Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya Öğretmenliği Bölümü KPSS başarıları 2009/2008 ve Dicle'nin zaferi  (Okunma Sayısı 6831 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 11 Aralık 2009, 17:38:01 »

KPSS Lisans'ta en başarılı üniversiteler sıralaması
2004/2009 yılları arası forumun coğrafya içerikli olmasından dolayı coğrafya öğretmenliğine baktım ve şekil şema olarak düzenlemeye çalışıp buraya verdim 2008 ve 2009 yıllarınkini.ki siz isterseniz diğer yıllara da bu adresten bakabilirsiniz.

http://www.memurlar.net/basari.aspx?_bolum=Co%F0rafya+%D6%F0retmenli%F0i&_alan=E%F0itim+Bilimleri&_yil=2009

Ve beni memnun eden tarafı ise Dicle Üniversite'nin KPSS sınavlarındaki belirgin olarak başarısı.bende bir Dicle mezunu olarak çok sevindim bu başarıya.Bu vesileyle 2000 mezunu olarak o dönemde bizleri yetiştiren başta Emrullah GÜNEY hocamız olmak üzere Ahmet YILDIRIM'a,Gürcan GÜRGEN'e, Aydoğan MEŞE sonsuz sevgi ve saygılarımı iletirim başarılarının devamını dilerim.

2009 yılında, "Coğrafya Öğretmenliği" bölümünde, "Eğitim Bilimleri" alanı için üniversitelerin başarı durumu.Üniversite                                 Aday sayısı   Ham Puanların ortalaması   Sıralama   Değişim
Dokuz Eylül Üniversitesi                               143             68.39                      1      +2
Dicle Üniversitesi                               73             67.73                      2      -1
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi              128             67.08                      3      +1
Marmara Üniversitesi                                  159             66.43                      4      +3
Selçuk Üniversitesi                                     182             66.31                      5      -3
Gazi Üniversitesi                                        167             65.71                      6   
Atatürk Üniversitesi                                    213             64.57                      7      -2
Balıkesir Üniversitesi                                     30             64.34                      8      ---
Afyon Kocatepe Üniversitesi                            6             62.25                      9     ---
Niğde Üniversitesi                                        12             55.67                     10     ---
Karadeniz Teknik Üniversitesi                         24             51.18                     11       ---

2009 yılında, "Coğrafya Öğretmenliği" bölümünde, "Genel Kültür" alanı için üniversitelerin başarı durumu.

Üniversite                                  Aday sayısı   Ham Puanların ortalaması   Sıralama   Değişim
Dicle Üniversitesi                              73   39.98                                1   
Atatürk Üniversitesi                                   213   38.46                                2   +1
Marmara Üniversitesi                                 163   38.31                                3   +4
Balıkesir Üniversitesi                                   29   38.09                                4   ---
Dokuz Eylül Üniversitesi                             143   38.04                                5   -1
Selçuk Üniversitesi                                   184   37.77                                6   -4
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi            128   37.54                                7   -1
Gazi Üniversitesi                                      170   37.29                                8   -3
Karadeniz Teknik Üniversitesi                       24   36.69                                9   ---
Niğde Üniversitesi                                      12   36.04                                10   ---
Afyon Kocatepe Üniversitesi                         6                31.88                                 11   ---

2009 yılında, "Coğrafya Öğretmenliği" bölümünde, "Genel Yetenek" alanı için üniversitelerin başarı durumu.
Üniversite                            Aday sayısı   Ham Puanların ortalaması   Sıralama   Değişim
Afyon Kocatepe Üniversitesi                     6                      31.17                  1   ---
Dokuz Eylül Üniversitesi                        143                      29.47                  2   +2
Marmara Üniversitesi                            163                      29.28                  3   +2
Balıkesir Üniversitesi                              30                      28.82                  4   ---
Gazi Üniversitesi                                 170                      28.68                  5   -3
Dicle Üniversitesi                       73                      28.54                  6   -5
Selçuk Üniversitesi                              183                      28.25                  7   -4
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi       128                        28.04                  8   -2
Atatürk Üniversitesi                            213                      27.45                  9   -2
Niğde Üniversitesi                                12                      26.90                 10   ---
Karadeniz Teknik Üniversitesi                 24                      25.71                 11   ---

2008 YILI
2008 yılında, "Coğrafya Öğretmenliği" bölümünde, "Eğitim Bilimleri" alanı için üniversitelerin başarı durumu.

Üniversite                              Aday sayısı   Ham Puanların ortalaması   Sıralama   Değişim
Dicle Üniversitesi                          66                       65.04                    1   
Selçuk Üniversitesi                               136                       63.31                    2   +2
Dokuz Eylül Üniversitesi                         122                       61.29                    3   +2
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi         107                       60.60                    4   -2
Atatürk Üniversitesi                              189                       58.76                    5   +1
Gazi Üniversitesi                                   141                       58.64                    6   -3
Marmara Üniversitesi                             132                       54.18                    7   

2008 yılında, "Coğrafya Öğretmenliği" bölümünde, "Genel Kültür" alanı için üniversitelerin başarı durumu.
Üniversite                           Aday sayısı   Ham Puanların ortalaması   Sıralama   Değişim
Dicle Üniversitesi                         67                                 42.36                     1   
Selçuk Üniversitesi                              136                                41.69                     2   +4
Atatürk Üniversitesi                             191                                40.76                      3
Dokuz Eylül Üniversitesi                        122                                40.66                     4   +1
Gazi Üniversitesi                                  142                                40.13                     5   -3
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi        108                                39.81                     6   -2
Marmara Üniversitesi                            133                                38.32                     7   

2008 yılında, "Coğrafya Öğretmenliği" bölümünde, "Genel Yetenek" alanı için üniversitelerin başarı durumu.

Üniversite                                          Aday sayısı   Ham Puanların ortalaması   Sıralama   Değişim
Dicle Üniversitesi                                    68                             33.27                   1   +1
Gazi Üniversitesi                                              142                             33.12                   2   -1
Selçuk Üniversitesi                                           136                             33.10                   3   +2
Dokuz Eylül Üniversitesi                                     122                             32.34                   4   
Marmara Üniversitesi                                         133                             32.12                   5   -2
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi                     108                             32.01                   6   
Atatürk Üniversitesi                                           191                             29.44                   7   

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2009, 19:10:29 »

Aydoğan Meşe değil, Aydoğan Meşeli olacak galiba...

Bir de Şerif Ali Yavuz hocamız vardı ki hakkı asla ödenmez. Manisa-Turgutluluydu. Şimdi nerde acaba ?..

Dünyayı güzellik kurtaracak...
megane
Uzman Üye

Performans: 31
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2009, 20:15:49 »

DTCF dahil edilmediği için yorum yapmıyorum..
Eger dahil edilseydi eminim durum bundan farklı olurdu:))
Ayrıca bende Gürcan hocanın Ankara'dan öğrencisiyim..
Onu ve o günleri hatırlamak güzel oldu...

Ne olursan ol kendin ol, özgün ol.. MEGANE II HB
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2009, 21:10:08 »

Gürcan Hocama bendenselam söyleyin.Dicle 2000 mezunlarından Nazmi derseniz hatırlatır.Gerçekten çok bilgili bir hocamızdı.Daha 1 hafta olmadı kendisini ananı.Sınıftaki bir olayını anlatmıştım geçenlerde arkadaşlara.Bu arada küçük bir not.Gürcan Hocanın dersinden hep büte kalırdım.Derdimki nasıl olsa evim Diyarbakır'da ne gereği var kendimi sıkmaya ve genelde derslerinden bütten geçmişimdir.

Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
andırın46
VIP Üye

Performans: 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2009, 21:13:18 »

tüm Dicle mezunlarına selam olsun arkadaşlar, başta emeği geçen Dicle üniversitesi  Coğrafya bölümü hocalarına saygıyla slmlıyorum .............

ABDULKADİR PAKSOY Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni SEYHAN/ ADANA
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2009, 21:35:29 »

EMRULLAH GÜNEY
http://www.dicle.edu.tr/akademikweb/index.php?orta=goster2&gsn=2959&birim=7&bolum=9&altbolum=0
AYDOĞAN MEŞELİ
http://www.dicle.edu.tr/akademikweb/index.php?orta=goster2&gsn=2970&birim=7&bolum=9&altbolum=0     İLHAN KAYA
http://www.dicle.edu.tr/akademikweb/index.php?orta=goster2&gsn=3976&birim=7&bolum=9&altbolum=0
AHMET YILDIRIM
http://www.dicle.edu.tr/akademikweb/index.php?orta=goster2&gsn=3057&birim=7&bolum=9&altbolum=0
SABRİ KARADOĞAN
http://www.dicle.edu.tr/akademikweb/index.php?orta=goster2&gsn=4999&birim=7&bolum=9&altbolum=1
TANER KILIÇ
http://www.dicle.edu.tr/akademikweb/index.php?orta=goster2&gsn=3025&birim=7&bolum=9&altbolum=0

nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2009, 21:36:01 »

KAR-Dİ
Yeni üye
*

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 14 Aralık 2009, 17:57:20 »

bende dicle 83-84  mezunuyum .arkadaşları kutluyorum.......
zere
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar

« Yanıtla #8 : 14 Aralık 2009, 19:58:16 »

Kemal hocam şerif Ali yavuz Bahçeşehir üniversitesinde genel sekreter.Bende tesadüfen öğrendim.
xunav
Üye
**

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 14 Aralık 2009, 20:22:04 »

ben de aynı bölümden mezun oldum da hocam İlhan hoca müstesna kimseye teşekkür edemeyeceğim, kusura kalmayın.
gfbgazi
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 14 Aralık 2009, 20:41:57 »

DOKUZ EYLÜL.İBRAHİM ATALAY'I TEK GEÇERİM Smiley)))

''VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR,KADERİNE TERK EDİLEMEZ''M.KEMAL ATATÜRK
flora
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 14 Aralık 2009, 22:34:28 »

İstanbul üniversitesi Edebiyat fak. Coğrafya bölümü. Rahmetli hocomız Sırrı Erinç, Ajun Kunter, rahmetli İsmail Yalçınlar,Turgut Bilgin, Korkut Ata Sungur, Selami Gözenç, Barış Mater,Mehmet Ardos hocalarıma bizleri yetiştirdikleri için sevgiler , rahmetler diliyorum.
geography23210
Deneyimli Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 15 Aralık 2009, 17:59:38 »

2006 dicle mezunuyum.EMRULLAH GÜNEY,TANER KILIÇ ,AHMET YILDIRIM.İLHAN KAYA VE 1.SINIFTAKİ HOCAMIZ GÜRCAN HOCAM.....HEPSİNE SAYGILAR, SONSUZ TEŞEKKÜRLER....ONLARIN BİLGİLERİNİN KILÇIKLARI BİZDE VARSA NE MUTLU BİZE (AHMET YILDIRIM'IN SÖZÜ)
oneminute
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 15 Aralık 2009, 20:06:51 »

DİCLE 2006 MEZUNU AHMET YILDIRIM VE İLHAN KAYA KRAL ADAMLARDIR BERABER AZ CİĞER YEMEDİK.

COĞRAFYA BİLEN İNSAN GÜNEŞ GİBİ ÇEVRESİNİ AYDINLATIR SİZLER DE BİRER GÜNEŞSİNİZ.
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #14 : 18 Aralık 2009, 21:12:52 »

İlhan Hoca biim dersimize girmedi o dönem Amerika d master yapıyordu ki mezun olduktan sonra bir kaç kez konuştuk.Ame Ahmet YILDIRIM konusunda sana sonuna kadar hak veririm.2000 mezunuyum ve kendisi ile halen görüşürüz.Gerek akademik anlamda gerekse kişilik anlamında örnek alınacak bir öğretmen.

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic