Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Fikir Meydanı - Sohbet  (Okunma Sayısı 7731 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« : 18 Kasım 2008, 11:11:25 »

Coğrafya ve Eğitim ile ilgili her türlü düşüncenizi burada paylaşabilir diğer arkadaşların yorumlarını alabilirsiniz.

O anda sitede bulunan kullanıcıların karşılıklı sohbet havasında geçecek, fikir alışverişinde bulunulabilecek, konu açılmasına gerek duyulmayan anlık düşüncelerin paylaşımına imkan verecek bir alan olması açısından diğer bölümlerden farklı olacaktır.

İyi sohbetler.

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2008, 14:18:45 »

Sitenin mevcut kapasitesi ve her geçen gün daha da büyümesi durumu göz önünd bulundurularak iler karşılaşılabilecek sorunları en aza indirgemek adına gerekli değişikliklerimiz devam ediyor.

Sanırım daha önce zaman zaman karşılaşılan bağlantı sorunları şu an görünmüyor.

albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2008, 14:43:13 »

Şu anda bağlantı sorunu yok, açılış hızı da çok iyi.. sadece sorun, forumdan ana sayfaya geçiş butonları yok sanırım..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 18 Kasım 2008, 14:44:32 »

güzel bir uygulama olmuş. teşekkürelr Sami Hocam.
madem açıkça belirtelim diyoruz. ilk benden olsun.
9 sınıfata haftada 2 saat ne anlatılabilir. coğrafyanın temel bilgilerinin bulunduğu dersin hafatada 2 saat olması çok saçma. daha önce çok dillendirildi yazıya döküldü ama büyüklerimiz hala aynı mantıkla hareket ediyorlar.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #4 : 18 Kasım 2008, 14:59:07 »

Şu anda bağlantı sorunu yok, açılış hızı da çok iyi.. sadece sorun, forumdan ana sayfaya geçiş butonları yok sanırım..

Kemal hocam gereklik aksaklıkları 2 gündür tespit edip, diğer taraftan da gidemeye çalışıyoruz.

Ahmet hocam eski müfredatta hep 9. sınıfta ders saatimiz ytetmiyor diye bas bas bağırırdık. müfredat değişti. Tamam dedik sorun çözülmüştür diye sevinirken birden gördük ki karşımız çok daha vahim bir durum çıktı.

Hocam yeni müfredat biraz daha yenilenmedikçe sanırım sorun devam edecektir.

:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2008, 15:49:56 »

demek ki sadece müfredatın değişmesi birşey ifade etmiyor. bakşa şeylerin de değişmesi gerekiyor.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2008, 16:03:33 »

demek ki sadece müfredatın değişmesi birşey ifade etmiyor. bakşa şeylerin de değişmesi gerekiyor.

Biz her il zümresinde konuyu zümre maddelerinde belirttik,ben kendim  yıllarca yıl sonu ders kesim raporlarında müfredatın yetişmediğini,yetişmeme sebeplerini,çözümlerini belirttim,bunu benim gibi mutlaka bir çok arkadaşımızda yapmıştır fakat sizlerinde bildiği gibi yeni müfredatta bu konuya çözüm getirilmedi,aksine etkinlikler,projeler,ürün dosyaları,konularda eksik bilgiler işimizi dahada zorlaştırdı ve yine geçmiş seneler gibi müfredatı yetiştirmek için ciddi sıkıntılar çekmekteyiz,yara iyleşeceğine kangren oldu.İlgili İlgisizlerin soruna çözümleri çok yetersiz kaldı maalesef.

(Konu ile alakası yok ama konularda teşekkür butonları yok yöneticilerimize duyrulur)

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #7 : 23 Kasım 2008, 09:01:14 »

Cahit hocam sitedeki eksiklikler noktasında son durumdayız. Çoğu eski haline getirildi.

Ahmet hocam avatar ebatlarında değişiklik yapınca avatarınızda küçük bir değişiklik yaptım. Bilginize.

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #8 : 23 Kasım 2008, 10:23:12 »

Cahit hocam sitedeki eksiklikler noktasında son durumdayız. Çoğu eski haline getirildi.

Ahmet hocam avatar ebatlarında değişiklik yapınca avatarınızda küçük bir değişiklik yaptım. Bilginize.

Sami hocam avatarlarımız büyük plazma TV lerde olduğu gibi görüntüyü yanlardan şişkin gösteriyor,şekil bozulması olmuş, avatarlardaki bu düzenleme ciddi bir zorunlulukmuydu bilemiyorum Sami hocam ama keşke benim avatarımın görüntüsü bozulmasaydı.

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #9 : 23 Kasım 2008, 10:28:19 »

Forum sayfasının daha derli toplu olması adına yaptım. Hocam ben uygun bir avatar bulup sizind eonayınızı aldıktan sonra değiştiririm.

Hatta bakayım birazdan. bi tane ben yapayım.

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #10 : 23 Kasım 2008, 10:31:54 »

Forum sayfasının daha derli toplu olması adına yaptım. Hocam ben uygun bir avatar bulup sizind eonayınızı aldıktan sonra değiştiririm.

Hatta bakayım birazdan. bi tane ben yapayım.

İlginiz için teşekküler ederim  Sami hocam..

acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 23 Kasım 2008, 11:08:00 »

arkadaşlar konu buradan devam ediyor .bende bir soru sorayım.
müfredatı yeni değişen sayısal dersleri illerde seminerlere çağırdılar.(fizik, kimya ,biyoloji).bakanlıktan gelenler ilginç şeyler söylemiş.ben coğrafya ile değişiklik yapıldıktan sonra böyle bir toplantıya çağrılmadım.acaba yeni değişen sayısalcılara söylenenler bizede zamanında söylenmiş miydi.söylenenler kısaca şöyle özetlenebilir:"öğrencileri 9 da zorlamayacaksınız, defter bile tutturmayabilirsiniz, sadece kimya -fizik hakkında ön bilgi sahibi olsun.ilerki sınıflarda işi ciddi tutarsınız, aynı konular zaten yine var, yazılıları kolaylaştırın, sayısal işlem fzal yapmayın, test tekniği fazla kullanmayın....."

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #12 : 23 Kasım 2008, 11:55:26 »

Hocam bir ara bazı iller konuyla ilgili bilgilendrme toplantıları yaptılar. Sanırım 2006 yılındaydı.

Ama malesef konuyla ilgili yapılan çalışmalar, çalışmaları yürüten çoğu meslektaşımızın kendilerine verilen sunuları bilgisayarda duvara yansıtmaktan ileriye gidememişti.

MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #13 : 23 Kasım 2008, 13:03:14 »

müfredat ile ilgili sorunlarımızı il zümre başkanları toplantılarında iki senedir dile getirmiştik. müfredat ile ilgili raporlara aynı şeyleri bizlerde yazdık. Ama aynı tas aynı hamam devam ediyoruz.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #14 : 23 Kasım 2008, 13:48:40 »

Cahit hocam nasıl oldu, beğendiniz mi yeni avatarı?

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic