Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya Deneme Sınavının İptali  (Okunma Sayısı 6586 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« : 29 Mart 2007, 13:57:02 »

Değerli Meslektaşlarımız;

Uzun zamandan bu yana sitemiz www.cografya.biz de artan paylaşım ve coşkulu coğrafya ortamının giderek gelişmesinden büyük mutluluk duymaktayız. Grup olarak mutluluğumuzu arttıracak çalışmalar ve araştırmalar yapmaktayız. Bu kapsamda Genel bir Coğrafya Denem sınavı yapılması çalışmalarına başlanmıştı.

Amaç hem ülke genelinde yaygın bir etkinliğin ne derece yapılabileceğini görmek, ayrıca böyle bir çalışmanın ülkemizde ortaöğretim coğrafyasının hangi durumda olduğunu hep beraber tespit etmekti. Sınav ülke genelinde katılımcı tüm okulların kendi gönüllü talebi ile gerçekleştirilecekti.

Yeni müfredat 9 ve 10. sınıflar kapsayacak bu sınav için 2 ayrı kitapçığın A-B şeklinde düzenlenecekti yani toplam 4 adet kitapçık hazırlanacaktı. Geçen süre zarfında yeterli talebin olmaması (toplam 15 meslektaşımız sınavı yapabileceğini ifade etmiştir) kitapçıkların minimum baskı adedine ulaşılamamasından dolayı sınavın maliyetini arttırdığından sınavın yapılamamasına sebep olmuştur.

Bu sebeple konuya duyarlılık gösteren meslektaşlarımıza teşekkür ediyor, kusura bakmamalarını diliyoruz.

www.cografya.biz

ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 29 Mart 2007, 14:34:11 »

çabalarınız için teşekkürler Sami Hocam.keşke arkadaşlar biraz daha önem verselerdi

apo12
Üye
**

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 29 Mart 2007, 15:10:31 »

ben paraların büyük bir kısmını topladım.öğrencilerim heyecanla bekliyorlardı. İptal edilmesinden ziyade sınav  ileri bir tarihe ertelenebilir.mayıs ayının son haftası yapılabilinir. fazla ilginin olmaması şaşırttı beni.
bbektas
Uzman Üye

Performans: 29
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 29 Mart 2007, 15:33:31 »

Sayın Hocam  ilginin olmaması demesek daha iyi olur.Çünkü ben iki defa görüşmeme rağmen idare fazlaca tepki gösterdi izinsiz olması konusunda.hatta benim öğrencilerim de sınava katılmayı arzu etmişlerdi.Teftiş gelecekvs.dendi.Böyle olunca yapacak bir şey kalmadı.Böyle bir Sınava istemeyerek de olsa engel olduğumuz için kendi adıma özür diliyorum.

EMON
Uzman Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 29 Mart 2007, 16:16:29 »

Hocam tamamen hayal kırıklığına uğradım.Öğrencilerime bu sınavın çok iyi olacağını dereceye girenleri ödüllendireceğimi belirtmiştim.Coğrafya öğretmenlerinin idare ile sorunları dışında en azından bir iki sınıfta bu sınavı rahatlıkla uygulayabileceklerini düşünüyorum.Herhalde öğretmenlerde biraz isteksiz davranmış.Ben yinede böyle bir düşünceyi hayata geçirmeye çalıştığınız için size teşekkür ediyorum.İnşallah seneye bu sınavı hayata geçiririz.
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 29 Mart 2007, 17:17:56 »

Sami hocam çabalarınızı ve girişiminize takdirle karşılıyorum.Bektaş Hocanın da dediği gibi ilginin olmaması ifadesi yanlış olur.Biz de bunu çok istiyorduk.Ama bu fikrin daha başlangıç günlerinde de belirtmiştim bu bizim isteğimizle olmuyor maalesef.İdari problemlerden dolayı ben de katılamıyorum. İnşallah seneye.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 29 Mart 2007, 17:20:31 »

''Arkadaşlar aslında bu konuda idare aşılabilir.Özellikle büyük okullarda coğrafya zümresi toplanıp,bir kaç başarıyı arttırıcı önlemle birlikte böyle bir sınav kararı alabilir.Eğer okul md. bu zümreyi imzalarsa her halde bir engel kalmamış olur'' diye düşünüyorum.Bilmem ne kadar doğru olur.
Ayrıca sınav fikri için emek harcayan,bu konuda çabası olan herkese teşekkürler.
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #7 : 29 Mart 2007, 17:45:52 »

arkadaşbizde öyle bir idare varki...... keşke yardımcı olabilseydim
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #8 : 29 Mart 2007, 17:50:40 »

Sami hocama çabalarından dolayı teşekkür ediyorum.Bana idare gerekli kolaylığı gösterdi hatta milli eğitimden bile uygundur diye onay aldık ama elbette her idareci aynı anlayışta olmuyor.Sanırım arkadaşlarımızın bir çoğu bu yüzden gerekli katılımda bulunamadı.Ne diyelim sağlık olsun.İnşaallah başka bir zaman böyle bir çalışmayı yapma imkânımız olur.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
haliç
VIP Üye

Performans: 65
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 29 Mart 2007, 18:48:25 »

Bende umduğum kadar olmazsa da epeyce bir para toplamıştım.Ama Sami hocamın dediği gibi sayı 15 te kaldıysa gerçekleşmesi zordu.Konuyu öğrencilerime anlatmakta güçlük çekecek olsamda; bu fikrin ortaya atılmasında ve bu aşamaya kadar gelmesinde emeği geçen arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.Ama umutsuzluğa kapılmıyorum.İnşaallah gelecek sefere.
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 29 Mart 2007, 18:58:10 »

ben de haliç hocama katılıyorum inşaallah başka bir sefere Ayrıca bu fikrin olgunlaşmasına ve gelişmesine katkıda bulunan arkadaşlara teşekkür ederiz bu tür faaliyetlerin daha katılımlı olması gerekiyor hepimizin taşın altına eline koyması gerekir

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
elgiz
Elgiz HENDEN
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 29 Mart 2007, 19:36:06 »

böyle bir çabanın yarı  yolda kalmasına üzüldüm. umarım bu sınav ilerideki bir tarıhte uygulanabılır.
Benan
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 29 Mart 2007, 20:01:44 »

İdareciler bu işe sıcak bakmıyorlar. Ticari olabileceğine dair ön yargıları var. Gerekli olan prosedürlerin yapılmasını talep ediyorlar. Şikayet olursa izin alınmadan yapıldığı için suç teşkil edeceğini söylüyorlar.  Tabi başka bahaneler de üretiyorlar; sınavın uygulanışında kargaşanın çıkabileceği, derslerin kaynayacağı, diğer branj öğretmenlerinin yük olarak görebileceği gibi. Bu tür durumlar genelde her okulda olabiliyor. Bu da nitelikli, donanımlı, gerektiğinde karar verebilen, sorumluluk alabilen, olaylara çözüm üretebilen idarecilerin atanamamasından kaynaklanıyor. Umarım resmi anlamda izin alınır ve elimizdeki belge ile rahat bir şekilde uygularız. Sami Hocama ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Çıkarıp Başımı Yeryüzünden Yıldızlara Yürüdüm Bugün. Güneş, Ay, Yıldızlardan Oluşan Bir İnsan Gördüm Bugün.
cocoadalı
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 29 Mart 2007, 20:12:30 »

sami hocam üzüldüm ama öğretmen arkadaşların yeterli çabayı göstermediklerini düşünüyom.ben idare tarafından şahsen desteklendim böyle bir idareyi herkese nasip olur inşallah.inşalalh bir dahaki sefere çabalarınız ve gayretleriniz için teşekkürler.
yekta
Üye
**

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 29 Mart 2007, 20:31:57 »

değerli hocam ben kendi okulunda yönetimle bir kaç kez görüşmeme rağmen olumlu bir cevap alamadım buna rağmen bizim bu sınavı bir şekilde yapmamız gerekiyordu. çabalarınız ve gayretleriniz için teşekkürler.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic