Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Eyvah! Melen çayı kurudu!  (Okunma Sayısı 2938 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
lores
VIP Üye

Performans: 161
Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« : 04 Temmuz 2008, 21:21:04 »

İstanbul'un içme suyu ihtiyacını karşılayan Melen Çayı'nda kuraklık nedeniyle su seviyesi düştü. Kuraklığın sürmesi durumunda İstanbul'a su akışının duracağı belirtiliyor.

Sakarya'daki Melen Çayı'nın suyu kuraklık yüzünden çekildi. İstanbul'a su sağlayan çayın üzerindeki barajın su seviyesi de azaldı.

İSKİ, İstanbul'a su pompalayan 5 motordan sadece 2'sini çalıştırabiliyor.

İSKİ Melen Tesisleri Sorumlusu Osman Öztopaloğlu, kuraklığın sürmesi durumunda İstanbul'a bir ay sonra su verilemeyeceğini söyledi.

Barajdan bırakılan sudan 9 köy yararlanıyordu. Barajla birlikte çayı besleyen ufak dereler de kuruyunca bölgedeki çiftçi zor durumda kaldı.

Deniz seviyesi altındaki bölgede tuzlu su tarım arazilerine kadar ulaştı. Deniz suyu ile sulanan 200 dönüm mısır ve 300 dönüme yakın fındıklık alan zarar gördü.

Yöre halkı barajdaki su seviyesinin düştüğünü kendilerine bildirmeyen İSKİ yetkililerini suçluyor.http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=147779

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” M. K. ATATÜRK
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2008, 21:25:30 »

Hesapsız,plansız çalışmaların sonucu.Yapılan yatırımların karşılığının alınamamasına mı ,çevredeki tahribata mı yanarsınzı.Çok kötü.
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2008, 21:27:14 »

komik ve bir okadar da acı verici bir durum..
bu durumun böyle olcağı çok önceden belli değil miydi zaten

yazıklar olsun gerçekten çok üzüldüm afedersiniz ama bu işi yapanların kafası hiç mi çalışmıyor çalışıyorsa da nasıl çalışıyor anlamıyorum...

Emeğe Saygı
tonyukuk
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2008, 21:30:15 »

Tam Türk işi. Hiç şaşırmamak lazım.
nurselkaya
Deneyimli Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2008, 21:49:01 »

sayın tonyukuk neden Türkleri küçümsüyorsunuz 1-2 akılsız yüzünden......
tonyukuk
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2008, 22:04:28 »

Hocam Türkleri küçümsemiyorum. Aksine azim ve kararlılıklarını takdir ediyorum. Dünyada başka hiç bir millet kurumakta olan bir çaydan 10 milyonu aşkın nüfusa sahip bir şehre 400 km. yi aşkın boru hattı döşeyerek su getirmeye kalkmaz. ÇILGIN TÜRKLER! Grin
breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 04 Temmuz 2008, 22:54:55 »

Hocam Türkleri küçümsemiyorum. Aksine azim ve kararlılıklarını takdir ediyorum. Dünyada başka hiç bir millet kurumakta olan bir çaydan 10 milyonu aşkın nüfusa sahip bir şehre 400 km. yi aşkın boru hattı döşeyerek su getirmeye kalkmaz. ÇILGIN TÜRKLER! Grin
Böyle daha iyi anladık galiba. Haklısınız hocam.
arpaci
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 05 Temmuz 2008, 21:31:13 »

ee ne olacak şimdi,kim memnun kaldı??
erdoğanbayar
Deneyimli Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 06 Temmuz 2008, 20:02:18 »

Hep eleştiri.Oraya baraj yapılmasın,otoyol niye yapıldı,Melen çayı projesi saçma.vs.Bunların hepsi uzun yıllar önce projelendirilen yatırımlar.Duygusallık,önyargı,yüzeysel bilgiyle eleştirmek komik oluyor.Eline fırça almayan birisinin güzel bir resmi eleştirmesi gibi.Buyrun, sizde yetkili bir makam sahibi olabilirsiniz.O işleri yönetmesi burdan eleştirmeye benzemiyor.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic