Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MIT Coğrafyanın Nesi Eksik.  (Okunma Sayısı 5158 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
citytour
Sürekli Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 27 Ağustos 2008, 05:04:44 »

MİT istihbarat uzman yardımcılığına başvurabilmek için en az 4 yıllık örgün eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler fakültelerinden veya İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinin Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, İşletme, İktisat, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri bölümleri ile fakültelerin Psikoloji, Sosyoloji, Felsefe, Antropoloji, Tarih, Halkla İlişkiler, Gazetecilik bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Nazik olmakla dil aşınmaz.
c.soyal
Uzman Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

hayat mavidir.

« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2008, 06:35:38 »

ben ege'de siyasal ve ekonomik coğrafya derslerini aldım.jeoloji ve jeomorfolojiyi adeta yuttum.coğrafyacıların daha aranır olması gerekir tabiki.arazi çalışması için de

hayatı/ ben hep/ mavi sanmıştım/ bilmedim ki / laciverte beyaz katmışlar.
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2008, 12:37:26 »

Bu kafayla yürütülen teşkilatlarımız olduğu sürecede geri kalmaya mahkumuz.bende  mit te corafyacıların çalışamamasını tuhaf karşılıyorum.aldıkları bölümlerden mezun olan kişiler
dünya ülkelerini siyasetlerini stratejilerini cografyacılardan çok mu daha iyi biliyorlar.CIA ya alınan elemanlara zorunlu  dünya ve etnik cografya dersi verildiğini bizim mit bilmiyor olmalı.zaten neyin farkındalar ki
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2008, 13:19:47 »

mit ne yaptığını biliyormu acaba.zaten bizim ülşkemizde coğrafyacı denildimi öğretmen anlaşılıyor.avrupada coğrafya öğretmeni olmak için değil coğrafyacı yetiştirmek için bölümü açıyorlar.

Kayracan
maksimus
Deneyimli Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 27 Ağustos 2008, 13:23:42 »

Türkiye'de siyasi coğrafya, jeopolitik gibi konularda çalışan kaç akademisyen var? Yada bu konular coğrafya bölümlerinde hangi ağırlıkta okutuluyor? Bu soruların cevabını arayıp önce iğneyi kendimize batırmamız gerekiyor.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 27 Ağustos 2008, 13:26:34 »

Bir ülkede, vatanını iyi tanıyan ve kaynaklarını kullanmada verimli olan kişiler gözardı edilirse zaten bugünkü vaziyet yaşanır durur.

Ne zaman önemli yerlerde işini iyi bilen ve yapan insanlar bulundu ki bu ülkede.

Öyle olsa bile alaşağı etmek için ne gerekiyorsa yaparlar.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
zaloglu
Sürekli Üye

Performans: 21
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 03 Aralık 2008, 13:42:07 »

Arkadaşlar....M.İ.T'in Tuncay Güney gibi neidüğü belirsiz kişilere ihtiyacı var...nedecek herşeyi bilen coğrafyacıları...(allah korusun ülkemize yardımımız dokunur..falan...!!! )

Metin KALPAK Zile Fen Lisesi-Coğrafya Öğretmeni
mustafaakcaoz
Yeni üye
*

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2009, 19:34:10 »

MİT...SUSURLUK,ERGANEKONNUN NERDE OLDUGUNU BİLE BİLMİYOR.......COĞRAFYAYI UNUTUYOR ÇÜNKÜ İŞİ BİLENLERİ TÜRKİYEDE İŞE ALMAK İŞ DEĞİL....
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic