Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: alan sınavı kesinleşti  (Okunma Sayısı 2950 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
geography
Genel Moderator

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 29 Mart 2007, 21:17:50 »

18/01/2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı şu şekildedir:

"Bu Yönetmelik kapsamında eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen kadrolarına, KPSS sonucuna göre alınan puanın %50’si ile Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan alan seçme sınavı sonucunda alınan puanın %50’si esas alınarak atama yapılır.”

Yukarıda yer alan değişiliğe göre iki adet sınav yapılacaktır. Sınavlardan birisi ÖSYM tarafından diğeri ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacaktır. Ancak yapılan düzenlemeden daha önce KPSS Eğitim Bilimleri adı altında yapılan sınavın ÖSYM mi yoksa MEB tarafından mı yapılacağı çok açık değildir. Ancak yapılan yeni değişiklik göz önüne alındığında genel kültür ve genel yetenek sınavının ÖSYM tarafından, alan seçme sınavı adı altındaki sınavın ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacağı anlaşılmaktadır. Eğitim bilimleri sınavının alan seçme sınavının içinde olması çok büyük bir ihtimaldir. Bu konudaki nihai durum Bakanlık tarafından resmi açıklama yapıldığında netleşecektir.

MEMURLAR.NET
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 29 Mart 2007, 21:46:53 »

teşekkürler...

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 29 Mart 2007, 22:59:46 »

teşekkürler
nesta17
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 25 Nisan 2007, 16:01:37 »

evet arkadaşlar 24 nisan dada ösym yapamicağını açıkladı ve sınavın meb tarafından yapılacağı keisnleşti.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic