Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Anadolu liseleri Öğretmen Seçme Sınavı Soruları çalındı şüphesi  (Okunma Sayısı 6322 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
seyhoglu
VIP Üye

Performans: 71
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 29 Haziran 2008, 05:32:55 »

Öğretmen seçme sınavında 'sorular çalındı' şüphesi
29 Haziran 2008 07:00
Anadolu ve fen liselerine görevlendirilecek öğretmenler için dün yapılan sınavda gelen soru kitapçıklarının poşetlerinin açık olduğu tespit edildi.
Beşiktaş Bingül Erdem Lisesi'nde 3 ayrı sınıfta bakanlıktan gelen soru kutularındaki poşetlerin açılmış olduğuna dair tutanak tutuldu. Sınav gözetmeni öğretmenler, soruların poşetlerinden çıkarılarak çalınmış olabileceği şüphesiyle okul yönetimine ve sınav yöneticilerine tutanak tutturdu. Okul yöneticileri ve milli eğitim müdürlüğü yetkilileri, soru kitapçıklarının kalın olmasından kaynaklanan poşet açılmalarının olduğunu bakanlıktan gelen kutuların kilitli geldiğini ifade ettiler. Yetkililer her türlü ihtimale karşı tutanakların bakanlık sınavlar dairesine gönderildiğini kaydetti.
Fen, Sosyal Bilimler ve Spor Liseleri ile Her Türdeki Anadolu Liselerine Öğretmen Seçme Sınavı'na mesleğinde en az 3 yılını doldurmuş öğretmenler başvuru yapabiliyor. Dünkü sınava yaklaşık 5 bin öğretmen katıldı. 81 il merkezinde yapılan sınav Almanca, beden eğitimi, bilişim teknolojileri, biyoloji, coğrafya, din kültürü ve ahlak bilgisi, felsefe, fizik, Fransızca, İHL meslek dersleri, Arapça, İngilizce, kimya, matematik, müzik, öğretmenlik meslek bilgisi dersleri, psikoloji, rehber öğretmen, resim iş/resim/görsel sanatlar, tarih, Türk dili ve edebiyatı/dil ve anlatım/Türk edebiyatı alanlarında gerçekleşti. Sınav sonuçları 18 Temmuz'da açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığı bu tarihten sonra alanlara belirli taban puanlar belirleyerek bu taban puanları geçen adayları genel kültür bilgisi, Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma, milli eğitim mevzuatı, alan bilgisi ile tutum ve davranış yönüyle mülâkat veya uygulama sınavına alacak.
Tuncer Çetinkaya
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2008, 07:10:17 »

Eğer poşetler kendiğiniden açılmışsa sınav iptal edilmez ancak açılmış olma şüphesi olursa sınav tamamen iptal edilir.
Fakat ben birileri tarafından açılmış olabileceğini tahmin etmiyorum.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2008, 09:58:10 »

Eğer poşetler kendiğiniden açılmışsa sınav iptal edilmez ancak açılmış olma şüphesi olursa sınav tamamen iptal edilir.
Neden tahmin etmiyorsunuz sayın hocam. Olmayacak bir iş mi?
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2008, 11:21:58 »

Haydaaaaaa! böyle birşeyin olduğunu tahmin etmek istemiyorum. Aksi ise ;rezalet bir durum olur.Öğretmenlerin saygınlığı zedelenir.(kurumun durumu zaten ortada)

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
ziyakarasu
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2008, 11:33:30 »

Aman sınav iptal olmasın. yani böyle bir sınav evrakının açılma ihtimaline hemen esefle kınama gardını alıyor ve bekliyorum.. kesinleşirse böyle bir şey önce ben kınamak için Smiley
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2008, 13:22:22 »

İnşaallah böyle bir olay olmamıştır.Ancak sınav evrakının çokluğundan ileri gelen açılmalar olabilir diye düşünüyorum.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
m.arslan
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2008, 13:26:02 »

eğer birde böyle bişey olmuşsa ayıkla pirincin taşını.işler iyice karışır  sınav iptal edilirse arkadaşların emeğine yazık olur.herkese selamlar.
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2008, 16:42:45 »

Neden tahmin etmiyorsunuz sayın hocam. Olmayacak bir iş mi?

Tabik ki olabilir. araştırılması  gerekir.
 O poşetlerdeki soru kitapçıklarımı daha ağırmış.!!! ki

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
behar
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2008, 17:27:08 »

Arkadaşlar o poşetleri görevli olduğumuz sınavlarda bizler zor açıyoruz  kendiliğinden açılması mümkün değil.Daha önce bir müdür yardımcılığı sınavındada aynı şey söylendi bazı arkadaşlar sınav sorularını önceden almışlardı.Tabii biz yinede olmamıştır diyelim.

Güneş'e dön yüzünü aydınlansın yarınlarımız.
citytour
Sürekli Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2008, 19:49:49 »

valla egitek ne kadar güvenli diye sorsam? cunku onları hazırlayanlar ankarda yaşıyor ve tanınıyorlar...  sizce ne kadar güvenli hazırlanıyor...

Nazik olmakla dil aşınmaz.
ada09
Üye
**

Performans: 36
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 29 Haziran 2008, 19:55:07 »

Soruların çalınma şüphesinin asılsız olmasını isteriz.Biz öğretmenlerde bunlara alet olursak hileyle birşeyler elde etmeyi istersek...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic