Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Güven-Der Yay. 9.ve10 . Sınıf Kitapları  (Okunma Sayısı 14540 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yerköy
Ziyaretçi
« : 04 Nisan 2007, 19:09:17 »

GÜVEN- DER YAYINLARI USTA COĞRAFYACI HAKAN ÖCAL BAŞKANLIĞINDA ALİ ÖZDEMİR , MURAT EROĞLU , BEYTULLAH KAVAK VE ARKADAŞIM ABDURRAHMAN ATAKUL yazar kadrosuyla yeni coğrafya 9 ve 10 .sınıf kitapları çıkarttı. kitap hakkındaki bilgiler aşağıdaki gibidir.

GÜVENDER 9.SINIF COĞRAFYA KİTABI (YENİ MÜFRADATA GÖRE)

* Görselliğin ön plana çıkarıldığı yalın bir anlatım
*Çoktan seçmeli farklı soru tiplerini içeren çözümlü örnekler
*Konu bilgisi hakimiyetini sınayan 8 adet ölçme ve değerlendirme
testi
*Öss soru tiplerine benzer nitelikteki 530 sorudan oluşan 39 konu
testi
*Tamamı renkli 240 sayfa

GÜVENDER 10. SINIF COĞRAFYA (YENİ MÜFRADATA GÖRE)
*Görselliğin ön plana çıkarıldığı yalın bir anlatım
*Çoktan seçmeli farklı soru tiplerini içeren çözümlü örnekler
*Konu bilgisi hakimiyetini sınayan 16 adet ölçme ve değerlendirme
testi ve bu testlerde 535 soru
*Öss soru tiplerine benzer( yorumlama yeteneğini ve bilgiyi ölçen
sorular) 431 sorudan oluşan 32 adet konu testi
*Tamamı renkli 288 sayfa

MENDERES KILIÇARSLAN
Baaki
VIP Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2007, 19:14:30 »

Sağolun hocam, bilgilendirdiğiniz için. Zambak yayınları da yeniden 9. sınıf kitabı çıkardı denmişti ama ben kırtasiyelerde rastlamadım. Yanlış mı anlamışım acaba?
yerköy
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2007, 19:17:16 »

ZAMBAK YAYINLARI LİSE 2 KİTABI ÇIKARTIYOR MATBAAYA GÖNDERMİŞLER BİZE BUNLAR ÖNCEDEN HABER VERİLİYOR BEN KİTABI TANITIYORUM ZAMBAK NİSAN SONUNDA ÇIKARTIYOR GÜVEN -DER KİTAPLARI BANA BUGÜN GELDİ
yerköy
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2007, 19:31:21 »

ZAMBAK Yayınları 9. sınıf yeni kitabı şu an tüm kitapçılarda mevcuttur.
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2007, 19:40:40 »

bu haber iyi oldu özellikle lise 2 konularıyla uyumlu test bulmak zor inşaallah bu kitaplar fayda sağlar

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
mehmetaliercan
Mehmet Ali ERCAN
Site Yöneticisi

Performans: 1821
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2007, 19:41:11 »

Kitaplar dün elime geçti. Özellikle 10. sınıf kitabını merakla bekliyordum. Yine güzel ve kaliteli kitaplar çıkarmışlar. MEB kitaplarındaki konu anlatımı açıklarını kapatacağı kanısındayım. Renkli fotoğraflarla anlatımların desteklenmesi konuları daha anlaşılır kılıyor.

Ayrıca konu sonlarındaki Doğru-Yanlış, boşluk dolduma, test soruları konuların pekiştirilmesi açısından güzel hazırlanmış

Balıkesir Merkez Bahçelievler Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2007, 19:42:55 »

Teşekkürler .

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
elgiz
Elgiz HENDEN
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2007, 20:51:51 »

Doğu beye katılıyorum.sonucta sıtenın bir noktadan sonra para kazanması  gerek  değilmi hizmetlerin paylaşımların devamlıgı için. bir kitapçı ile devamlı  bağlantınız olursa zaten yenı  cıkan yayınlardan haberdar oluyorsunuz. yada bu  konuyu  takıp edıyorsanız bir şekilde size ulaşıyor yayınlar.
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 05 Nisan 2007, 06:25:31 »

Menderes Hocam. Yeni çıkan yayınlardan bizleri haberdar ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Özellikle 9. ve 10. sınıfta yeni kaynaklara ihtiyacımız var. Gelecek yıl da 11. sınıf yardımcı kitaplarına ihtiyacımız olacak. Çünkü MEB'in kitapları gerçekten yetersiz. Bu nedenle yayınevlerinin çıkardığı kitapları sizin veya diğer moderatör arkadaşların duyurması gerekir. Güvender yayınlarının da 9. ve 10. sınıf kitapları çıkarması coğrafyamız için sevindirici bir gelişme. Güvenderin kalitesine güveniyorum. Bir coğrafya öğretmeni olarak, coğrafya bilimine katkı yapan herkese, her yayınevine saygı duyulması gerektiği inancındayım. Bu nedenle birbirimizi eleştirmek yerine lütfen coğrafya için çalışalım.
Berkay
Uzman Üye

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 05 Nisan 2007, 06:36:48 »

Yerköy Hocam,bu yeni kitapların çıktığını haberdar ettiğiniz için teşekkürler
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #10 : 05 Nisan 2007, 06:47:40 »

Menderes Hocam
Bence bu tip tanıtımları yaparken biraz daha seçici olmalıyız... Çünkü ne güvender kurumunun ne de gökkuşağı eğitim yayıncılık şirketinin burada yapılacak tanıtıma ihtiyacı var. Eğer tanıtım yapmayı arzuluyorlasa -ki sitemiz sizin de malumunuz olduğu üzere sık sık server değiştirmek zorunda kalmaktadır, yani maddi getirisi olmayan Sami beyin, Sizin, bizlerin ve daha nice değerli coğrafya emekçisinin destekleri ve tıklamalarıyla ayakta durmaktadır- bu sitenin reklam verilebilecek pek çok alanı bulunmaktadır. Bunun en güzel örneği yine çok değerli bir meslektaşımız olan Cumhur ABAY'ın kitaplarında görülmüştür. Cumhur hocanın sitemize gösterdiği yakın ilgi ve destek arkadaşlarımızca da karşılığını bulmuştur. Bu nedenle bu tip çok büyük firmaların tanıtımını yapmayı doğru bulmuyorum. Yoksa burada uğurun-sınavın-fdd ve daha nice büyük yayın tekelinin tanıtımını yapmak zorunda kalırız diye düşünüyorum...

Umarım kendimi ifade edebilmişimdir.

Saygılarımla

Doğu ATEŞ

Doğu hocamın görüşlerine katılıyorum,reklam yapılacaksa bundan gelir elde edilmesi gerekiyor,çünkü sitemizin giderleri var

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #11 : 05 Nisan 2007, 09:40:30 »

Bu alan ders kitaplarına ayrıldı. Kitapların reklamları yerine kitaplarının tanıtımını yapmak daha doğru olur.

Her iki anlamda da sitemiz buna açık. Reklama da, tanıtıma da.

Bu ortamın nimetlerinden faydalanan meslektaşlarımızın maddi ve manevi anlamda katkıda bulunmalarını beklediğimizi her fırsatta dile getiriyoruz. İşi sadece parasal olraak algılamamak gerekir. Bu şekilde yanlış da alılanmak istemiyoruz. İstisnasız her gün siteye girip içerikten, dökümanlardan faydalandığı halde şu ana kadar tek bir teşekkür bile yazmayan üylerimizin varlığı dikkatimizi çekiyor. Bu da bizleri üzüyor.

Lütfen Emeğe Saygı.

Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 05 Nisan 2007, 10:13:34 »

Tanıtım tamam, ama kitapların içeriğine ait ( Yok özgün sorular, yok görsellik gb.) katılmıyorum.Sitenizde reklam alanları var orayı kullansınlar.Bu arada Sayın Admin hocam iyi niyetinize hayranım. .Ayrıca ne güvender nede zambak yayınlarını kullanmayı düşünmüyorum.Saygılarımla...
Tuz Gölü
Üye
**

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 05 Nisan 2007, 14:00:47 »

Arkadaşlar,devlet kitaplarını okutmak zorunlu.Öğrenciye başka kitap aldırmak yasak.Hepimiz biliyoruz.Bence devlet kitaplarına sahip çıkılmalı.İyileştirilmesi için uğraşılmalı.Her yayınevi bir kitap çıkarır bizler de buna destek verirsek işin ekonomik boyutu eğitim boyutunu geçer ve bilgi kirliliği artar.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #14 : 05 Nisan 2007, 14:21:07 »

Tanıtım için teşekkürler ama reklam alanlarında ücretli olarak tanıtım yapılması daha doğru olurdu.Sonuçta ticari bir faaliyet ve bu sitenin  de reklama ihtiyacı var giderleri için

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic