Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bütün Öğretmen Arkadaşlara Çağrımızdır. ATEŞ YAYINLARI.  (Okunma Sayısı 3477 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 26 Nisan 2012, 14:46:45 »

Çok değerli meslektaşlarım öncelikle selam eder saygılar sunarım. Bu mesajı sizlerle paylaşmak istiyorum. Çünkü artık sizlere çağrıda bulunmaktan başka çarem kalmadı.
Ateş Yayınları süreci tamamen sizin desteğiniz ve katkılarınızla gerçekleşmiştir. Bu üzerinden atlanamaz bir gerçektir. Desteğiniz ve sahip çıkmanızdan dolayı çok teşekkür ederim. Zaten siz değerli öğretmenler olmasaydı gerçekten içinde bulunduğum bu durumun hiç bir anlamı olmayacaktı. Çünkü şunu kesin olarak öğrendim ki coğrafyam sanırım iyi (en azından geçer not alır) ama matematik ve muhasebem sıfır.
Üzülerek söylemek zorundayım ki ülkemizde ekonomik hayatın başat aktörleri inanılmaz farklı. Ve bunu da "esnaf" denilen, ne olduğunu kendilerinin de bilmediği bir kelime ile açıklamaya çalışıyorlar. Sizlerin de başına gelmiştir veya gelebilir. Benim kitapların niteliği bir tartışma konusudur. Pek çok yerde olmaması ise başlıca bir problemdir. Çünkü kitap iktisadına yön verenler (1) mümkün olduğunca ürünleri satmayı ve bunlara dair bir ödeme yapmamayı esas almaktadır. Öncelikle varsa bu tip çalışmanızı sizden almayı, buna dair oranı genelde 100 de 60 dan daha yüksek  olan bir indirimli meblağ önermeyi, mümkünse bunu ödememeyi veya elden geldiğince geciktirmeyi esas almaktadırlar. (Olur ya işin ticari boyutunu da yapacak meslektaşlarım bunu ciddiyetle okusun-buna da ticaret diyorlar. Yani ödeme yapma, sıkışınca bunu uhrevi bir kelime ile açıkla...)
Kısaca şöyle açıklamakta mümkün, Bütün bu olayların sonunda kesinlikle kendimin ısrarla öğretmen kalmaya devam edeceğimi bilmenizi isterim. Ancak ATEŞ Yayınları bütün desteğinize ve kitaplarımızın bence iyi olmasına rağmen çok sıkıntıdadır. Eğer gerçekten yardım etmek istiyorsanız (2) bundan sonra lütfen doğrudan benimle iletişimde bulunun. Tüm öğretmen arkadaşlara tavsiyem, aldırmak istediğinizde(tabi ki öğretmenlerin aracı olması yanlıştır) benimle iletişime geçiniz. Bununla ilgili süper bir internet sitesi çalışmam devam ediyor. Maden kitapçılara koymak, yok olmak demek, ben de kitapçılara koymadan internetten kolayca bakabilecekleri ve alabilecekleri güvenilir bir sistem kurarım. Artık gerçekten kandırılacak yerim kalmadı(4). Çok özür dileyerek son olarak şunu söyleyeyim. "Allah hiç kimseye benim son dönemde yaşadıklarımı yaşatmasın"

(1) Gerçekten kendime yakıştıramıyorum ama kitap iktisadına yön verenler bu işle alakası olmayan insanlar. Bu arkadaşları nitelemek için çok güzel bir deyim var ama kendime yakıştıramıyorum. Sizlerin takdirine bırakıyorum.
(2) Cep telefonum geçekten pek çok arkadaşta var. Ulaşmak isteyenler bu telefonu kolayca bulabilir. Mail adresim ise atesdogu06@gmail.com.
(3) Bu güne kadar bana gönderim yapmayan öğretmen sayısı bir kaç kişi iken, kendini esnaf olarak niteleyen değerli kitapçı camiasında kalanları söyleyemem. Benim bile yeterli gelmem zor.
(4) Kitap aldırmak isteyen ancak bu işlere girmek istemeyen arkadaşlar, pek çok öğrencisi alan bir kısmı ekonomik siıkıntıdan alamayan öğrencilerinin bulunduğunu düşünen arkadaşlar, ATEŞ Yayıncılık bunun için kuruldu. Ben hakkımı tüm meslektaşlarıma helal ediyorum. Ama kitap piyasasını siz öğretmenlerin takdirine bırakıyorum.  

brezenski
Uzman Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2012, 21:37:30 »

Doğu hocam öncelikle gerçekten güzel bir coğrafya kitabını bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim kendim ve öğrencilerim adına.Söylediğiniz tarzda sıkıntılar yaşamanıza çok üzüldüm.Sizi şahsen tanımam ama telefonda konuşmuşluğumuz var samimiyetinize ve içtenliğinize inancım sonsuz.İnş.çalışmalarınızın devamını diliyorum ancak sıkıntısız bir şekilde iyi geceler.
akdamar20
VIP Üye

Performans: 167
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2012, 12:51:15 »

Doğu hocam çalışmalarınızı merakla takip ediyorum.Güzel çalışmalarınız için sizi gerçekten tebrik ediyorum.Ancak kitaplarınızı kitapçılarda bulamıyorum.Yeni basılan hangi kitaplarınız var.Çalışmalarınızı gösteren bir site olsa çok iyi olacak.İnş.çalışmalarınızın devamını diliyorum.
Karzer
Sürekli Üye

Performans: 121
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2012, 18:41:34 »

Sayın Hocam Kitabınız gayet kaliteli ancak en büyük sıkıntısı pazarlama, Kitabınıza ulaşılması ciddi sıkıntı, Sizde Dağıtımcılardan şikayetçisiniz haklı olarak. Çözünümüz konusunda sizi kutluyorum. Kitapları temin edebileceğimiz güvenilir bir online adres olması bence hoş , arada bir aracı olmadan daha uygun fiyatlara kitapları temin edebileceğimizi düşünüyorum tabi Smiley
coğrafyacı42
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2012, 15:44:04 »

saygılar doğu hocam kitabınızı öğrencilerimiz başta olmak üzere herkese tanıtıyoruz.ama bir site kurma fikriniz çok hoşuma gitti başarılarınızın devamını dilerim.

LÜTFÜ YALÇINTAŞ
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic