Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İstanbul'da öğretmen olmak :(  (Okunma Sayısı 12750 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
citytour
Sürekli Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 07 Ocak 2008, 18:21:04 »

Arkadaşlar ögretmenliği çok seviyorum bir şeyler öğretmek bilim ahlak vs... ama son yıllarda nesil mi değişti:( çok çok mutsuzum.. sus demekle dersim geçiyor. ve kalabalık sınıflarda etkin ders yapamıyorum. bir de benden yapılandırmacıeğitim bekleniyor.önce başka şeyler yapılanmalı sanırım. küçükken çok dua etmiştim ögretmen olmak için. ama anamdan doğduguma pişman oldum.. kusura bakmayın bunu paylaşmak istedim... anadolu liseleri ii ögrencileri aldı. ve giderek kötüleşiyor arkadaşlar ... inanın allaha başka kapı açması için bana dua ediyorum.... yıpranıyorum bu paraya bu yıpranma degmez dadılık yapıyoruz... özür dilerim hepinizden ama duygularımı paylaşmak istedim..
                                         istanbul öğretmeninden 

Nazik olmakla dil aşınmaz.
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2008, 18:26:39 »

Allah yardımcın olsun ctytour öğretmenim. Kaçıncı yılınızı çalışıyorsunuz?

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
kontinental
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2008, 18:27:52 »

Hocam kolay gelsin demek istiyorum ilk önce.
Sanırım herşeyin bir zorluğu var ve öğretmenliğin daha başka bir zorluğu var ve istanbul'da öğretmen olmanın ise bambaşka bir zorluğu olduğuysa kesin.
Sabredin hocam.
İsmini hatırlayamadığım bir düşünürün sözünü burda paylaşmak istiyorum.

Arının arka tarafında iğnesi varsa; ağzında da balı vardır.

Görevinizde başarılar hocam. Sakın yılmayın.
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2008, 18:28:21 »

Allah düşmanıma vermesin ( Şakası bile kötü ) Öğretmenim allah sabır versin sizlere gerçekten işiniz çok zor.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2008, 18:31:06 »

Her yer öyle öğretmenim. Eğitim öğretimi bu hale getirenler utansın.

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2008, 18:31:52 »

Hocam ilk önce sakin ve sabırlı olmanızı tavsiye etmek istiyorum.Sonra da eğer şartlarınız tutuyorsa açılacak ilk anadolu liseleri öğretmen alımı sınavına girmenizi.Sanırım bu sayede sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz.Sabır ve kolaylıklar diliyorum...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Jön_Türk
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2008, 18:38:14 »

Hocam size kolay gelsin.Ama bana göre sizin açınızdan yapılacak en güzel iş bir değişim yapmak. Çünkü insanın ayaklarını çeke çeke işine gitmesi hiç de hoş bir durum olmasa gerek.
Vücudunda bir tüy bile olmayanlar kendilerini kartal gibi görmeye devam ettikçe bu sıkıntılar yaşanmaya devam edecek.Size tekrar kolay gelsin.
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #7 : 07 Ocak 2008, 18:41:13 »

Hocam son yıllarda değişen nesil değil yönetmeliklerle fazla oynanması okullar gerçekten disiplinsizlik yuvaları haline getirdi. Bilim yuvası olmaktan çıktı. Bu durum hepimiz için geçerli meslekte yeni olduğunuzu düşünürek diyebileceğim şu zaman içinde kendinize uygun yöntemler geliştirebilirsiniz. BU sizin elinize bu kaar umutsuz olmayın . Hocam lisede okuuduğumuz dönemdeki bizim öğrenciliğimiz gibi öğrenciler olmayacak.Ama unutmayın bizlerde o döenmdeki öğretmenler değiliz.Moralinizi ve umudunuzu kaybetmemeniz gerkiyor. Bende Yaşar Erdinç Hocamın Sözü ile bitirmek istiyorum "KARANLIĞIN EN  KOYU OLDUĞU ZAMAN SABAHA EN YAKIN ZAMANDIR"

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #8 : 07 Ocak 2008, 18:59:27 »

Arkadaşlar ögretmenliği çok seviyorum bir şeyler öğretmek bilim ahlak vs... ama son yıllarda nesil mi değişti:( çok çok mutsuzum.. sus demekle dersim geçiyor. ve kalabalık sınıflarda etkin ders yapamıyorum. bir de benden yapılandırmacıeğitim bekleniyor.önce başka şeyler yapılanmalı sanırım. küçükken çok dua etmiştim ögretmen olmak için. ama anamdan doğduguma pişman oldum.. kusura bakmayın bunu paylaşmak istedim... anadolu liseleri ii ögrencileri aldı. ve giderek kötüleşiyor arkadaşlar ... inanın allaha başka kapı açması için bana dua ediyorum.... yıpranıyorum bu paraya bu yıpranma degmez dadılık yapıyoruz... özür dilerim hepinizden ama duygularımı paylaşmak istedim..
                                         istanbul öğretmeninden 

Maalesef  şimdiye kadar izlenen eğitim politikaları ve kültür yozlaşması bizleri bu duruma getirdi,öğrenciler televizyonda gördükleri yayından kaldırılması gereken dizileri kendilerine örnek alıyorlar,ailelerin ve bakanlığın tutumu bu konuda son derece önemli bir faktör,şu anda meslek okullarında ,düz liselerde eğitim bitmiş gibi,inanın bu duruma bende çok üzülüyorum, çok önceki yıllarda sınıfa girdiğim zaman öğrenciler gözümün içine bakardı öğretmen yeni birşeyler öğretecek diye,ama şimdi  verilen derslerden tam randıman almak hiç ama hiç mümükün değil,olabildiğiyle yetinmek zorunda kalıyoruz ,şunu bütün samimiyetimle söyleyeyimki ben evimdeki çocuğumla öğrencilerimle ilgilendiğim kadar ilgilenmiyorum,böyle olmamalı ,bazen düşünüyorum ülkeyi bu gençliğemi emanet edeceğiz diye.Belki çok umutsuz konuştum arkadaşlar ama durum gerçekten vahim,sizlerde bunu çok iyi biliyorsunuz ,çünkü birinci dereceden ilgilisiniz,eski öğrencilerimden çok güzel mevkilere gelenler var sayıcada fazla ,ama şimdi bir elin parmakları kadar neredeyse.Bu konuda öğretmen arkadaşlarımızla çok konuşuyoruz ,tedbirler almaya çalışıyoruz,yeni yöntemler deniyoruz ama maalesef istenilen amaca ulaşamıyoruz buda bizleri çok üzüyor.Tabiki bütün bunlar bizleri yolumuzdan,hedefimizden alıkoymuyor,bizim işimiz eğitim ve öğretim olduğundan bu işi sonuna kadar yılmadan sürdürmek zorundayız.Umarım bir gün eğitim politikalarımızdaki yapılan yanlışlıklar son bulur........................

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Murat IRMAK
VIP Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 07 Ocak 2008, 19:04:48 »

Öğretmenlik yaparken gözleriniz kör olacak,herşeyi görmeyeceksiniz ,.Kulaklarınız sağır olacak , herşeyi duymayacaksınız.Ağzınız dilsiz olacak ,herşeyi söylemeyeceksiniz. İşte o zaman öğretmenlik yapılabiliyor.Öğretmenlik sabır işidir.

Coğrafyasız harita, haritasız coğrafya olmaz.52 FALEZ
halomorfik
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 07 Ocak 2008, 19:06:59 »

hocam allah kolaylık versin paylaşıyorum.anlıyorum sizi

1 gün gelecek 1 gün kalacak
cografya4242@hotmail.com
üsküdar
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 07 Ocak 2008, 19:08:46 »

istanbul öğretmeninden 
Allah sabır ve kolaylık versin öğretmenim.Ama yine de umudunuzu kaybetmeyin.
kontinental
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 07 Ocak 2008, 19:09:54 »

Ben de şunu söyleyebilirim öğretmenlikle ilgili olarak:
Ya çok sabırlı olacaksınız ya da çok vurdumduymaz.
Ama bunlardan birisi mutlaka olmalısınız.
Yoksa hayat çekilmez bir hal alabiliyor bazen.
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 07 Ocak 2008, 19:17:08 »

İstanbulda ve diğer büyük şehirlerde öğretmen olmak gerçekten peygamber sabrı gerektiriyor. Özellikle benim gibi Anadolu'nun küçük ilçelerinde çalışan ve disiplin açısından rahat olan öğretmen arkadaşların daha sonra büyük şehirlerde çalışmaları durumunda zorlanacakları kesin. Sonuç olarak bu tip yerlerde çalışan bütün öğretmen arkadaşlarımıza kolay gelsin. Allah sabır versin...
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 07 Ocak 2008, 19:19:02 »

Vallahi hocam güzel bir konuya değinmiş.Bende Ankara'da Çankaya taraflarında bir Anadolu lisesindeyim .Durum aynı..Buralarda eğitim-öğretim bitmiş arkadaşlar.Kırsal kesimde yaptığım işten çokda mutluydum!!Vazlada uzatmaya gerek yok..

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic