğunda yapabileceğiniz aktivite çok. Ama öğrencilerde atlas ve duvarda da harita olduktan sonra yine güzel bir ders işlemek sizin elinizde. İsterseniz haritaları öğrencilerinizle birlikte oluşturarak onların derste daha aktif katılmalarını da sağlayabilirsiniz. Bunun birçok örneği var. Kısacası iyi bir coğrafya dersi için teknoloji şart değil. ( Tabi hologramlar ve simülasyonlarla ders anlatmakta ayrı bir keyif olurdu Smiley))   )
alpino
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2013, 15:48:46 »

Ayrıca kısa notlar tutturmak dışında hala uzun uzun not tutturanları da anlamak mümkün değil.
balıklısu
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2013, 15:59:39 »

Sayın 'tor' arkadaşım seni en iyi ben anlarım herhalde ,aynı koşullarda çalışıyorum.Meslek liselerinde hangi öğrenciyle birlikte harita oluşturabilirsin?...
alfred
Uzman Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Herkes için coğrafya

« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2013, 16:33:31 »

evet maalesef akıllı tahtaları hala beklemekteyiz. bu arada okulumuzda her sınıfta projeksiyon ve perde yok ben de kendi projeksiyonumu her ders taşıyıp duvara yansıtarak görsellik açısından güzel sunumlarla ders işlemeye çabalıyorum.
memed
Deneyimli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 25 Nisan 2013, 19:02:26 »

Sayın 'tor' arkadaşım seni en iyi ben anlarım herhalde ,aynı koşullarda çalışıyorum.Meslek liselerinde hangi öğrenciyle birlikte harita oluşturabilirsin?...
valla aslında en iyi oluşturulabilecek yerler meslek liseleridir. maddi imkanlar yönüyle olsun. teknik imkanlar yönüyle olsun çok rahat yapılabilir. idarecileri çalıştırmak lazım biraz bu konuda idareciye hiç bir sorun gitmezse idareci herşeyi kendine göre düşünür
AKSUNGUR19
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

With the name of GOD...

« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2013, 06:16:29 »

Saygıdeğer meslektaşlarım. Bu akıllı tahtalar konusunda bizde büyük hayal kırıklığı yaşanmakta. Zaten akıllı tahtanın sadece geniş ekranlı bir bilgisayar olduğnu aklımızdan çıkarmayalım. Eğer ki okulunuza bu imkan sağlanırsa ki inşallah sağlanır, Öğrencilerin ellerine sakın bırakmayın. Kısa sürede kullanım dışı oldu cihazlarımız. Okul idaresine yaptığımız uyarılara rağmen bir sonuç alamadık ve sonunda dört ayda 11 cihazın 4'ü kullanım dışı olmuştur.

Her şeye rağmen coğrafyacılar için müthiş bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Derslerimin daha az yorucu ve daha anlaşılabilir geçtiğini de eklemek isterim...

Coğrafyam ve otomobilim hayatımdır...

Bize göre değil; siyaha beyaz, zalime pekala, yoksula olmaz demek
tor
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2013, 11:20:03 »

ALPİNO HOCA SEN YAP OZAMAN ..... KOMİK KOMİK YANIT VERMEK İÇİN YANIT VEREN İNSANLARA YAZMADIM ZATEN BUNLARI BEN
tor
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2013, 11:22:41 »

benim söylediklerimi ancak bu koşullarda çalışan yada çalışmış insanlar anlar yediği önünde yemediği ardında  olanlar ahkam kesmesin onların öğrencilerini de gördük bomboş coğrafyanın c sini bilen yok malesef
abdllhdnzl
Uzman Üye

Performans: 58
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 23 Mayıs 2013, 22:25:32 »

Teknolojik imkanların olması elbetteki bizim işimizi kolaylaştırıyor. Öğrencinin de öğrenmesine olumlu katkılar sağlıyor. Ancak Akıllı tahta yada diğer teknolojik imkanların artırılmasının sorunlarımızı bitireceğini düşünüyorsak yanılıyoruz. Akıllı tahtaların avantajlarının yanı sıra riskleri de var. Meslek liselerinde öğrenciler genelde meslek derslerine ilgilidir. Coğrafya dersine ilgi fazla değildir. Belki akıllı tahtalar gelirse biraz ilgi artabilir. Bir süre sonra öğrencilerin hevesi geçiyor. Etkinlik yaparken tahtaya nazlanarak kalkıyor. Sayın "Tor" arkadaşım inşallah 2013-2014 sezonuna akıllı tahta ile başlarsınız.

SANMA ŞAHIM HERKESİ SEN SADIKANE YAR OLUR
HERKESİ SEN DOST MU SANDIN BELKİ OL AĞYAR OLUR
SADIKANE BELKİ OL ALEMDE BİR SERDAR OLUR
YAR OLUR AĞYAR OLUR SERDAR OLUR DİLDAR OLUR
***YAVUZ SULTAN SELİM***
                                                              Abdullah DENİZLİ
                                                            Coğrafya Öğretmeni
balıklısu
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 24 Mayıs 2013, 16:40:43 »

sayın hocam,meslek liselerinde öğrenciler meslek derslerine ilgilidir.ancak kurul toplantılarında öss başarıları için sadece kültür dersleri öğretmenleri sorgulanır.bence görsellik açısından teknoloji gerekli.
subutay78
Uzman Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 24 Mayıs 2013, 17:15:27 »

Sayın hocam teknolojik imkanları istediğin kadar yükseltsende karsıdaki ilgisiz alakasız olursa o tahtanın kapağını bile acmak zoruna gider...Öğrenci hocam ben okumak istemiyorum velim beni zorla gönderiyor derse bir sınıfın yarısı ben kimle akıllı tahtayı kullanıyım...Bizim okulda var ama saygıdeger öğretmenlerim artık onları cocuklarla müzik dinlemek ve film seyretmek için kullanıyor...
eskiyapar
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 25 Mayıs 2013, 17:53:15 »

Meslektaşlarım bende bu tarz fakru zaruret içinde bir okulda çalışıyorum.Gerçekten çok zor.Bir de şu dikkatimi çekti.Projeksiyon cihazımız sınırlı inanın hiç gerekmeyen ders öğretmenleri cihazı alıp götürüyor.Bence Coğrafya ve Biyoloji projeksiyon vb. teknolojik aygıtların en gerekli olduğu dersler.
atahan
Üye
**

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 27 Mayıs 2013, 10:28:16 »

Hocam ben de akıllı tahtayı kullanıyorum verimli oluyor.ancak önceden görselleri,animasyonları ve diğer şekilleri nizami

olarak hazırlamak gerekiyor,küçük videolar seyrettiriyorum.kesinlikle film izletmeyin...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic