Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: meb den internete bağlanırken engelleri kaldrımak için ne yapmalı  (Okunma Sayısı 3914 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ferhatca80
Uzman Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Balıkesir

Site
« : 25 Kasım 2007, 18:00:22 »

meb den internete bağlanırken engellemeler oluyor. örneğin rapidshareden dosya indiriemiyoruz. bu tür engellerin nasıl kaldırılabileceğini bilen var mı
etezien
Üye
**

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2007, 18:07:56 »

bunu ben de merak ediyorum,okulda iken sitemizden faydalanmak çok mümkün olmuyor
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2007, 18:12:17 »

http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=7025.msg64800#msg64800

http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=7109.msg65594#msg65594
topikleri inceleyin ögretmenim

ayrıca ferhatca80 ögretmenim mesaj kutunuzu boşaltırmısınız rica etsem?
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2007, 18:24:14 »

Hocam rapiden dosya indirmeye MEB izin veriyor tek sorun bir dosya indirebiliyorsunuz. Ben büyük boyutlu dosyaları oradan indiriyorum.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
yaykanat
VIP Üye

Performans: 120
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2007, 18:57:20 »

Hocam rapiden dosya indirmeye MEB izin veriyor tek sorun bir dosya indirebiliyorsunuz. Ben büyük boyutlu dosyaları oradan indiriyorum.
Hocam emin misiniz? Meb, rapidshare sitesini engellemektedir. Ben okuldan bu siteye hiç ulaşamadım

anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2007, 19:06:12 »

Hocam emin misiniz? Meb, rapidshare sitesini engellemektedir. Ben okuldan bu siteye hiç ulaşamadım

Hocam ben denizli anafartalar lisesinde çalışıyorum okul bilgisayarından rapiden ve uplod siteelrinden inidirm yapıyorum.Fakat rapiden inidirm izni bir defa izin veriyor uzun süre izin vermiyor o nedenlede büyük boyutlu dosyaları inidiroyurum.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2007, 19:42:12 »

Bu sorun ne zaman çözülecek çok merak ediyorum.
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #7 : 25 Kasım 2007, 20:00:22 »

Denizli de engelleme yok demekki.Orayamı gitsek? Cheesy Cheesy Grin
Öğretmenim bu arada ilk dosyayı indirdikten sonra ikinci dosyanın hemen inmemesi normal.Çünkü paralı üye olursan seri bir şekilde indirme yapabiliyorsun.Oysa bizim yaptığımız beleş.Evde de aynı şey geçerli.Evde Modemi kapatıp açtıkmıydı fazla beklemiyoruz.Ama bu okulunuzda nası olur bilemiyorum.

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
net008
Uzman Üye

Performans: 1175
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : 25 Kasım 2007, 20:18:20 »

Okullara Meb'in sağladığı internet Meb'in serverlerinde süzülerek okullara ulaşıyor. Okulda internet bu yüzden yavaş ve çoğu zaman download sitelerinde indirme mümkün olmuyor. Şu ana kadar internette Meb'in bu uygulamasını devre dışı bırakma ile ilgili hiç bilgiye rastlamadım. Zaten böyle bir girişimde bulumanında farkedildiğinde sıkıntı doğuracağını düşünüyorum. Denizlideki okulda Meb'in adls'si dışında ikinci bir adls bağlanısı olabilir. Normal şartlar altında Meb'in sağladığı intertte Rapid ve çoğu benzerinden download yapılamıyor.
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #9 : 25 Kasım 2007, 21:54:45 »

Karzer arkadaşamız bu konu ile ilgili bir başlık açmıştı. araştırsanız yararı olabilir. (şahsen ben okulda deneme fırsatı bulamadım ama deneyip başaran arkadaşlar vardı)

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic