Anket
Soru: Okulunuzda Coğrafya Dersliği Varmı?
Evet - 95 (30.8%)
Hayır - 213 (69.2%)
Toplam oy: 0

Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Okulunuzda Coğrafya Dersliği Varmı? (Anket)  (Okunma Sayısı 6394 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
bedirge
Moderator

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 22 Ekim 2010, 11:24:58 »

Okulunuzda Coğrafya Dersliği Varmı ve kullanabiliyormusunuz? bende yok Projeksiyon lazım olduğunda kütüphane ve bilgisayar lab. arasında mekik dokuyorum... O an için küre harita vb. lazım olunca ne yapıyoruz siz düşünün...

http://yenicografyam.tr.gg/ Hasankeyf'e Sadakat...
cesmelisebil
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2010, 13:41:04 »

Eski okulumda fiziki imkansızlıklar nedeniyle coğrafya dersliği oluşturamadık..Yeni okulumda(öğretim yılının başında başladım) ise fiziki imkanlar aslında uygun,zümre arkadaşımla bu konuda hemfikiriz ancak,nedense isteğimiz kabul görmedi,diğer zümreler de istermiş....Biz de salon,kütüphane,müzik odası gibi projeksiyonu olan ancak bilgisayarı olmayan yerler arasında sunum için koşturuyoruz , tabi boşsa.....
okulun leptobunun kimde olduğu belirsiz.......Geçen hafta bu kızgınlıkla küçük bir netbuk satın aldım,rahatladım..

Bazen sevdiklerimize zarar vermemenin en iyi yolu, onlardan uzak durmaktır... Her vazgeçiş sevgisizlikten değil, çaresizliktendir.
baksu
Moderator

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2010, 15:00:48 »

Geçen yıl çalıştığım okulda coğrafya sınıfı oluşturmuştuk, hatta fotoğraflarını siteye göndermiştim. Okulum değişti, sağolsun müdürümüz desteğini esirgemiyor, bir coğrafya sınıfı oluşturduk, eksiklerimiz var ama giderilmeyecek şeyler değil.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

bakı1453
VIP Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2010, 19:49:20 »

Bizim okulumuzda yeni harita bile yoktu.İlk geldiğim sene 2 harita aldım halen onlarla idare ediyoruz. Zümrede de dört kişiyiz.

Medeniyet söküp atmaksa baştaki bağı,
Sizden daha medeni Afrika yamyamları.
Eğer medeniyet açmaksa bedeni,
Desenize hayvanlar sizden daha medeni. M.AKİF ERSOY
kmrngns
Uzman Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türk'çe düşün...

« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2010, 19:50:58 »

yeni müdür Coğrafyacı olunca kör topal bir derslik oluşturduk, ama herkesin gözüne batıyor. tüm zümreler idareyi sıkıştırmaya başladı. Hasetten olsa gerek, geçen gün pc nin hard diski bozuldu. Formatöre verdik yapsın diye, geriye vermiyor,yerine başka bilgisayarda vermiyor.  Angry Bu hafta okulda harp var.  şimdi bu ankete ne diyeyim? var mı yok mu, vallaha bende bilemiyorum !  Huh?

Öz yurdunda garipsin, Öz vatanında parya..
çizik
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2010, 20:18:58 »

bizde derslik yoktu perdeden tut korneşe kadar,projeksiyon hepsini kendim aldım zorlada olsa bir derslik oluşturdum.
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 22 Ekim 2010, 20:28:22 »

Bence son yıllarda coğrafya dersleri için en önemli sorun bu derslik meselesi, çünkü coğrafya gibi görselliğin çok önemli olduğu bir ders için bu dersliklerin kullanılması çok faydalı fakat gerek teknik ve mekansal imkansızlıklar gerekse insan kaynaklı problemler, bu sorunu çözümsüz bir duruma getiriyor

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #7 : 23 Ekim 2010, 06:04:38 »

bizim okul yeni tip okullardan,projede tarih-coğrafya dersliği diye geçiyor.tabi sağolsun tarihçi arkadaşlar senede 1-2 kez kullandıkları için dreslik bize kaldı,biz de sınıfı coğrafya dersliği gibi donattık.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
cografyaci20
Deneyimli Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 23 Ekim 2010, 08:19:39 »

Okulumuzun Yeni binasında proje dahilinde Tarih ve Coğrafya dersleri için özel bir sınıf planlanmış
faysal-satı
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 23 Ekim 2010, 17:39:33 »

sözde dersliğimiz var ama projeksiyon bozuk .söktüm müdür beye verdim .aynası ölü galiba. bekliyorum bakalım
Erdal Taşlıçukur
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

beypazarı-ankara

« Yanıtla #10 : 23 Ekim 2010, 19:58:35 »

biz de bu sene odamızı kurmaya başladık.  iyi bir projeksiyon ve akıllı tahta, bilgisayar,dolap,haritalık,taş sergisi dolabı vs. aldırdık idareye. ancak bunu yapabilmek için 6 yıl boyunca müdürü bıktırmak gerekti. bu hafta sınıfımızda derslere başlayacağız.

BENÇOKAYRILIKLARGÖRDÜM
OYÜZDENBİTİŞİKYAZIYORUM
"HERŞEYİ"
kadet
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 23 Ekim 2010, 21:43:50 »

nerdeeeeee? yoook.olmazda zaten bu kafayla!
ilay
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2010, 12:11:39 »

biz bir coğrafya dersliği oluşturduk.fakat biz oluşturduktan sonra bu dersliği başka branşlarda kullanmak istiyor
MİMARSİNAN
VIP Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2010, 13:20:23 »

Erdal Hocam adres aşağıdadır.
Adres: Modelajans Sınıf Tasarımları ve Posterler
www. eğitimposterleri.com
www. modelajans.com
Sınıfınızı güle güle kullanın.

Ben bu konuda yazmaya çekindim çünkü okulda çok beğenilen bir sınıfım var. İmkansızlıklarla mücadele eden arkadaşlarımın yazdıklarını okuyunca üzüldüm doğrusu.

Dersliğimdeki malzemeleri kolay sağladım sayılır. Projeksiyon kullanyordum. Kısa zamanda akıllı tahta faaliyete geçecek.
Görsel olarak çoğunlukla Coğrafya biz sitesi'nden sağladığım materyalleri kullandım. USGS sitesinde de çok güzel haritalar ve şekiller mevcut.

Bir kısım coğrafik çizimleri 70x100 ebadında ozalitçide köpük formunda hazırlattım. Haritaların kenar çubukları ile şekilleri çerçeveledim. Konu değiştikçe şekilleri de değiştirerek kullanıyorum.

Karstik araziden saat dilimlerine kadar pek çok materyali duvarımda asılı olduğu için anında kullanabiliyorum.
Ekim ayı Nat.Co. dergisindeki ekosistem haritasını, geçen ay Bilim Teknik dergisinin Türkiye'yenin jeomorfolojsi temalı posterini önlü arkalı çerçevelettim. 
Sınıfımın koridora bakan üst camlarını aysberg, Ağrı Dağı, güneş sistemi vbg. posterlerle kapattım.
Bu durumun bir avantaj da öğrenci sorusuna çok çabuk ve etkili cevap alıyor. Materyale ulaşmak için bir anda sınıfın tamamını dolaşıyorum.
Öğrencilerimin yaptıkları maketlerin bazılarını astım, bazılarını dolapta sergiliyorum.

Yeni tablo ya da şekillere yer açmak adına bir kısmını Sosyal Bilgiler dersliklerine hediye ediyorum.
Koridorlara pekçok coğrafik temalı resimler astım.

Projeksiyon olmasa bile bizim çok fazla görelliğe ihtiyacımızın olduğu her idarecinin kavramak zorunda olduğu bir gerçek. En azından sadece Coğrafya dersine ait bir derlik olmalı.

Fırsat bulmuşken sitemizin yöneticilerine ve bilgi aktaran herkese teşekkür ederim.
petersburg
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 24 Ekim 2010, 13:44:45 »

coğrafya dersliğini bırak okulda tüm hocaların kullanacağı slayt odası yağacaklarmış.... dönemin başından beri bekliyorum.Ayrıca okulda yeni bir harita yok hepsi çok eski ve yırtık. yeni  geldiğim içinde daha idarecilere istediğimi aldıramıyorum
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic