Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: öğrenci olan üyelerimiz ve yardım talepleri  (Okunma Sayısı 7756 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
elgiz
Elgiz HENDEN
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 12 Mart 2007, 20:44:49 »

sitemizde ne kadar öğrencinin üye oldugunu  bilmiyorum ancak üyelerin burada öğrenci kimlikleri ile yer alması ve aldıları  ödevleri bu  sitedeki bilgilerle hazırlaması son derece doğaldır. Ancak  son zamanlarda öğrenci arkadaşların ödevlerinin  içerikleri hakkındaki direkt talepleri ve  yardım edecek  olan arkadaşların beri gelsın gibi ifadelerin kullanılması  bence hiçde hos değil.

bu  site ve yayınladıgı  bilgilerin coğrafyanın öğrenilmesi ve coğrafı  bılgılerın kullanılması yardımcı  oldugunu  düşünüyorum.  öğrenci arkadaşların coğrafya öğrenirken kolaya kaçmak,hazıra konmak gibi  taleplerini karşılamak  için oldugunu sanmıyorum
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #1 : 12 Mart 2007, 21:03:44 »

Elgiz hocam size aynen katılıyorum.O tür ifadeler bir yana arkadaşlar diye seslenmeleri beni rahatsız ediyor.Hocalarım veya öğretmenlerim diyerek yardım talebinde bulunmaları sanıyorum öğretmen-öğrenci ilişkisine daha uygun olacağı gibi sitemizin saygınlığını da koruyacaktır.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2007, 21:06:26 »

Kesinlikle haklısınız arkadaşlar
Sami hocamın bu konuda bir çalışması vardı. Ama üye olurken öğretmen olarak giriyorlar bilgilerini...
Bir de kolaycılığa alışmalarını doğru bulmuyorum bende...

ÖzleMSabaH
Site Yöneticisi

Performans: 2738
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 12 Mart 2007, 21:10:45 »

bu konu yine biz öğretmenler ve öğrenciler arasında bir polemik başlatacağa benziyor.
Sayın öğrenci arkadaşlarım usulune uygun yardım istiyenler lütfen bu sitemi kendi üstlerine almasın. Sitemimizin kimlere olduğu açıkça belli.

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #4 : 12 Mart 2007, 21:14:33 »

Bende öğretmen arkadaşlarımızın düşüncelerine katılıyorum,öğrencilerin tavırlarında biraz daha dikkatli olmalarında fayda görüyorum,aradıkları konuları hiç araştırma yapmadan sitemizden yardım istemeleri işin kolayına kaçmak olarak değerlendirileceği için ,önce detaylı bir araştırmadan sonra bizlerden yardım istemeleri halinde mutlaka yardımcı olacağımızıda belirtmek istiyorum..

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 12 Mart 2007, 21:28:31 »

Öğretmen arkadaşlarıma aynen katılıyorum özellikle bir akademik bilgi paylaşım sitesinde ve helede işinin uzmanı insanların karşısında çok ucuz cümleler sarfediliyor.Oysa bu öğrencilerimizin okullarda öğretmenlerine karşı böyle davranmadıklarına kesinlikle inanıyorum.(Tabi ölçüyü kaçıranlara sözüm,diğer öğrencilerimiz alınmasın).

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 12 Mart 2007, 21:34:14 »

Öğrencile bu siteden faydalansınlar tabiiki.Sitenin arşivinde hemen hemen her sorularının cevabı olacak dökümanlar var.Orayı araştırıp bulmak yerine biraz hazırcılık yapıyorlar gibi.Ararlarsa sitemizde her şeyi bulabilir.Bir de hep isteklerle gelmeleri ve hitap tarzları da hoş değil.Alperen ve Amy_Lee de öğrenci bildiğim kadarıyla sadece yardım istemiyorlar.Verdikleri bilgilerle bize yardımcı da oluyorlar. Paylaşım böyle olmalı.Hazırcılık olmamalı.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
Amy_Lee
Deneyimli Üye

Performans: 27
Çevrimdışı Çevrimdışı

MeLaNKoLiK

« Yanıtla #7 : 12 Mart 2007, 23:15:50 »

zg09, hocam ben arkadaşlar tabirini kullanmıştım sanırım eğer sizi üzecek bir duruma geldiysem özür dilerim..
bundan sonra daha dikkatli olurum.. Smiley
bu arada yardım taleplerindeki düşüncesiz (sanki döküman sağlanmak zorundaymış gibi) isteklerin ve çıkışmaların ne kadar sıkıcı olduğunu anlayabiliyorum...
öğretmenler öğrenmeleri için ödev veriyor onlar ise not almak için ödev yapıyor Smiley
bunun başka açıklaması yok
engins hocam teşekkürler...

WALLES
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 13 Mart 2007, 10:41:51 »

site yönetimi gerçek öğretmenleri ayrı bir işaretle belirtemez mi
sami hocam ne dersiniz
egemen
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 15 Mart 2007, 17:28:26 »

Tüm arkadaşlarımın yazdıklarına katılıyorum. Burada öğrencilerimize sadece yol gösterici olmamız gerekir. Sitemizde yazılı sorularımızı ve pps sunumlarımızı da paylaşıma açıyoruz. Bu konuda bazı sıkıntılara yol açabilir diye düşünüyorum.
azem70
VIP Üye

Performans: 41
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 15 Mart 2007, 18:44:50 »

Öğrencilerin yararlanması doğaldır. hazırlanmış ödevler beklemesi, hazırcılıktır. Sitemizden yararlanmaları; coğrafya desini sevmelerine ve başarılarının artmasına neden olacaği tabidir. Ama ödev yapılan bir araç olarak kullanılmamalı. Özellikle ödevlerin süresinin dolmasına yaklaşıldıkça bu istekler artacaktır.
kopil
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 07 Haziran 2007, 12:19:52 »

klasik soru sayısını arttırın
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 07 Haziran 2007, 16:41:08 »

Emredersin.Başka bir isteğin var mı?

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
selahattin
VIP Üye

Performans: 99
Çevrimdışı Çevrimdışı

dj.selo

« Yanıtla #13 : 07 Haziran 2007, 16:55:00 »

ya arkadaslar zannediyorum ki herkes çok memnun
CNN
Uzman Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 07 Haziran 2007, 16:55:43 »

klasik soru sayısını arttırın
[/quote

işte buyrun!!Bence bir an önce öğretmen-öğrenci ayrımının yapılmasının ve bazı bölümlerde(yazılı soruları,sunumlar ve mesleki sıkıntılarımızı paylaştığımız bölümler gibi) öğrencilerin erişiminin engellenmesinin uygun olacağını düşünüyorum.bence sorularımızı yazılıdan önce öğrencilerimize vermekle buradan erişmelerini engellememek arasında hiç bir fark yok!
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic