Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yunanistan'a 200 MW elektrik satılacak !!  (Okunma Sayısı 4195 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
lores
VIP Üye

Performans: 161
Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« : 03 Temmuz 2008, 08:41:34 »

Komşuya 200 MW elektrik satılacak

Enerji Bakanı Hilmi Güler, Türkiye'nin Temmuz sonundan itibaren 3 ay boyunca Yunanistan'a 200 MW güçte elektrik satışı için bir protokol imzalandığını söyledi. Türkiye Enerji Forumu toplantısında Güler ve Yunanistan Kalkınma Bakanı Christos Folias arasında imzalanan protokole göre, satılacak elektriğin fiyatı daha sonra belirlenecek. Güler, imza sonrasında yaptığı açıklamada, elektriğin Türkiye ile Yunanistan arasındaki 400 kilovoltluk bir hat üzerinden verileceğini söyledi. Törende konuşan Folias ise "Bu anlaşma Türkiye ile Yunanistan arasındaki sınırsız işbirliği imkanları olduğunu gösteren bir kanıttır" diye konuştu. Güler ayrıca Reuters'ın, beklenenden az teklif gelen Afşin-Elbistan C ve D santrallerinin geçen hafta yapılan ihalelerinin iptal edilip edilmeyeceği sorusu üzerine, "Şunu kesinlikle söyleyebilirim bu ihaleler iptal edilmeyecek, tek teklif de olsa değerlendirilecek" dedi.
http://www.sabah.com.tr/haber,5DCFEB839A7B4F05B138B999FD58527F.html

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” M. K. ATATÜRK
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2008, 08:55:15 »

Hani ülkemizde enerji açığı vardı karanlıkta kalıyorduk. Ne oldu acaba?

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2008, 08:56:54 »

O halde elektrik kesintileri niye?
anafartalar
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2008, 09:06:29 »

Elektirk faturalarımız fazla şişmesin diyemi ki acaba

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2008, 10:24:52 »

Bize yetmiyor dışarıya satacağız!
Bu siyasileri anlamak güç.
Kayıp kaçak oranı %20lerde, yıl başından bu yana %30dan fazla zam yapmışsın.Bu durum, elektrik üretiminde sıkıntı var anlamına geliyor.Bir yandan da dışarıya elektrik satılacak.Bu işte bir terslik var.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
YUSUF MiRZA
Yeni üye
*

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2008, 12:35:58 »

20 yada 30 senelik zaman süresi içinde belli miktarda doğalgazın parasını peşin veriyoruz.kullansakta kullanmasakta alım garantisi vermişiz.doğal olarak yaz aylarında fazla olan doğalgazı elektriğe çevirip komşu ülkelere sattığımıuz zamanlar oluyor.Elektirkte sıkıntımız kışın.Çünkü kış aylarında doğalgazın büyük bir kısmını ısıtmada kullanıyoruz.

Dili yasak bie alfabeyle sana yazıyorum tüm şiirlerimi,
Anarşist çiçekler kokluyorum
devlet sınırlarını ihlal eden kuşlara yardım yataklık ediyorum gece yarısı düşlerimde!
umudun propagandacısıyım,bütün sözcükleri örgütlüyorum hep seni yazsınlar diye\\'
Artık halkların değil!aşkın ve sevginin ayaklanması var yüreğimde.
Eylemde sınırdışı oluyorum,bana gözlerini yurt eyle sevgili mültecin olayım.
Kendi yüreğinde bana bir kimlik çıkart  ben birazda sen olayım!
anafartalar
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 03 Temmuz 2008, 13:07:40 »

Eğe ve Akdeniz Bölgelerinde yaz aylarında tüketim çok fazla artar. Ülkemizde Elektrk tüketimi en çok yaz aylarında olur

arsimela
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 03 Temmuz 2008, 15:35:56 »

Elektiriğe niye %22 zam geldi belli oldu .nesli
u.karacan
Uzman Üye

Performans: 210
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2008, 16:17:41 »

Doğalgaz alıyoruz,elektrik üretiyoruz.doğalgaz-elektrik ilşkisi ve 3ay zaman olayın açıklamasına yardımcı oluyor.Kışın olmaz.

Ne kadar bilirsen bil,söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.(hz.Mevlana)
anafartalar
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 03 Temmuz 2008, 18:07:03 »

.............Kışın olmaz.

Anladığım kadarı ile en çok elektirk tüketiminin kışın olduğunu söylüyorsunuz. Ama durm tersi olması gerekir.

ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 03 Temmuz 2008, 18:48:48 »

En fazla elektirk tüketimi kışın denilmiyor.Sadece doğalgazın büyük birkısmı bu mevsimde ısınmaya harcanıyor.Dolayısıyla fazla elektrik üretemiyoruz.
u.karacan  hocamızın dediği gibi kışın yunanistana satış yok.çünkü üretim fazlası olmuyor.
umarım anlatabilmişimdir

adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 03 Temmuz 2008, 18:57:56 »

Elektirk faturalarımız fazla şişmesin diyemi ki acaba
Hocam bir bakan pişkince ''halkın tasarruf yapması için zam yaptık'' demiş..
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 03 Temmuz 2008, 19:04:09 »

Aslında etrafımıza baktığımızda çok fazla elektirk israfı yaptığımızı görmek mümkün.saatlerce kullanmadığım bir odanın yada mutfağın ışıklarının açık olduğunu çok sonradan farkediyorum.Bu zamlar biraz daha dikkatli olmamı sağlayabilir.B.sayar Tv vb elektronik eşyalarıda bna örnek verebilirim
(Zamları yada bakanı savunmak için söylemiyorum,ama israfıda görmemezlikten gelemeyiz)

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic